galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy dobra na początek???
Autor Wiadomość
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013   Czy dobra na początek???

Witam.
Szybko się przedstawię:
Nazywam się Adam i mam 32 lata.
A teraz pytanie:
Czy jak nie grałem nigdy w gry karciane to Władca będzie dobra dla mnie???
I czy w tej grze są inne misje czy lokacje niż w powieści??, chodzi mi o to czy nie będzie monotonna. (oglądałem filmy, czytałem książki i grałem w gry PC)
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 
     
nightrunner
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013   

Moim zdaniem może być całkiem dobra na początek, oczywiście przy odrobinie samozaparcia w przyswojeniu nie tak calkiem prostych zasad. Jak już załapiesz to zostaje sam miód z grania.

Co do lokacji to są i takie z powieści i zupełnie inne (oczywiście wszystko w ramach Śródziemia). Z uwagi na to, że w każdym dodatku jest nowa przygoda, a twórcy gry w każdym nowym cyklu zaskakują pozytywnie wprowadzając coraz to nowe mechaniki dzięki czemu o monotonności nie może być mowy.
Jeśli chodzi o misje, to z tych z powieści jest tylko kilka (np. z rozszerzenia Hobbit i Bitwa o Miasto ma Jeziorze).

Jeśli znasz dobrze uniwersum (szczególnie książki!) Tolkiena to można czerpać garściami poszczególne smaczki czy mechaniki poszczególnych kart, które w większości przypadków bardzo dobrze oddają klimat Śródziemia. Sam przed przystąpieniem do grania w HOBBITA Górą i Dołem przeczytałem książkę i stwierdzam, że karty są niesamowicie klimatycznie powiązane z powieścią :-)
Do zbliżających się Czarnych Jeźdźców muszę się wyrobić z przeczytaniem pierwszej części Trylogii ;-)
 
     
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013   

Dzięki za szybką odpowiedź.
W takim razie zaczynam zbierać na grę.
Miałem dylemat czy kupić talizman magia i miecz czy władcę pierścionków, narazie władek wygrywa.
Trylogie i hobbita znam doskonale.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13