galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi
Autor Wiadomość
gajus21

Wysłany: Sro 18 Wrz, 2019   

Marx napisał/a:
W sumie pisze na pudełku że do 4 jak masz dwi podstawki, zasady działaja ze trudność jak i wskazówki w większości są przemnażane przez ilość graczy więc teoretycznie nawet w piątke czy 6 można grać, ale pewnie ucierpi na tym grywalność.

Mam pytanie po co jest drugi zestaw podstawowy tylko dla znaczników? Dla potworów? Bo chciałem kupić tylko nie wiem czy jest sens bo będziemy grali to w kilka osób.

Snake

Wysłany: Sro 20 Lis, 2019   

gajus21 napisał/a:

Mam pytanie po co jest drugi zestaw podstawowy tylko dla znaczników? Dla potworów? Bo chciałem kupić tylko nie wiem czy jest sens bo będziemy grali to w kilka osób.

Drugi zestaw jest potrzebny, ponieważ nie da się złożyc czterech sensownych talii z tego, co jest w podstawce (możliwe, że nawet w ogóle się nie da nic złożyć, nie sprawdzałem). Inna sprawa, że druga podstawka nawet dla gry w dwie osoby (ale takie wkręcone w ten tytuł!) na początku ma sens, bo daje już na starcie po dwie kopie np. "Automatycznej .45" albo "Uśmiercenia". Z biegiem czasu, gdy się kupuje dodatki - ten problem znika, bo w bodaj każdym dodatku są karty zerowego poziomu dla wszystkich profesji i zaczyna być tego więcej, niż można dodać do talii już po kupnie pierwszej kampanii. Jak jest Was parę osób do grania, zrzućcie sie na dwie podstawki, to nie jest jakiś wielki koszt, a całą resztę kupujcie już pojedynczo - spokojnie wszystkiego wystarczy. I upewnijcie się, że wszyscy wiedzą, w co będą grali - nic tak nie frustruje, jak czyjeś stwierdzenie po trzeciej przygodzie cyklu, że już mu się nie podoba ;)

Odpowiedz do tematu