galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatek Mother of Dragons
Autor Wiadomość
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2019   

Zagrałbym w ten nowy dodatek, myślicie że jest opcja że będzie możliwość zagrania w Matkę Smoków online na forum? Chyba najważniejsze to stworzenie nowej mapy, karty rodów i pozostałe nowe pewnie by się znalazły. Ktoś ogarnia na tyle informatyke że podjąłby się zrobienia czegoś takiego? Albo może już powstało gdzieś w internetach?
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Koper napisał/a:
Więcej niż jednego Wasala może tylko mieć ostatnio gracz jeśli wszyscy spasują. Jeśli pierwszy spasował to drugi wybiera jednego z tego co zostało.

Tego właśnie nie kumam. :/ Jest napisane, że gracz, który spasuje, przekazuje żetony rozkazów następnemu graczowi w kolejnosci. To wg mnie by oznaczalo, że 2-gi gracz może objąć dwóch wasali. Nie jest tak?

Jest też gra na trzech graczy z 4-ma wasalami i wtedy (o ile dobrze kojarze) pierwszy na tronie kontroluje 2 wasali.

eSzopiklon napisał/a:
Zagrałbym w ten nowy dodatek, myślicie że jest opcja że będzie możliwość zagrania w Matkę Smoków online na forum? Chyba najważniejsze to stworzenie nowej mapy, karty rodów i pozostałe nowe pewnie by się znalazły. Ktoś ogarnia na tyle informatyke że podjąłby się zrobienia czegoś takiego? Albo może już powstało gdzieś w internetach?

Ta gra wydaje sie dosc zagmatwana, ale moge zaryzykowac i sie podjac. Są jeszcze jacyś chętni?

Tylko proszę o w miarę codzienną aktywność przez szacunek dla wspolgraczy (i dla mej ciężkiej pracy). :roll: :wink:
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Jest tak.
Cytat:
W wyniku pasowania może się zdarzyć, że jeden gracz będzie
posiadać więcej niż jeden zestaw żetonów Rozkazów Wasali. W takim
wypadku ten gracz może wybrać Wasala lub spasować oddzielnie dla
każdego posiadanego zestawu żetonów Rozkazów Wasali (o ile nie jest
ostatnim graczem na torze).


Kazdego Wasala pasuje oddzielnie więc jeśli pierwsi dwaj spasują to trzeci może kontrolować 3 Wasali. Tylko ostatni nie może odmówić

A co do gry przez forum to ja też byłbym chętny :)
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Rownież zgłaszam gotowość przy kompletowaniu składu :)
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Tak samo chętny:-)
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

oczywiscie ze tak
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Gra już do mnie idzie. Przez weekend powinienem się przez nią przegryźć. :smile:

Jestem zaskoczony ilością pozytywnych zmian w tym dodatku. To po części rekompensuje te 8 lat czekania. Chociażby taka zmiana jak elastyczna obecność graczy - przydatna rzecz w grze, która zajmuje nieraz 3-4 godziny.
 
     
gamaliel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2019   

jestem chętny i w miarę regularny

tylko zasady trzeba opanować
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2019   

Dzięki za odzew. Jest Was 6, więc w najgorszym wypadku byłoby 2 wasali. :-) Zobaczymy, może jeszcze ktoś się zgłosi...

Co do mapki, to nadal toczę tę nierówną walkę. Ale myślę, że już niedługo. :wink:

https://docs.google.com/drawings/d/1kaI4FmO6lYkZNIwqhmCLAfQgYBHlE8jFROPRs9HRQ0w/edit
Tutaj możecie podejrzeć, jak mi idzie.
 
     
Kamcyk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Chętnie zagram
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

1. eSzopiklon
2. Koper
3. Baldur
4. Horn-Varelius
5. lukipeki
6. gamaliel
7. Kamcyk
8. Germanus
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Ril napisał/a:

https://docs.google.com/drawings/d/1kaI4FmO6lYkZNIwqhmCLAfQgYBHlE8jFROPRs9HRQ0w/edit
Tutaj możecie podejrzeć, jak mi idzie.


Jesteś Wielki! Wow. Szacun za to co robisz! :mrgreen: :shock: Ja nie miałbym pojęcia jak się za to zabrać.
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Wygląda świetnie. W takim razie niecierpliwie czekam na start :)
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Czy dobrze rozumiem, że wszelkie reguły i zasady dotyczące Wasali odnoszą się tylko i wyłącznie do gry na mniejszą ilość graczy niż 8?
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Oj tam, oj tam. :smile: :oops:
Nie było intencją producenta, aby ta mapa krazyla w necie w rozdzielczości większej niż 700x700 px, dlatego nie bedzie jakości full HD. Taka rozmazana musi niestety wystarczyc do naszych potrzeb.

Baldur napisał/a:
Czy dobrze rozumiem, że wszelkie reguły i zasady dotyczące Wasali odnoszą się tylko i wyłącznie do gry na mniejszą ilość graczy niż 8?

Tak jest, w grze na 8 nie ma wasali.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14