galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatek Mother of Dragons
Autor Wiadomość
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Gru, 2018   

Są już zasady po angielsku:
https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/3d/92/3d92cef0-91d7-4d25-abdd-5e9e555d9f7c/va103_rulebook-compressed.pdf
 
     
guzu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lut, 2019   

Dziś premiera w Polsce.

Polska instrukcja

http://galakta.pl/downloa..._instrukcja.pdf
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

I co grał ktoś?
My wczoraj rozegraliśmy niestety pół gry i to w dodatku na 5 graczy ale i tak frajda była nie mała.
Bonusy z Bravos ogromne i nie jest to wielka cena ( o ile co rundę zapłaci się ten 1 ŻW ). Już w pierwszej rundzie za 4 żetony udało mi się kupić 3 statki i piechura. Tron dzięki temu mocno zyskuje, ponieważ można wziąć coś ekstra nieraz za 1 ŻW no i przy mniejszej liczbie graczy wybiera się wasala którym się gra. Mechanika wasali przy grze na mniejszą liczbę osób też jest całkiem ok, można teraz bez problemu siadać w 5-6 osób i nie zaburza to gry jakoś strasznie. Niestety targów trafił najsłabszy gracz w dodatku wszyscy jakoś od początku są przeciw niemu, głownie dlatego że jak się rozbuja to już nie można mu odebrać zdobytych żetonów lojalności. Same smoki póki co szału nie robią bo mają siłę 2 ale podejrzewam że przy kolejnych turach ruszą do boju. Jedna rzecz której nie mogłem znaleźć i nie wiem do tej pory to druga talia kart rodu dla targów, startujemy z talią A a kiedy zmieniamy na B coś wiecie na ten temat ? Ogólne wrażenia jak najbardziej na plus, czekam już na rozgrywkę w pełnym składzie ale to już dłuższe posiedzenie się szykuje :)
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

Koper napisał/a:
Jedna rzecz której nie mogłem znaleźć i nie wiem do tej pory to druga talia kart rodu dla targów, startujemy z talią A a kiedy zmieniamy na B coś wiecie na ten temat ? Ogólne wrażenia jak najbardziej na plus, czekam już na rozgrywkę w pełnym składzie ale to już dłuższe posiedzenie się szykuje :)

Nie grałem, ale przeczytałem kawałek instrukcji i rozumiem to tak: gra przewiduje 2 różne warianty, w pierwszym używasz 6 talii kart rodu z podstawki, Arrynów z Matki smoków i Targaryenów A; w drugim używasz 6 talii z Tańca że smokami, Arrynów z Uczty dla wron i Targaryenów B.
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

Arrynów jest nowa talia więc jej byśmy używali ( akurat byli wasalem ) ale ok, dzięki. Przy następnej grze pewnie i tak zrobimy mały draft bo graliśmy raz i przypadł nam do gustu :) nie mam tylko dodatku Taniec ze smokami ale i bez tego można coś ciekawego złożyć.
 
     
Lukexx
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2019   

Ja mam kilka pytań co do zasad:
1. Wasali wybieramy przez fazą planowania w takiej kolejności jak nasze rody są ustawione na torze Żelaznego Tronu. Pierwszy gracz na tronie wybiera jednego z dostępnych Wasali (lub żadnego) i zabiera wszystkie 4 żetony rozkazów tego Wasala?
2. Czy jeżeli na jakimś terenie będą znajdowały się dwa żetony lojalności Targaryenów to po zdobyciu takiego terenu Targaryenie zdobywają dwa punkty zwycięstwa? (po jednym za każdy żeton)
3. Czy smoki z rozkazem wsparcia mogą latać i wspierać dowolne bitwy, czy tylko sąsiadujące z terenami, na których się znajdują?
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2019   

Lukexx napisał/a:
Ja mam kilka pytań co do zasad:
1. Wasali wybieramy przez fazą planowania w takiej kolejności jak nasze rody są ustawione na torze Żelaznego Tronu. Pierwszy gracz na tronie wybiera jednego z dostępnych Wasali (lub żadnego) i zabiera wszystkie 4 żetony rozkazów tego Wasala?
2. Czy jeżeli na jakimś terenie będą znajdowały się dwa żetony lojalności Targaryenów to po zdobyciu takiego terenu Targaryenie zdobywają dwa punkty zwycięstwa? (po jednym za każdy żeton)
3. Czy smoki z rozkazem wsparcia mogą latać i wspierać dowolne bitwy, czy tylko sąsiadujące z terenami, na których się znajdują?

Skoro nikt się nie zgłasza, to może ja...
1. Z tego co zrozumiałem, każdy z wasali ma taki sam zestaw 4 żetonów z rozkazami. W pudełku powinny być 4 zestawy, które różnią się tylko wzorami na rewersie.
2. Na to nie umiem odpowiedzieć.
3. W instrukcji nic na to nie wskazuje, żeby mogły udzielać wsparcia na odległość. Jest tam mowa tylko o marszu.
 
     
Lukexx
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2019   

Wyboru wasali dokonuje się przed każdą nowa rundą (przed faza planowania) w kolejności jaka jest na Żelaznym Tronie? Dobrze rozumiem? Czyli w każdej rundzie mogę być Panem innego wasala
Ostatnio zmieniony przez Lukexx Sob 09 Lut, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2019   

Lukexx napisał/a:
Wyboru wasali dokonuje się przed każdą nowa rundą (przed faza planowania) w kolejności jaka jest na Żelaznym Tronie? Dobrze rozumiem? Czyli w każdej rundzie mogębtc Panem innego wasala

Też tak to rozumiem. Można też być panem dwóch (i więcej) wasali, jeśli gracz wyżej w kolejności rozgrywki spasuje. Wtedy gracz 1 przekazuje graczowi 2 ten zestaw żetonów rozkazów.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2019   

Lukexx napisał/a:
Zastanawiam się jakie korzyści mogą płynąć z tego, że oddajemy wasali innemu graczowi.

Dobre pytanie. Z samej instrukcji nie wynikają żadne, ale może np. w IV talii jest jakaś karta, która daje z tego korzyść.
 
     
Lukexx
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2019   

Zastanawiam się jakie korzyści mogą płynąć z tego, że oddajemy wasali innemu graczowi.

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa. Czy Wasali mogą mieć tylko Ci gracze, którzy przed fazą planowania dostali żetony Wasali czy kolejni (w przypadku pasowania również).

Przykład:
- Gramy w 5 osób. Mamy więc tylko 2 wasali. (załóżmy że Targeryanie nie grają)
- Przed fazą planowania żetony rozkazów otrzymali gracze na 1 i 2 miejscu na torze
- 1 gracz pasuje i przekazuje żetony drugiemu graczowi

I teraz pytanie czy ten 2 gracz musi grać dwoma wasalami czy może spasować i przekazać żetony graczowi na 3 pozycji a ten graczowi na 4 pozycji i dopiero 5 gracz jest zmuszony do grania wasalami? Najbardziej logiczna wydaję się druga opcja bo jest napisane "Ostatni gracz na torze nie może spasować i musi objąć kontrolę nad wszystkimi pozostałymi Wasalami."
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2019   

Myślę że masz rację. Tam jest napisane, że gracz, który spasuje, musi przekazać zestaw żetonów Rozkazów Wasali następnemu graczowi w kolejności toru Żelaznego Tronu. Nie ma tu warunku, żeby ten gracz musiał już mieć na wstępie swój własny zestaw rozkazów wasali.
 
     
verminaard2
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2019   

Ril napisał/a:
Lukexx napisał/a:
Zastanawiam się jakie korzyści mogą płynąć z tego, że oddajemy wasali innemu graczowi.

Dobre pytanie. Z samej instrukcji nie wynikają żadne, ale może np. w IV talii jest jakaś karta, która daje z tego korzyść.


Zgodnie z zasadami nie można atakować swojego wasala, więc myślę że czasami być może się opłaca oddać wasala który z nami graniczy innemu graczowi, dogadać się z nim że nie będzie zbytnio stawiał oporu by łatwo zająć te tereny. Nowa mechanika przekupowania innych graczy power tokenami daję dużo możliwości w negocjacjach (także w kwestii wasali). Tak to widzę :)
 
     
Lukexx
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2019   

verminaard2 napisał/a:

Zgodnie z zasadami nie można atakować swojego wasala, więc myślę że czasami być może się opłaca oddać wasala który z nami graniczy innemu graczowi, dogadać się z nim że nie będzie zbytnio stawiał oporu by łatwo zająć te tereny. Nowa mechanika przekupowania innych graczy power tokenami daję dużo możliwości w negocjacjach (także w kwestii wasali). Tak to widzę :)


Rzeczywiście. Nie pomyślałem o tym :) . Cenna uwaga :)
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2019   

Co do żetonów lojalności to z tego co zrozumiałem jeśli będą dwa na jednym terenie to targi dostają dwa punkty zwycięstwa bo zabrali 2. Płacą za to kasę nie raz żeby je przesuwać więc im się należy. Co do Wasali u nas też pasowanie się nie zdarzyło jedynie kombinacje żeby po prostu wziąć innego Wasala a w sąsiada wjechać. Wasalom można przydzielić tylko dwa rozkazy więc nie szaleją za bardzo. Więcej niż jednego Wasala może tylko mieć ostatnio gracz jeśli wszyscy spasują. Jeśli pierwszy spasował to drugi wybiera jednego z tego co zostało.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13