galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatki
Autor Wiadomość
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005   Dodatki

Osadnicy są fantastyczni. Mam pytanie - czy Galakta już podjęła decyzję czy wydać dodatki? Ile jest dodatków i co one wnoszą do gry?
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 17 Maj, 2005   

Można powiedzieć, że gra jest praktycznie od dzisiaj na rynku (ze zmienionym Almanachem) a już mamy rozmawiać o dodatkach ?:)

Jak już kiedyś pisałem kolejność ewentualnych dodatków będzie teoretycznie taka.
1. Dodatek zwiększający liczbę graczy do 5-6 osób.
2 Dodatek Żeglarze.

Ta kolejność nie jest żadną tajemnicą.
Ale to wszystko w swoim czasie. Aby wydawać dodatki musi się sprzedać określona liczba wersji podstawowej. Ta prawidłowość musi być zachowana.
 
 
tomasz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005   

Ciekawe czy można by się dowiedzieć jak idzie sprzedaż (np. ilu kupiło w przedsprzedaży taniej, ilu drożej itd.) i ilu ludzi muszę namówić do kupienia Settlersów by pojawiły się dodatki :D
Ciekawi mnie też jaki był nakład gry...
 
 
Olo
Gość
Wysłany: Wto 17 Maj, 2005   

przylączam sie do pytania poprzednika
szczególnie interesuje mnie czy gra sie sprzedaje, czy nasz rynek gier zupelnie padl
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 20 Maj, 2005   

Co do sprzedaży to po kilku dniach od jej rozpoczęcia niewiele można powiedzieć. Gra należy do potocznie zwanych „gier drogich” dlatego aby gra się przebiła i tak potrzeba trochę czasu. Zakup gry przez hurtownię czy sklep niewiele jeszcze oznacza. Dopiero to czy kupi klient detaliczny a sklep ponowi zamówienie ma sens.
 
 
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Maj, 2005   

Czy mogę dostać odpowiedź na drugą część pytania? Co wnosi do rozgrywki dodatek Żeglarze?
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 27 Maj, 2005   

Dodatek Żeglarze, najkrócej mówiąc dodaje możliwość handlu morskiego pomiędzy wyspami. Dzięki dużej ilości dodatkowych pól można bardzo rozbudować planszę.
Poniżej 2 przykładowe scenariusze, które są zamieszczone w instrukcji dołączonej do gry. Jest ich kilkanaście. To tak bardzo skrótowo w tej chwili można ująć. Jest to najpopularniejszy dodatek do Osadników. Nie licząc dodatków zwiększających liczbę graczy.



 
 
Dani
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Maj, 2005   

Nie wiem jaki jest układ z licencją i kolejnością wydawania dodatków, ale ja proponowałbym wydanie wpierw dodatku Żeglarze, a potem zwiększającego ilość graczy. Nie wiem, być może okaże się, że jest masa ludzi, któa chce grać w zwiększoną liczbę osób, ale z moich doświadczeń wynika, że najczęściej gra się w trzech (ja sam nieraz korzystam z home-rules ściągniętych z BGG dla dwóch graczy). Napewno ilość graczy urozmaica grę, ale nie wiem czy nas ten dodatek ma szansę być tak popularny jak sama podstawka. Ja wiem już, że go nie kupię, a na Żeglarzy czekam z niecierpliwością.
 
 
DarkReaper
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Maj, 2005   

Zgadzam się z Przedmówcą - zdecydowanie bardziej wolałbym dodatek żeglarze. Zebranie wiecej niż 3-4 graczy w tym samym czasie i miejscu jest w moim przypadku nieomalże niemożliwe :wink: Dodatek żeglarze jest super i napewno natychmiast bym go kupił.
 
 
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Maj, 2005   

Popieram. Też najczęściej gram w trzy osoby i raczej nie zainteresuję się dodatkiem pozwalającym grać w więcej osób, a żeglarzy natoniast chętnie kupię.
 
 
Gość

Wysłany: Pon 30 Maj, 2005   

No cóż - i ja więc dołączę do przedmówców
i tyle :)

8)
 
 
Browarion
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Maj, 2005   

juz standardowo (jak Hudson chyba :wink: ) zapomniałem się zalogować.
Ech... może szkoda że nie boli, bo rzadziej bym zapominał :lol: :mrgreen: :lol:

POzdrawiam 8)
 
 
Groszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Maj, 2005   

Kupię jedno i drugie - czasami mam z kim grać nawet w więcej niż 6 osób, a to dostateczna motywacja. Natomiast również wolałbym najpierw rozszerzenie Zeglarze - najczęściej jednak gram w 2 lub 4 osoby (małżeństwami). :)
 
 
Misiołak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Maj, 2005   

A ja wolałbym dodatek dla 5-6 graczy. Bo u mnie prawie zawsze ktoś się nudzi :P
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 31 Maj, 2005   

Najchętniej odpowiedziałbym:

"Chcecie?, to w takim razie macie...."

Ale to zdanie musi jeszcze trochę poczekać :)
Żeglarze dają dodatkowego "kopa" Osadnikom. Widok samej planszy w czasie gry jest bardzo hmmm intrygujący.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13