galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF#134 - Pląsające jaszczury-druga edycja
Autor Wiadomość
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Ja podjąłem walkę, starałem się zrobić wszystko,żeby Baratheon nie wygrał, przy okazji wygrywając samemu :lol: Starałem się w tym celu jakoś skomunikować z Boltonem, ale ostatecznie nie było to potrzebne

Nie zgadzam się z tym Tyrellem, moim zdaniem tutaj był źle pograny - kluczowy był moment kiedy w skutek złej kolejności użycia kart Grey na luzie zajął sobie Stare Miasto. Wiadomo, że jak Grey idzie na Tyrella to ten ma gorzej, ale tutaj jeszcze nie miał tragedii, bo np Baratheon wcale w niego nie uderzał. W 136 już jakoś Tyrell daje radę. W Tańcu ród moze byc dobry lub zły w zależności od strategii sąsiadów

Grę ustawiły wydarzenia przed 3 rundą, ja miałem zamiar cisnąć Baratheona po tym jak mi zajał KL, ale trafił 6 w totka z mobilizacją w tamtym momencie, i już nie miałem jak.
Mój plan był taki żeby się przyczaić, poczekać do licytacji, i uderzyć tam gdzie będzie taka możliwość. Grey zaryzykowal, spadła licytacja, więc miałem swoją możliwość, i tyle.

Strasznie głupie z mojej strony byl przyoszczędzenie na tronie na ostatniej licytacji, bo do tego momentu mogłem robić co chciałem, a tutaj pojawiła się szansa dla Bary,że mnie uprzedzi
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Cytat:
Biję się w pierś. Znoobiłem okrutnie :oops:

Nie wiem czy to Cię pocieszy czy nie, ale efekt końcowy byłby pewnie taki sam :wink:
Przesunąłbym 2 wieże i konia, i w 2 ruchu z Searoad miałbym marsz na wygranie
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Gratulacje, świetnie zagrane :smile: .


A jeśli już dyskutujemy o modyfikacjach to pozwolę sobie przypomnieć co tu zmieniliśmy:

Tyrell - pionek w Oldtown
Lannister - Koń w Lanisporcie i statek w porcie
Martell - 1 pionek w Starfall
Baratheon - 1 pionek i power token w MotM
Bolton - Statek w porcie Winterfell
Greyjoy - 1 pionek na Pyke

Moim zdaniem Martel, Bara i Greyjoy są ok.
Tyrellowi rzeczywiście przydałby się buff, w Wojnie Totalnej dałem mu konia zamiast piechura w Oldtown i trzyma się całkiem dobrze w 5 turze.
Lannistera osłabiłem względem Pląsających do pionka i statku bo 3pkt musztry vs 1 u reszty wydały mi się trochę OP. Sam nie wiem co jest lepsze. Wiele w jego sytuacji na mapie zależy od kierunku ataku Greyjoya, ciężko cokolwiek w GoT ocenić pod kontem balansu ze względu na olbrzymi element dyplomacji. A może to duże siły lądowe odstraszyły najeźdźców? Jeśli Grey i Lanni pamiętają swoje pierwsze tury, dyplomację i tok myślowy to miło by było usłyszeć wasze przemyślenia.
Nie wiem co z Boltonem. Trzymałem się imho spoko. Popełniłem parę błędów ale niezbyt wielkich, dałbym radę się wybronić jeszcze turę może 2 ale bez żadnych perspektyw na zwycięstwo. W Wojnie totalnej wygląda to jeszcze gorzej, w pląsających 1 podobnie. Problem jest taki że nie ma za bardzo jak wspomóc Boltona nie ryzykując popsucia gry Baratheonowi lub Greyjoyowi. Może power token w Greywater czyli 1 zaopatrzenia więcej na starcie by coś zmieniło nie burząc balansu jednostek.

Co o tym myslicie?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Ja bym już nic nie zmieniał. Boltonem gra się źle, ale przy odrobinie szczęścia w wydarzeniach i dobrym planie, moim zdaniem, jest szansa. Może nie na wygraną(wprawdzie kiedyś wygrałem, i to bez usprawnień, ale miałem luz od Greya, i przez 2 rundy od Bary), ale myślę, że do turnieju nie ma potrzeby nic zmieniać. Z tego co pamiętam, w mapie turniejowej był koń w Oldtown.

Lannistera bym zostawił w spokoju, bo jeśli Grey na niego naskoczy od razu, to ma przesrane bez upgrade'ów(patrz #97)
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2018   

ja tylko od siebie dodam, że w tej grze chciałem sprawdzić jak szybko można rozwałkować Tyrella. Idzie szybko, tylko czy to opłacalne... :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13