galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawka + jakie dodatki?
Autor Wiadomość
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   Podstawka + jakie dodatki?

Witam, czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć jaka jest różnica miedzy dodatkami do gry?
Chodzi mi o to, że dostępne są 3 duże rozszerzenia, 2 "powroty" i 4 scenariusze. Czym to się wszystko różni? Jakie dodatki w pierwszej kolejności kupić?
 
     
Zorak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

ogolnie to zapraszam na nasza grupe facebookowa - zdecydowanie tam najszybciej uzyskasz odpowiedzi na rozne pytania.
https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/

Ale jak juz tu pisze to wyglada to tak
Podstawka (czy 1 czy 2 to juz dluzszy temat)

pozniej docelowe produkty to Cykle w ich sklad wchodzi duzy dodatek i 6 małych tzw Mythos packow
Cykle poznasz po kolorach opakowań altualnie sa 3 Dziedzictwo Dunwich, Ścieżki do Carcosy i Zapomniana Era.

W cykle zdecydowanie najbardziej warto iść ale poza tym sa jeszcze Powroty do ...
Ich celem jest urozmaicic juz wydane cykle. Sa fajnie zrobione ale zdecydowanie dla osob ktore ograly podatawowy cykl i chca wiecej i trudniej.
Aktualnie wyszedl 1 powrot do nocy fanatyka ktory wzbogaca kampanie z podstawki. FFG zapowiedziało też powrót do Dziedzictwa Dunwich (3ci cykl).

Dodatkowo sa dostepne jeszcze pojedyncze scenariusze.

Karnawał i kłatwa w trybie druk na żadanie - mam nadziej ze w tyn roku sie pojawią.
Labirynt - fajny scenariusz bo ma mozliwosc gry na 12 osob w 3 grupach (wymaga to 3 egz tego dodatku). Mozna grac tez normalnie w 1-4 os ale działa to słabiej i raczej dodatek dla wielkich fanow (chyba ze masz okazje zagrac w tym trybie epickim wtedy warto).
Ostatnim dodatkiem z tego typu sa Straznicy Otchlani - zawiera on 2 scenariusze polaczone fabularnie taka mini kampania - z wspomnianej 4ki zdecydowanie najlepszy wybór.

Mam nadzieje ze to ci rozjasni co i jak.
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

Czy karty z różnych dodatków łączą się ze sobą? tzn. jeśli gram w jakiś dodatek inny odchodzi do lamusa czy mogę w danym dodatku uzywac kart z innego?
i o co chodzi z tymi dwiema podstawkami? już cos o tym wcześniej slyszalem. Obecnie chcemy grać w 2 osoby . z początku tylko wariant solo do nauki gry.
ps; bardzo dużo dodatków wychodzi do tej gry, zastawia mnie czy gracze zdążają je kupować.
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

a i jeszcze jedno, który zestaw polecacie: podsawka + dunwich + wszystkie powiązane scenariusze,
podstawka + szlak do carconosy + wszystkie scenariusze czy podstawka + zapomniania era + wszystkie scenariusze??
Wiem, ze na dunwich trzeba czekać na dodruk ale nie mam z tym problemu dodatkowo.
ps; w którym zestawie jest najwięcej błędów jeśli chodzi o tłumaczenie? czy dodruki poprawiają te błędy?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.43 sekundy. Zapytań do SQL: 14