galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
AH LCG, The Forgotten Age
Autor Wiadomość
kopyto
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   AH LCG, The Forgotten Age

Witam,
co sądzicie o nowym cyklu ?? Dotychczasowe dodatki fajnie nawiązywały do tytułów serii Arkham. Czy nowy cykl nawiązuje do spotkań ekspedycji w serii Eldritch horror ??
 
     
Alaren
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Lut, 2018   

Niestety w EH nie grałem (unikam go specjalnie,jak mi się spodoba,będzie się musiał pojawić na półce :wink: ),więc tutaj się nie wypowiem. Na tyle, co widziałem i słyszałem o tej grze,jej plusem jest podróżowanie po wielu różnych zakątkach świata.
co do samego LCG- Ciekawa odmiana w porównaniu z poprzednimi cyklami. Już w Carcosie było widać,że rozwijają skrzydła jeśli chodzi o odkrywanie kolejnych pomieszczeń, wprowadzając do tej części gry o wiele bardziej rozbudowaną regrywalność, niż w przypadku "z dwóch kart x wylosuj jedną",jak to było w pierwszym cyklu. Tutaj spodziewam się ciekawych rozwiązań. Jako wielki fan podróży egzotycznych z poziomu monitora, myślę również o kartach zmieniających nasz status z opóźnieniem (otrucie, zadające obrażenie co turę?).
Mało póki co wyczytałem o nowych badaczach, ale Ursula ma ciekawą kartę sprzymierzeńca wspierającego przemieszczanie się między lokacjami,a bardzo lubię karty typu skrót dodające więcej mobilności).
Pierwsze skojarzenie, jakie miałem z okładką- Yig, co również mi się podoba i pasuje.

To na koniec trochę przemyśleń w perspektywie naszego ogródka- czekają nas jeszcze dwa zestawy mitów do obecnej kampanii, labirynt szaleństwa gdzieś powoli się jawi na horyzoncie, czekam na druk na żądanie (i czekam..i czekam..), który też zasili biblioteczkę scenariuszy, będzie return pierwszej kampanii, który chciałbym zobaczyć wydany przez Galaktę (póki co bez szczegółów)..dodając do tego książki i kolejny cykl widać, że temat złapał (lub wciąż utrzymuje) wiatr w żagle i boje się, czy nasze krajowe olinowanie wytrzyma takie tempo..
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   Re: AH LCG, The Forgotten Age

kopyto napisał/a:
Dotychczasowe dodatki fajnie nawiązywały do tytułów serii Arkham. Czy nowy cykl nawiązuje do spotkań ekspedycji w serii Eldritch horror ??
Jest całkiem sporo spotkań specjalnych osadzonych w tamtych okolicach. Nie ma natomiast dodatku który skupiałby się tylko na nich (gdy np. jest dodatek który skupia się na Egipcie czy Antarktydzie).
 
     
Phatiphatn12
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018   

To jest świetne forum.
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2018   

ksiazki po polsku nie wyjda,
powrot nocy fanatyka ma wyjsc pomiedzy cyklami.
a labirynt to DnZ wiec tutaj juz trzeba sie liczyc z kosztami ;) na pozostale dwie przygoty tez licze. ale jesli zadna nie wyjdzie to nie bede jakos mocno plakal

tak wiec, niewiele sie zmienia jesli chodzi o wydatki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13