galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co chetnie ujrzelisbycie w zapowiedziach firmy?
Autor Wiadomość
Fugazi

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2005   Co chetnie ujrzelisbycie w zapowiedziach firmy?

Wiem, ze na razie zapowiedzianych tytulow jest duzo i zapowiadaja sie bardzo smakowicie, ale zawsze mozna pomarzyc o kolejnych :wink:
Jakie tytuly najchetniej widzielbyscie w planach Galakty na przyszly rok?
Moje typy: (pewnie czesc z nich raczej nierealna...)

1) Carcassonne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2) War of the Ring
3) Ticket to Ride
4) Blue Moon
5) Cos z lini Kosmosu dla 2 osob
- kracianka Settlers of Catan
- Jambo
- Baloon Cup
- Babel
- Odin's raven
- Kahuma
- Caesar and Cleopatra
Ostatnio zmieniony przez Fugazi Sro 28 Wrz, 2005, w całości zmieniany 1 raz  

Hudson

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2005   

Bohnanza
Hammer of the Scots
Blue Moon
Dodatki do Osadnikow
Ticket to Ride
Warcraft
Gra o Tron

Mam nadzieje, ze DW nie bedzie czytal tego watku, bo czuje, ze zaraz poniesie nas wyobraznia...aczkolwiek staralem sie wymieniac realne tytuly:)

Gość

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2005   Re: Co chetnie ujrzelisbycie w zapowiedziach firmy?

Fugazi napisał/a:
Wiem, ze na razie zapowiedzianych tytulow jest duzo i zapowiadaja sie bardzo smakowicie, ale zawsze mozna pomarzyc o kolejnych :wink:
Jakie tytuly najchetniej widzielbyscie w planach Galakty na przyszly rok?
Moje typy: (pewnie czesc z nich raczej nierealna...)

A ja bym chciał:

- Puerto Rico
- Game of Thrones (choć i tak czekać nei będę :-) )
- Twilight Imperium
- Arkham Horror
- Shadows over Camelot

Wszystkie w/w powinny być znacznie tańsze od wersji angielskich...

Do tego coś prostego - karcianego bądź nie...
Ale nie Blue Moon i nie Carcassonne - pierwsze mi się nie podoba z recenzji, a drugie próbowałem, ale kicha.

Generalnie mogliby wydać jakąś nową, dużą grę...

Pozdrawiam
Szymon

uiek
Geek :o)

A ja odrazu zgaszę wsze entuzjazmy:
- Ticket to ride, Shadows over Camelot odpadają - Days of Wonder nie sprzedaje z zasady licencji na swoje gry. Jeśli nie założą biura w Polsce to nie bedzie raczej polskich wersji

- Carcassonne - na tę grę wyłącznośc w Polsce ma Albi, który od ponad pół roku się zbiera z wydaniem

- wiele z wymienionych przez Was gier jest po prostu za droga, zeby je wydać w Polsce. Liczcie, ze przy kazdej grze musi dojsc koszt licencji, podatki, marze. Wątpię zeby ktos chcial kupic polskiego Twilight Imperium za 250zł (to wszystko moje subiektywne zdanie)

Osobiście podpisuje się obiema ręcami i nogami pod Ballon Cup ta gra jest genialna i bardzo chętnie zobaczę ją w polskiej wersji

Nataniel

Ja bym najchetniej zobaczyl w polskiej wersji gre Puerto Rico. Genialna gra, wyglada na dosyc tania w wydaniu.
artur @ jedlinski.pl, GG #27211
- www.Gry-Planszowe.pl ----

Fugazi

Uiek napisał/a:
Carcassonne - na tę grę wyłącznośc w Polsce ma Albi, który od ponad pół roku się zbiera z wydaniem

No wlasnie bylo jakis czas temu glosno o polskim wydaniu, ale jakos ucichlo. A tak w ogole o ile pamietam, to miala byc to wersja czeska, w ktorej czeskie napisy na pudelku chciano zakryc polskimi nalepkami :?
Niech Czesi wydaja u siebie po czesku, a u nas Galakta mogla by podkupic prawa firmie Albi i wydac normalnie po polsku :wink:

dasilwa

Dla mnie nie ma wiekszego sensu wydawanie po polsku gier takich jak carcassone, T2R, bohnanza, Caesars & Cleopatra gdyz nie ma w nich duzo tekstu a instrukcja tez nie jest trudna do opanowania. Wiec mozna spokojnie kupic wersje angielskie a najlepiej niemieckie bo tansze :)

Ja bym obstawal za takimi tytułami jak:
- Blue Moon
- Peurto Rico
- Seafarers of Catan (moj faworyt)
- Ballon Cup ( choc tekstu w niej tez nie ma za wiele :) )

Fugazi

dasilwa napisał/a:
Dla mnie nie ma wiekszego sensu wydawanie po polsku gier takich jak carcassone, T2R, bohnanza, Caesars & Cleopatra gdyz nie ma w nich duzo tekstu a instrukcja tez nie jest trudna do opanowania. Wiec mozna spokojnie kupic wersje angielskie a najlepiej niemieckie bo tansze :)

4 z 6 gier wydanych do tej pory przez Galakte(Drakon, Arena Maximus, Zaginione Miasta i Jaskinia Trolla) rowniez nie maja tekstu i tlumaczyc trzeba bylo tylko instrukcje i pudelko. Ale jednak gry w polskiej wersji ciesza, a Drakon zdobyl nagrode gry roku. Przy podejmowaniu decyzji o wydaniu, nie powinno sie patrzec czy gra ma duzo tekstow do przetlumaczenia czy nie, tylko kierowac sie raczej czy jest dobra i czy sie spodoba jak najwiekszej grupie ludzi.
Wydaje mi sie tez, ze to kwestia podejcia. Pewnie jestem dziwny :wink: , ale dla mnie co innego kupic gre sprowadzana z zagranicy (niezaleznie czy jest w niej duzo obcojezycznych teksotw czy nie), a co innego polska wersje przeznaczona specjalnie na nasz rynek, gdzie dostaje polskie pudelko, polska instrukcje i za pomoca internetu moge sie kontaktowac z polskim wydawca. Jakos tak przyjemniej i bardziej swojsko. No i chyba zwykle sporo taniej :wink:

miras23

sporo taniej :) osadnicy w niemczech 20 euro, konfrontacja 10 euro, arena maximus w usa 13$, zaginione miasta 15$
tylko mi nie piszcie, ze sie czepiam, bo z reszta sie zgadzam, fajnie jak sie lokalizuje gre i trzymam kciuki za galakte

Fugazi

No to widocznie nie az tak sporo taniej, ale ja sie nie znam i pisalem "chyba" :wink: A poza tym to jezyka niemieckiego nieznosze i chyba nie jestem w tym odosobniony, a do gier ze stanow to chyba dochodza jeszcze spore koszty sciagniecia(?) jezeli nie masz tam znajomych, ktorzy moga kupic i przywiezc.

dasilwa

Najwięcej Galakta wydała gier fantasy. Ja bym chetnie teraz widział gre w jakimś innym klimacie. Po głowie chodzi mi np. taka gra jak Wallenstein

Jak na tego typu gry zapatruje sie wydawnictwo?

folko

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2005   

Fugazi napisał/a:
No wlasnie bylo jakis czas temu glosno o polskim wydaniu, ale jakos ucichlo. A tak w ogole o ile pamietam, to miala byc to wersja czeska, w ktorej czeskie napisy na pudelku chciano zakryc polskimi nalepkami :?
Niech Czesi wydaja u siebie po czesku, a u nas Galakta mogla by podkupic prawa firmie Albi i wydac normalnie po polsku :wink:

Carcassone czy po Polsku, Czesku, Niemiecku, Japonsku wyglada tak samo :-)
Rozni sie tylko instrukcja i ewentualnymi napisami na pudelku.

Puerto Rico to jest gra ktora mogla by wyjsc po polsku.
W ogole to DW ma dosc dobry gust i chcialbym byc czyms zaskoczony :-)

Krionah

Ja osobiście z miłą chęcią zobaczył starego dobrego polskiego Obcego, tyle że z figurkami zamiast zetonów, planszą którą da sie złożyć w różnych wariantach i z drobnymi zmianami w zasadach. A tak bardziej realnie to Gra o Tron albo Blue Moon. Ewntualnie jakaś inna strategia (może by była szansa na Risk 2210 AD ? )

moonman

Idac za ciosem (KONFRONTACJA) chcialbym cos z serii np. The Duel lub The Search, a jeszcze lepiej LOTR Board Game z dodatkami Sauron oraz Friends & Foes.

Ucieszylbym sie takze na dodatek do Drakona, a skakal z radosci na Gre o Tron lub War of the Ring.

tymczasem wyczekuje Runebounda :P

Vasquez21

Wydaje mi się, że na pierwszy miejscu powinny się znaleźć gry w które poprostu nie pogramy jeśli nasi znajomi nie znają akurat języka angielskiego. Moje typy:

1. Blue Moon
2. Ti3
3. Arkham Horror

to są tytuły które napewno bym kupił ;)

Pozdrawiam
Vasquez

Odpowiedz do tematu