galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Katja 

Wysłany: Nie 04 Lut, 2018   

Western napisał/a:
Witam.
Piszę to jako wielki fan gry Władca Pierścieni LCG. Jest to
wspaniała gra, która na nowo przeżywa swój renesans. Na forach
internetowych i grupach facebooka działa liczna rzesza fanów.
Sporo jest nowych graczy, którzy muszą szukać niedostępne już dodatki
z drugiej ręki - istnieje obawa, że się zniechęcą - i dwa razy
zastanowią się, czy opłaca się inwestować pieniądze w to hobby, w ta
grę w języku polskim...
W związku z tym mam kilka pytań:

Kiedy ukaże się do pobrania z waszej strony aktualne FAQ w języku polskim?

Czy w końcu pojawi się nowy druk na żądanie? W zeszłym roku niestety
mimo licznych zapowiedzi z Waszej strony - nie doszedł on do skutku ;(

Kiedy będzie można składać zamówienia, aby tego nie przegapić - w
zeszłym roku ledwie co udało się zamówić Fellowshipa - bo info z
Waszej strony poszło "z partyzanta" na facebooku...

Jakie dodatki ukażą się w tym druku?

Czy będzie to tylko cykl do dużego rozszerzenia Ścigacz Snów? Czy może
już jakieś dodatki do cyklu Piaski Haradu?

Czy ukażą się zaległe koszmarne talie?

Czy pojawią się wznowienia małych dodatków (cyklu Mrocznej Puszczy)?

Czy zostaną wznowione dodruki dużych dodatków np Czarni Jeźdźcy?

Podpinam się.

Merrox 
Darth

Wysłany: Nie 04 Lut, 2018   Realms of Terrinoth

A co z systemem Genesys? Pytam bo niedługo w sprzedaży w USA będzie też seting do tego systemu Realms of Terrinoth. Ja bym chętnie pograł w RPG z gier Descent, Rune Age, Runebound, Runewars czy BattleLore. A jak inni z Was zaopatrują się na ten system? Chyba nie jestem osamotniony w tym temacie.

https://www.fantasyflight...s-of-terrinoth/

Gog

Wysłany: Nie 04 Lut, 2018   

Kiedy poprawione zostaną DLC do posiadłości? Kiedy ulice Arkham i Twilight Sanctum.
#104 Greyjoy

Wegorz 

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

W związku z przejęciem rebela przez grupę Asmodee do której należy też FFG, chciałbym zapytać czy Galakta dalej będzie wydawac gry FFG, czy też częściowo lub całkowicie polskie wydania będą teraz produkowane przez Rebela?

Bary

Descent:
- czy jest już znana bardziej precyzyjna data pojawienia się Legowiska Jaszczura?
- możecie mniej więcej oszacować, w jakim kwartale pojawią się kolejne spolszczenia do elementów aplikacji Road to Legend?
- czy w lutym pojawi się nowa wersja aplikacji, która poprawi wyłapane błędy w spolszczeniu, jak i ogólnym działaniu aplikacji (np. brak nowej linii w listach akcji potworów) ?

Battlestar Galactica:
- czy wiadomo cokolwiek nowego o dodruku podstawki i/lub dodatków?

Posiadłość Szaleństwa:
- czy w najbliższym czasie zostanie wydana aktualizacja aplikacji, która usunie braki w spolszczeniu dodatków dlc?

Lovecrusader 

Będą jakieś nowe fajne gierki?

Sxk

Legacy of Dragonholt - proponuję ponownie :)

Nokturn

Lovecrusader napisał/a:
Będą jakieś nowe fajne gierki?

:roll:

Michal
Galakta

od mojego ostatniego wpisu wiele podziało się tu i ówdzie, dlatego całkowicie rozumiem Wasze zainteresowanie tym, co się będzie dalej działo z Waszymi ulubionymi grami.

Zacznijmy więc nietypowo, nie od gier, a od ważnej wieści, która pojawiła się w zeszłym tygodniu - mianowicie zakupu przez Grupę Asmodee firmy Rebel.

W związku z tą informacją w głowach wielu z Was zapewne pojawiło się pytanie "Co dalej z grami FFG?". Otóż, sytuacja wygląda tak, że zapowiedziane dotychczas gry ukażą się naszym nakładem. Dlatego w najbliższej przyszłości wiele się nie zmieni. Dalej zobaczymy.

Niezależnie jednak od wszystkiego, to dla graczy niewiele się zmieni.

Przejdźmy teraz do tradycyjnych odpowiedzi na Wasze pytania:

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Nadal czekamy na upragnione przez nas dodruki i już niebawem powinniśmy być w stanie podzielić się z Wami szczegółami na ich temat. So say we all!

Descent
Aplikacja - jak już sami zapewne zauważyliście, jest już dostępna zlokalizowana wersja aplikacji do Descenta. Pomimo początkowych niedogodności (m.in. niewyświetlanie znaków specjalnych) już wszystko powinno działać okej. Jeśli nadal znajdziecie jakieś problemy, to koniecznie piszcie do nas na adres descent@galakta.pl - wynalezione błędy staramy się poprawiać, lub raportować do FFG, aby wszelkie najbliższe aktualizacje zawierały możliwie najwięcej poprawek znalezionych problemów.

Praca nad kolejnymi treściami z aplikacji trwa.

Mgły Bilehall - W okolicy połowy roku powinno ukazać się polskie wydanie tego rozszerzenia. Wiem, że w zeszłym roku mówiłem o zimie, jednak opóźnił się międzynarodowy druk, w którym moglibyśmy wziąć udział. Ważne jednak, że dodatek będzie :)

Legowisko Jaszczura - Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to dodruk rozszerzenia powinien być dostępny na przełomie I i II kwartału.

Figurki- W tym tygodniu ma dotrzeć do nas dostawa z dodrukiem większości zestawów figurkowych (w wersji angielskiej). Dlatego niebawem powinniście być w stanie kupić je w swoich ulubionych sklepach z grami.

DungeonQuest - Smocze Lochy
Obecnie nie planujemy dodruku tego tytułu.

Imperium Atakuje
Aplikacja - tak jak wspominałem ostatnio, w pierwszej kolejności chcemy zająć się aplikacją do Descenta. Kiedy tamta będzie zrobiona, zobaczymy co dalej.

Blistery - jak już kiedyś wspominałem, ze względów licencyjnych w tym wypadku nie ma możliwości wydrukowania samych kart w języku polskim.

Horror w Arkham (gra planszowa)
W najbliższym czasie nie ma żadnych planów międzynarodowych dodruków brakujących dodatków.

Hunt for the Ring
Czy widzieliście może jeden z naszych ostatnich wpisów na FB?;)

Cytat:
"Dawne Dni przeminęły. Średnie Dni przemijają. Świtają Dni Nowe."
- J. R. R. Tolkien, "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"

Legacy of Dragonholt
Przyglądnęliśmy się grze z wielu stron, dokonaliśmy kalkulacji i niestety muszę przekazać, że na pewno w najbliższym czasie nie przygotujemy jej w polskiej wersji.

Posiadłość Szaleństwa
Aplikacja - Przetłumaczyliśmy i przesłaliśmy do FFG tłumaczenia scenariuszy DLC, w tym lektora. Wiemy, że jeszcze pojawiają się w tej materii błędy (m.in. błędna informacja, że scenariusz nie jest dostępny po polsku). Zgłosiliśmy je do FFG i mają one zostać poprawione. Najważniejsza chyba jednak informacja jest taka, że oba DLC są dostępne po polsku.

Ulice Arkham - Dodatek nadal planowany jest na II kwartał 2018.

Zestawy z figurkami i pomieszczeniami z I edycji - Ciągle badamy temat. Wiedzcie, że jeszcze nie złożyliśmy kopii w tym temacie ;)

Sanctum of Twilight- Na razie mogę powiedzieć tylko, że musi być!

This War Of Mine Gra PLanszowa
Awaken Realms, które organizowało zbiórkę na KS otrzymało od nas dawno temu wszystkie gry podstawowe we wszystkich wymaganych wersjach językowych. Elementy dodatkowe AR wykonuje samo i realizacja kampanii w całości spoczywa na ich barkach.

Dlatego to z nimi należy kontaktować się w sprawie realizacji zamówień z KS.

Twilight Imperium
Ze względu na to, że gra ma być produkowana w innej fabryce niż zwykle, przeciągnął się proces przygotowania gier do druku, ale polska edycja nadal jest planowana :)
Przedsprzedaż gry rozpoczniemy zapewne dopiero, jak zostanie wyprodukowana i załadowana na statek, czyli około 5-6 tygodni przed premierą.

GRY LCG

Horror w Arkham LCG
Normalnie planujemy wydawanie kolejnych produktów w serii :)

Jeśli chodzi o poprawione karty w istniejących produktach, to nie mamy możliwości ich samodzielnego wyprodukowania.

Władca Pierścieni
Dzicz Rhovanionu - Rozszerzenie powinno mieć swoją premierę równo ze światową.

Czarni Jeźdźcy - w najbliższym czasie nie będzie dodruku polskiej wersji rozszerzenia.

Starcie u Stóp Samotnej Skały - ten Zestaw Przygodowy będziemy chcieli przygotować w formie Druku na Żądanie

Fellowship - Zestawy te są zarezerwowane dla sklepów i nie ma możliwości sprzedaży ich klientom indywidualnym, stąd brak informacji o nich na naszej stronie www. Współpracujące z nami sklepy są informowane o możliwości ich zakupu, gdy tylko otrzymamy taką wieść z FFG.

Druk na Żądanie - Jeśli chodzi o dodatki do Władcy Pierścieni LCG, to dokładną listę nowych rzeczy dostępnych w ramach DnŻ opublikujemy w momencie rozpoczęcia procesu zbierania zamówień.

DRUK NA ŻĄDANIE
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień. Jeśli do końca lutego uda się nam uporać z zaległymi materiałami, to jest to możliwe (na co sami liczymy).

Dokładną listę nowości opublikujemy w momencie ogłoszenia zbiórki zamówień.

Jeśli chodzi o przyszłość, to chcielibyśmy, aby co roku były organizowane co najmniej 2 zbiórki zamówień na te pozycje.

INNE
Genesys
Nie planujemy przygotowania tej serii w języku polskim.

Książki z uniwersum Horroru w Arkham
Tutaj nie mam dla Was żadnej nowszej informacji. Temat nadal jest otwarty.

Gim

Michal napisał/a:

Władca Pierścieni
...
Druk na Żądanie - Jeśli chodzi o dodatki do Władcy Pierścieni LCG, to dokładną listę nowych rzeczy dostępnych w ramach DnŻ opublikujemy w momencie rozpoczęcia procesu zbierania zamówień.

A co ze starszymi dodatkami które były już wydawane w DNŻ? Chodzi mi o cykl 'Twórca Pierścienia' oraz 'Przebudzenie Angmaru'? Będzie można składać na nie zamówienia? Może to oczywiste ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda ponieważ pierwszy raz się tym zainteresowałem. Czy wszystkie wcześniejsze DNŻ zawsze są dostępne na zamówienie?

cappadocian 

Jeżeli chodzi o dodruki brakujących dodatków do Horroru w Arkham to na stronie FFP od 29 grudnia 2017 wisi planowany dodruk Mgieł nad Kingsport...

Ndl 

Michal napisał/a:
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień

Ach cóż to będzie za przełom!

Ta przełomowa chwila to zapewne luty/marzec?

Mam nadzieję że nie przełom 3000/3001 roku ;)

sonofthewild 

Wysłany: Wto 06 Lut, 2018   

Katja napisał/a:
Western napisał/a:
Witam.
Piszę to jako wielki fan gry Władca Pierścieni LCG. Jest to
wspaniała gra, która na nowo przeżywa swój renesans. Na forach
internetowych i grupach facebooka działa liczna rzesza fanów.
Sporo jest nowych graczy, którzy muszą szukać niedostępne już dodatki
z drugiej ręki - istnieje obawa, że się zniechęcą - i dwa razy
zastanowią się, czy opłaca się inwestować pieniądze w to hobby, w ta
grę w języku polskim...
W związku z tym mam kilka pytań:

Kiedy ukaże się do pobrania z waszej strony aktualne FAQ w języku polskim?

Czy w końcu pojawi się nowy druk na żądanie? W zeszłym roku niestety
mimo licznych zapowiedzi z Waszej strony - nie doszedł on do skutku ;(

Kiedy będzie można składać zamówienia, aby tego nie przegapić - w
zeszłym roku ledwie co udało się zamówić Fellowshipa - bo info z
Waszej strony poszło "z partyzanta" na facebooku...

Jakie dodatki ukażą się w tym druku?

Czy będzie to tylko cykl do dużego rozszerzenia Ścigacz Snów? Czy może
już jakieś dodatki do cyklu Piaski Haradu?

Czy ukażą się zaległe koszmarne talie?

Czy pojawią się wznowienia małych dodatków (cyklu Mrocznej Puszczy)?

Czy zostaną wznowione dodruki dużych dodatków np Czarni Jeźdźcy?

Podpinam się.

i ja również podpinam się, jak również: Be-le-gost, Be-le-gost, Be-le-gost, Bitwa o miasto na jeziorze

sonofthewild 

Wysłany: Wto 06 Lut, 2018   

Michal napisał/a:

Jeśli chodzi o przyszłość, to chcielibyśmy, aby co roku były organizowane co najmniej 2 zbiórki zamówień na te pozycje.

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami.

Ndl 

Wysłany: Czw 08 Lut, 2018   

Pytanie z nieco innej beczki (niż moje poprzednie; ale dalej Descent ;) ):

Czy są jakieś plotki ze strony FFG (tak - wiem, ze nie możecie wprost powiedzieć, jeśli są, ale dajcie jakiś oderwany od rzeczywistości znak dla kumatych chociaż...) możemy spodziewać się, że wyjdzie kampania Run Cienia w twardej oprawie tak jak to miało miejsce w przypadku Spadkobierców Krwi? Wprawdzie mam ją w wersji tradycyjnej, ale nosi znamiona użycia (nie wiem czemu ;) ) i chętnie nabyłbym bardziej wytrzymałą wersję...

Odpowiedz do tematu