galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
sonofthewild 

Wysłany: Pon 29 Sty, 2018   

kiedy można spodziewać się WP LCG: Dzicz Rhovanionu ?
...
Ostatnio zmieniony przez sonofthewild Wto 30 Sty, 2018, w całości zmieniany 1 raz  

volo 

Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

Czy wiadomo coś więcej na temat książek ze świata Arkham??

Gim

Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

Michal napisał/a:

DRUK NA ŻĄDANIE
Tak, w tym roku planujemy zbierać zamówienia na DnŻ.
Obecny, ramowy plan jest taki, aby najpierw pchnąć do przodu wszystkie zaległe rzeczy (a dokładniej poszturchać trochę FFG i licencjodawców w zakresie akceptacji naszych zrobionych materiałów) i razem z nimi w pierwszej kolejności dodrukować "stare" DnŻ.

Jak uporamy się z powyższym, będziemy chcieli poszerzyć listę o kolejne tytuły do wydania, aby nadrobić zaległości.

Na pewno interesują Was terminy, dlatego powiem, że bardzo byśmy chcieli w lutym mieć załatwioną kwestię, o której piszę powyżej i zaraz po tym zebrać od Was (i od sklepów, w których się zaopatrujecie) zamówienia. Tak, aby móc znowu uruchomić tryby DnŻ, dzięki którym ta maszyna regularnie wyrzucałaby z siebie nowe dodatki.

Jako że jestem nowy w temacie chciałem spytać jak takie zamówienia i ich realizacja wygląda?
Jeśli mamy teraz informację, że DnŻ będzie na pewno w tym roku to czy mam pewność że jeżeli złożę zamówienie na jakiś mały dodatek do na przykład Władcy Pierścieni (konkretnie interesuje mnie cykl "Twórcy Pierścienia", który był już jakiś czas temu w DnŻ ) to mogę być pewien że taki druk się odbędzie?
Czy muszą zostać spełnione jeszcze jakieś inne wymagania? Na przykład jakaś konkretna ilość danego dodatku musi być zamówiona aby druk ruszył ? Pytam ponieważ zastanawiam się czy mam sie wysilać i szukać na rynku wtórnym czy spokojnie czekać mając pewność, że bez problemu będę mogł sobie dodatki pozamawiać.
Ktoś może wie jak to wygląda ?

Pozdrawiam
Gim

Wacho 

Wysłany: Sro 31 Sty, 2018   

Książki Arkham?

Szaweł 

To tak z innej beczki spytam sobie, czy ogłoszone przejęcie Rebela przez Asmodee może wpłynąć na wydawane przez Was tytuły wydawane oryginalnie przez FFG?

Alaren

Cześć!
- Druk na żądanie- wiadomo coś więcej na temat terminów?
- AH LCG: Nowy cykl The Forgotten Age- wystartujecie? A jeśli tak, czy równo ze światem?
- AH LCG: Return of the night of the Zealot- planujecie?
- AH LCG: Książki, ksiażeczki? :>
Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź!

Chrostek84 

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Chciałbym dowiedzieć się kiedy będzie następny Druk na Żądanie.
W 2017 roku mimo Waszych starań nie było żadnego.
Myślę że nie tylko ja wolę już bardziej sytuację z 2016 kiedy to zestawy przyszły pół roku od zamówienie niż to co było w zeszłym roku. Wydaję mi się że jeden Druk na Żądanie to absolutne minimum żeby miało to jakikolwiek sens, a najbardziej optymalna byłaby opcja 2-3 druków w roku.

Skid

Droga Galakto,

zapowiedzi minionego miesiąca w linii wydawniczej AH LCG w wersji anglojęzycznej budzą zapytanie odnośnie polskich odpowiedników. Czy planujecie wydać kolejny zapowiedziany cykl do AH LCG, The Forgotten Age? Czy planujecie wydać dodatek Return to the Night of the Zealot? Jeśli tak - czy pozostajecie w zgodzie z obietnicą, że wydanie będzie się odbywać równolegle z wersją angielską?

Lunar 

Posiadłość Szaleństwa:
Powracające Koszmary i Wyparte Wspomnienia - będą PL?

Brian B'oru 

Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Witam serdecznie Wszystkich :mrgreen: Kiedy można spodziewać się dodruku dodatków do Horroru w Arkham? Brakuje mi do kompletu Widma nad Innsmouth i Mgieł nad Kingsport ;//
Co do DnŻ z kolei, czy uruchamiany jest dodruk tylko do wybranych tytułów, czy po prostu wszystko co jest jako dnż mozna zamówić?.. Chciałbym uzupełnić też kolekcję do Descenta :twisted:

Ndl 

Descent: zestawy popleczników oraz bohaterów i potworów.

Pomimo waszej ostatniej ciut wymijającej odpowiedzi, że "jeśli będą to będą a jak nie to nie", aby temat nie uciekł, to się (chociaż już szczęśliwie z nieco innej beczki) przypominam.

Mianowicie:

1. Co nowego u was? Dodruki/druki nowych rzeczy (skoro tak się to nazywa w świecie figurek) - co? kto? kiedy? gdzie? (jakiekolwiek info zawsze miłe). Trochę z tych zestawów już znalazłem na stronach innych sklepów. Co u was? Będzie? Nie będzie? Przestać szukać na galakcie? (inni sprzedawcy mają [zamówione; niebawem dotrze]; ostatnia wypowiedź naprawdę sugeruje różne wasze podejście do tej sprawy)

2. Co w temacie przetłumaczenia H&M? Mamy 3 zestawy póki co (zaledwie).

3. Jakiekolwiek przecieki w sprawie hipotetyczno-teoretycznie zbliżających się dodatków do Descent?

cinek190

Witam Wszystkich.

Z okazji nadejscia kolejnego cyklu Horroru w Arkham LCG, pragnalbym dowiedziec sie czy stanowisko Galakty zmienilo sie w kwestii dodrukowania poprawionych kart do gry podstawowej tudziez wszystkich nastepujacych dodatkow. Ostatnia wiadomosc jaka otrzymalismyinformowala nas ze nastepny druk bedzie bezbledny. Naturalnie, to nie satysfakcjonuje osoby ktore juz kupily gre - nikt nie bedzie wydawal pieniedzy na pare kart w kazdym pudelku.

Z tego wzgledu zrezygnowalismy wraz z kilkoma znajomymi z polskiej wersji, glownie ze wzgledu na podejscie do klientow wydajacych calkiem powazne pieniadze na tego typu gry zwazajac na model LCG. Biorac pod uwage dodruk kart do Imperium Atakuje, jak i niegdysiejszy krok w przypadku Przedwiecznej Grozy, wiemy ze zlecenie poprawienia i wydrukowania kart jest mozliwe.

Pragne podkreslic ze utrata juz trzech klientow oznacza 0 wplywow ze wszystkich kolejnych pozycji AH LCG, ktorych na pewno bedzie cale multum. Niewatpliwie, jest wiecej takich osob jak my, co wiem chocby ze wzgledu na wypowiedzi niektorych czlonkow grupy facebookowej, ktorzy wyrazali te same mysli i zamiary co ja. Naturalnie, w ich przypadku nie jestem w stanie stwierdzic co w rzeczywistosci zdecydowali, ale pewne jest ze istnieje sporo klientow rezygnujacych z polskiego wydania.

Prosilbym o przemyslenie sprawy, poniewaz naprawde wolelibysmy wspierac finansowo rodzima firme, ale obecnie jest to niemozliwe - nie mozemy swiadomie kupowac trefnego towaru.

Pozdrawiam, Marcin

Western 

Witam.
Piszę to jako wielki fan gry Władca Pierścieni LCG. Jest to
wspaniała gra, która na nowo przeżywa swój renesans. Na forach
internetowych i grupach facebooka działa liczna rzesza fanów.
Sporo jest nowych graczy, którzy muszą szukać niedostępne już dodatki
z drugiej ręki - istnieje obawa, że się zniechęcą - i dwa razy
zastanowią się, czy opłaca się inwestować pieniądze w to hobby, w ta
grę w języku polskim...
W związku z tym mam kilka pytań:

Kiedy ukaże się do pobrania z waszej strony aktualne FAQ w języku polskim?

Czy w końcu pojawi się nowy druk na żądanie? W zeszłym roku niestety
mimo licznych zapowiedzi z Waszej strony - nie doszedł on do skutku ;(

Kiedy będzie można składać zamówienia, aby tego nie przegapić - w
zeszłym roku ledwie co udało się zamówić Fellowshipa - bo info z
Waszej strony poszło "z partyzanta" na facebooku...

Jakie dodatki ukażą się w tym druku?

Czy będzie to tylko cykl do dużego rozszerzenia Ścigacz Snów? Czy może
już jakieś dodatki do cyklu Piaski Haradu?

Czy ukażą się zaległe koszmarne talie?

Czy pojawią się wznowienia małych dodatków (cyklu Mrocznej Puszczy)?

Czy zostaną wznowione dodruki dużych dodatków np Czarni Jeźdźcy?

kopyto 

W nawiązaniu do słów kolego cinek190 "Ostatnia wiadomosc jaka otrzymalismyinformowala nas ze nastepny druk bedzie bezbledny. Naturalnie, to nie satysfakcjonuje osoby ktore juz kupily gre - nikt nie bedzie wydawal pieniedzy na pare kart w kazdym pudelku" Czy mam rozumieć że nalezy wstrzymywac sie zakupem dodatków i czekać na drugie wydanie poprawione by mieć karty bez błędów ?? tylko czy będzie drugie wydanie jeżeli pierwsze nie zostanie wyprzedane?? a może lina HwA LCG zostanie zamknięta bo się nie będzie sprzedawać? może wydawca kupi na własny użytek kilka tysięcy kopi i wymieni je klientom którzy nabyli pierwsze wydanie?? taka akcja serwisowa??

uyco

Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

kiedy dostaniemy nasze TWoM z KS? tłumaczenie w KS updat'e, ze Wam zabrakło kartonów jest żenadne, prawdę powiedziawszy dopóki nie przeczytałem, myślałem ze to jakiś ponury żart. mało to profesjonalne :evil: liczę, ze sowicie nam to czekane wynagrodzicie.

Odpowiedz do tematu