galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Lunar 

Wysłany: Pon 04 Cze, 2018   

Michal napisał/a:

Posiadłość Szaleństwa
[...]
Zestawy kafelkowo-figurkowe - powinny być dostępne w III kwartale.

Aaaa!!! <3 <3 <3

Darku 
Darku

Galakta zabiera się za wydawanie gier LCG i gier kolekcjonerskich, których sama nie potrafi wydać do końca a później zdziwienie, że ludzie przestają u nich kupować. Fani danej gry tracą zaufanie.
Ciekaw jestem kiedy szlag trafi Arkham LCG. Do tej pory nie wiadomo nic o 2 dodatkowych scenariuszach: Curse of the Rougarou i Carnevale of Horrors.
Sukcesem jest wydanie The Labyrinths of Lunacy.

Gog

Darku napisał/a:
Galakta zabiera się za wydawanie gier LCG i gier kolekcjonerskich, których sama nie potrafi wydać do końca a później zdziwienie, że ludzie przestają u nich kupować. Fani danej gry tracą zaufanie.
Ciekaw jestem kiedy szlag trafi Arkham LCG. Do tej pory nie wiadomo nic o 2 dodatkowych scenariuszach: Curse of the Rougarou i Carnevale of Horrors.
Sukcesem jest wydanie The Labyrinths of Lunacy.

garstka fanatyków i tyle się w to bawi ;) akurat tu bym galaktyk nie winil zwłaszcza że wydali parę gier po kosztach żebyście mieli, więc wtf;)
#104 Greyjoy

Darku 
Darku

Gog napisał/a:

garstka fanatyków i tyle się w to bawi ;) akurat tu bym galaktyk nie winil zwłaszcza że wydali parę gier po kosztach żebyście mieli, więc wtf;)

Gdy ktoś coś kolekcjonuje to od razu jest fanatykiem? Jestem ciekaw jak liczna musi być ta grupa "fanatyków" żeby się opłacało kontynuować. Galakta w głównej mierze wydaje gry kolekcjonerskie - czyli dla fanatyków Twoim zdaniem.

Gog

Darku napisał/a:
Gog napisał/a:

Gdy ktoś coś kolekcjonuje to od razu jest fanatykiem? Jestem ciekaw jak liczna musi być ta grupa "fanatyków" żeby się opłacało kontynuować. Galakta w głównej mierze wydaje gry kolekcjonerskie - czyli dla fanatyków Twoim zdaniem.

nie.mialem nikogo urazić, po prostu jest Was często garstka w porównaniu do tradycyjnych gier via pamiętam gdzieś.bylo że czarnych jeźdźców kupiło tylko okolo 200 osob. A fanatyk w sensie, musisz.byc w coś bardzo wkrecony, żeby wydać na grę 2000-3000 zł przyznaj. Ale niestety u nas takie gry nie cieszą się należytą popularnością że względu na koszty.
#104 Greyjoy

Paskuder 

Gog napisał/a:

Ja rozumiem że można zamknąć lcg jak jest nierentowny bo nikt za instytucję harytatywna wyrabiał nie będzie. Można jednak zamknąć z głową a można też zamknąć jedną paczkę przed końcem cyklu. Co moim zdaniem jest decyzją dziwną i oględnie mówiąc chyba mało popularną. Gdyby tak porównać straty marketingowo-wizerunkowe z kosztami wydania ostatniej paczki...

Cread

Gog napisał/a:

nie.mialem nikogo urazić, po prostu jest Was często garstka w porównaniu do tradycyjnych gier via pamiętam gdzieś.bylo że czarnych jeźdźców kupiło tylko okolo 200 osob.

Nakład tego rozszerzenia jest już dawno wyczerpany, podobnie z innymi. I ludzie fanatycznie nie kupowali po kilka sztuk, żeby wydawnictwu zeszło. Tym bardziej, że kilku rzeczy zrobiono dodruki (mówię o Władcę).
Boli, bo teraz nie wiadomo - czekać na cud? Druk na żądanie to już jest swoiste urban legend, albo jak kto woli "kurła kiedyś to było"...
Czuję się co najmniej źle, że nie mogę swoich pieniędzy dawać gdzie trzeba.

Michal
Galakta

Szybka aktualizacja z drogi - oczywiście pierwotnie wspomniana przeze mnie "Wiara Wojująca" nie jest ostatnim dodatkiem do Gry o Tron LCG - cykl doprowadziliśmy do końca wydając także "Zawsze ktoś zdradza".

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Heimdall89

Michal napisał/a:

GRY LCG
Gra o Tron LCG
Niestety mam dla fanów tej gry smutną wiadomość - "Zawsze ktoś zdradza" była ostatnim dodatkiem, który przez nas został wydany do Gry o Tron LCG. [EDIT: oczywiście wydaliśmy do końca cykl. PIerwotne umieszczenie tu "Wiary wojującej" było błędem]

Od dłuższego czasu zainteresowanie tą grą wyraźnie maleje, w związku z czym zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o zamknięciu serii. Wszystkim fanom gry dziękujemy za lata, które razem z nami spędzili w Westeros.

Bardzo się zawiodłem na Waszym wydawnictwie. Jasne, rozumiem, że coś może nie cieszyć się zainteresowaniem, więc warto z tego zrezygnować. Warto byłoby jednak zastanowić się dlaczego tak jest. Choćby taki Pyrkon, który mógłby być fajnym miejscem do zainteresowania większej liczby graczy. A co się okazało? Pracownicy nawet nie wiedzieli czy coś z gota mają na stoisku. Dopiero po którymś razie otrzymałem info, że nie wzięliście ani 1 dodatku. Niespecjalnie dobre podejście.

Inna sprawa - wkurza mnie to, ze dowiaduję się na forum, a nie na zadnym oficjalnym profilu. To też bardzo źle świadczy. Bo muszę się wręcz prosić o odpowiedź z Waszej strony. Bo na fb odpowiadacie z mega opóźnieniem. Bo kilka dni temu nie potrafiliście się wypowiedzieć w sprawie tej gry. Bo inf. o zakończeniu wydawania tej gry kilka dni przed premierą 1 dodatku z nowego cyklu. Naprawdę ciężko byłoby, gdybyście poinformowali graczy o końcu wydawania tej gry, ale na otarcie łez wypuścili kolejny cykl?

Zawiodłem się po raz ostatni :/. Nigdy więcej galakto. Już miałem tak z Włądcą Pierścieni, z Bitwami Westeros a teraz z gotem lcg. Nigdy więcej.

Lim0nek 

Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   

Mimo że spodziewałem się tego, informacja o zakończeniu wydawania Imperium atakuje jest bolesna. Droga galakto proszę jednak nie mydl oczu stwierdzeniami że nie jest to decyzja ostateczna bo na 99% decyzja jest już nie do zmienienia. Dziękuję ci za to że nigdy już nie skoncze mojej kolekcji IA. No ale co zrobić, nauczka dla mnie żeby kupować gry w edycji angielskiej.

Gothik 

W d... z wami, Galakto. Ależ czuje się jak frajer - przez całe lata kupowałem wszystko co tylko mogłem od was w wersji polskiej (pierwszych siedem fal X-Winga, "komplet" Imperial Assault, trzy pełne LCG, cała masa gier "jednopudełkowych"), żeby mogli grać ze mną kumple na bakier z angielskim i moje dzieciaki, jak tylko podrosną. Walczyłem na forach i przekonywałem wahających się, żeby kupowali polskie wersje, bo wspierają polskiego wydawcę i linię wydawniczą itp. Współorganizowałem turnieje w Inwazję i Podbój, żeby polskie karty lepiej się sprzedawały. Frajerstwo do kwadratu... No ale dosyć robienia z siebie jelenia - cytując Normana Stansteda z "Leona Zawodowca" - it`s something personal now :)
Własnie zamowiłem anegielska wersję planszowego Fallouta i zapłaciłem za nią pieniędzmi, które miały trafić do was. Ale to się już nigdy nie wydarzy. Dzięki za te wszystkie lata, ale nie życzę powodzenia.

P.S. Jako tzw. przedsiębiorca doskonale rozumiem, że firma ma przynosić dochód i utrzymywanie w ofercie produktów przynoszących stratę jest bez sensu. Ale pracujecie już w tej branży nie rok i nie pięć i powinniście już umieć przewidywać, która linia wydawnicza ma szanse na dlugoterminową dochodowość, a która nie. A jeśli wciąz się tego nie nauczyliście, zatrudnijcie jak najszybciej kogoś, kto to potrafi, bo idą dla was ciężkie czasy.

Steve Albini, Big Black

morphine

Gothik napisał/a:

P.S. Jako tzw. przedsiębiorca doskonale rozumiem, że firma ma przynosić dochód i utrzymywanie w ofercie produktów przynoszących stratę jest bez sensu.

@Gothic
Przeczytaj sobie jeszcze raz to zdanie które napisałeś, a potem jeszcze raz na chłodno swojego posta.

Rebel przejmuje po kolei biznes FFGowy. To co się nie opłaca, tego nie bierze (LCG się nie opłaca w Polsce), gównoburza i tak zostanie na Galakcie (... 'bo to oni zamknęli LCGi PL' ... itp.).

Gothik 

Z tego co słyszałem, to Rebel nie przejmuje całego biznesu FFG-owego, tylko nowe tytuły wydawane przez tę firmę, licencje na wydawanie starych ma cały czas Galakta. I tak, to oni zamykają LCG, bo nie potrafią przewidzieć życia cyklu wydawniczego w długiej perspektywie - czego wybitnym przykładem było wydanie Netrunnera LCG w kilkanaście miesięcy po wersji ENG, kiedy wszyscy którzy mieli kupić, już kupili.

Steve Albini, Big Black

Virgo

morphine napisał/a:
Gothik napisał/a:

P.S. Jako tzw. przedsiębiorca doskonale rozumiem, że firma ma przynosić dochód i utrzymywanie w ofercie produktów przynoszących stratę jest bez sensu.

@Gothic
Przeczytaj sobie jeszcze raz to zdanie które napisałeś, a potem jeszcze raz na chłodno swojego posta.

Rebel przejmuje po kolei biznes FFGowy. To co się nie opłaca, tego nie bierze (LCG się nie opłaca w Polsce), gównoburza i tak zostanie na Galakcie (... 'bo to oni zamknęli LCGi PL' ... itp.).

Prawilny post.
#galaktadidnothingwrong
#teammordorforever

c08mk

Brak kontynuacji gier w postaci kolejnych dodatków jest dla mnie nieakceptowalne jako dla gracza.
Z kolei jeżeli ktoś ma nadzieję, że Rebel nagle zacznie wydawać ameritrashe od FFG z mnóstwem tekstu i dużą ilością dodatków to się przeliczy. To nie jest model biznesowy Rebela.

Póki co mam nadzieję na kontynuacje i informacje od Galakty o Runeboundzie, Descencie (i DnŻcie do niego) i Eldrithu o ile ostatni dodatek nie kończy tej serii.

Odpowiedz do tematu