galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Solmath 

Wysłany: Wto 29 Maj, 2018   

No to dodam swoją cegiełkę:

Descent:
Mgły Bilehall - kiedy można się spodziewać dodatku?
Aplikacja - kiedy będzie jakaś aktualizacja (kampania z Nerekhall, Delve, polski lektor)?

Posiadłość Szaleństwa:
Za progiem - domyślam się, że dodruk będzie, ale czy wiadomo kiedy?
Sanctum of Twilight - będzie?

Imperium Atakuje; czy, a jeśli tak, to kiedy, można spodziewać się polskiej wersji aplikacji?

Aha, droga Galakto, rozważcie proszę zmianę sposobu kontaktu z klientami, bo gdy inne wydawnictwa aktywnie udzielają się na forach tematycznych i na fb, wy wciąż separujecie się od nas, odpowiadając (często mgliście) na nasze pytania zaledwie raz w miesiącu.
Ostatnio zmieniony przez Solmath Pią 01 Cze, 2018, w całości zmieniany 1 raz  

Heimdall89

Co z Gotem LCG???

Western 

Cieszę się, że już niedługo polskie wydanie kolejnego rozszerzenia do Władcy... Cieszę się i jestem dumny z tego, ze posiadam polską wersję tej gry... Ale mam już dość! Chcę wiedzieć czy to już koniec małych dodatków z Władcy w postaci druku na żądanie. Koniec z dwuletnim czekaniem i informacją co miesiąc, że będą niedługo. Chcę wiedzieć czy jest na co czekać! Jeśli tak, to będę cierpliwy, będę zbierał fundusze... Jeśli nie, to jako wolny człowiek Śródziemia mam prawo to wiedzieć. Galakto - wierzyłem... Teraz chcę wiedzieć!

inzkulozik2

Wysłany: Sro 30 Maj, 2018   

Western napisał/a:
Cieszę się, że już niedługo polskie wydanie kolejnego rozszerzenia do Władcy... Cieszę się i jestem dumny z tego, ze posiadam polską wersję tej gry... Ale mam już dość! Chcę wiedzieć czy to już koniec małych dodatków z Władcy w postaci druku na żądanie. Koniec z dwuletnim czekaniem i informacją co miesiąc, że będą niedługo. Chcę wiedzieć czy jest na co czekać! Jeśli tak, to będę cierpliwy, będę zbierał fundusze... Jeśli nie, to jako wolny człowiek Śródziemia mam prawo to wiedzieć. Galakto - wierzyłem... Teraz chcę wiedzieć!

Po co Ci to wiedzieć, przecież wszystko jest jasne...
Małych dodatków do tego rozszerzenia i tak nie zobaczysz po Polsku

@@@ Zniżka 50zł na Booking.com @@@

c08mk

Wysłany: Sro 30 Maj, 2018   

Solmath napisał/a:

Descent:
Mgły Bilehall - kiedy można się spodziewać dodatku?

Miałem się pytać o dnż do Descenta ale widzę, że "Mgly" zniknęły z zapowidzi ... Czyli nigdy ich nie będzie?!

Western 

Wysłany: Pią 01 Cze, 2018   

Za zgodą Creada zamieszczam tego posta jego autorstwa:

Dłuższa historia druku na żądanie w Polsce.
Poniżej posty informacje o druku na żądanie od momentu jak była ostatnia fala zrealizowana (już nie chciałem się cofać do poprzednich miesięcy/lat, bo stwierdziłem, że logiczniej będzie przedstawianie informacji od Galakty kiedy już jedna fala sie zakończyła i nie mieli oficjalnej wymówki na nierobienie kolejnych zamówień).
Sami oceńcie jak to wygląda... Na końcu mój komentarz w tej sprawie z małą wyrocznią.

Wysłany: Pon 06 Mar, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Po ostatniej, mocno opóźnionej fali DnŻ niestety nikt z nas nie jest skory do podejmowania ryzyka w postaci podawania przybliżonych terminów, kiedy byłaby organizowana kolejna fala zamówień, a dokładniej kiedy byłyby one realizowane (bo to pierwsze robimy sami, a to drugie w dużej mierze nie zależy od nas, gdyż to nie my odpowiadamy za produkcję).
Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że nowe produkty z tej oferty są przygotowywane i, w zależności od akceptacji, możliwości produkcyjnych FFG i wielu innych czynników, wstępnie szacujemy, że około połowy roku zorganizujemy nową zbiórkę. Nie trzymajcie mnie jednak za słowo, ponieważ może się to zmienić i to niezależnie od nas.
Co się w niej znajdzie? Na razie mogę powiedzieć, co chcielibyśmy w niej zawrzeć, ale to też jest uzależnione od akceptacji po stronie FFG i licencjodawców:
- około 8 kolejnych koszmarnych talii do Władcy Pierścieni LCG
- cały kolejny cykl do Władcy Pierścieni LCG
- co najmniej jeden scenariusz do Władcy Pierścieni LCG
- oba scenariusze do Horroru w Arkham LCG
- nowe zestawy kart do popleczników i/lub zestawów bohaterów i potworów do Descenta
Co do poprzednich rzeczy to zapewne w ciągu tygodnia (jak zrealizowane zostaną ostatnie zamówienia przedsprzedażowe) normalnie w sprzedaży udostępnimy pozycje, które jeszcze mamy w magazynie, także nie powinniście mieć większych problemów z zakupem tego, co dotychczas przygotowaliśmy w ramach DnŻ.

Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Jak już zapewne zauważyliście, wszystkie wcześniej dostępne produkty można zamawiać w naszym sklepiku internetowym, jak i w sklepach z grami (jeśli Wasz ulubiony sklep nie ma ich w ofercie - koniecznie porozmawiajcie z jego obsługą, aby je dla Was sprowadzili!).
Jeśli zaś chodzi o nowe dodatki dostępne w trybie DNŻ, to mogę zacytować tylko to, co napisałem poprzednim razem:
Cytat:
DRUK NA ŻĄDANIE
Po ostatniej, mocno opóźnionej fali DnŻ niestety nikt z nas nie jest skory do podejmowania ryzyka w postaci podawania przybliżonych terminów, kiedy byłaby organizowana kolejna fala zamówień, a dokładniej kiedy byłyby one realizowane (bo to pierwsze robimy sami, a to drugie w dużej mierze nie zależy od nas, gdyż to nie my odpowiadamy za produkcję).
Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że nowe produkty z tej oferty są przygotowywane i, w zależności od akceptacji, możliwości produkcyjnych FFG i wielu innych czynników, wstępnie szacujemy, że około połowy roku zorganizujemy nową zbiórkę. Nie trzymajcie mnie jednak za słowo, ponieważ może się to zmienić i to niezależnie od nas.

Wysłany: Pon 08 Maj, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Nie, nie mamy nowych informacji na temat kolejnej fali zamówień Druku na Żądanie.

Wysłany: Pon 05 Cze, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Tutaj niestety nie mam żadnych nowych informacji. W tym roku chcielibyśmy zorganizować jeszcze jedną akcję zbierania zamówień, ale spodziewałbym się jej nie wcześniej, jak pod zakończeniu wakacji. (nawet, jak wcześniej coś zorganizujemy, to z uwagi na GenCon i tak nie będzie możliwości wyprodukowana dodatków zamówionych przez nas).

Wysłany: Pon 03 Lip, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Obecny plan jest taki, aby w sierpniu (raczej w II, niż w I połowie) zebrać od Was zamówienia. Traktujcie ten termin jednak z dużą dozą tolerancji, ponieważ tu wiele zależy od naszych partnerów (gdyż wiele z rzeczy, które mają pojawić się w tej nowej fali, nie jest jeszcze zaakceptowanych przez licencjodawców, a ostatnio zajmuje to bardzo dużo czasu).
Przybliżoną datę realizacji podamy w momencie zbiórki.
Co się znajdzie w nowej fali? Na pewno mogę powtórzyć to, co napisałem w tym temacie w marcu:
Cytat:
- około 8 kolejnych koszmarnych talii do Władcy Pierścieni LCG
- cały kolejny cykl do Władcy Pierścieni LCG
- co najmniej jeden scenariusz do Władcy Pierścieni LCG
- oba scenariusze do Horroru w Arkham LCG
- nowe zestawy kart do popleczników i/lub zestawów bohaterów i potworów do Descenta
Zanim podniesie się larum - to jest plan minimum :) Na pewno postaramy się rozszerzyć tę listę.

Wysłany: Pon 07 Sie, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Ostateczną listę produktów podamy, jak już wszystko będziemy mieli zaakceptowane przez licencjodawców, aby uniknąć sytuacji, że coś obiecaliśmy, a potem tego nie ma.

Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Tutaj nie mam niestety żadnych nowszych informacji. Nasze materiały nie są jeszcze zaakceptowane, a przed otrzymaniem ich akceptacji nie ruszymy ze zbiórką zamówień (ze względu na doświadczenia z opóźnieniami, które miały miejsce poprzednim razem. Na razie trudno powiedzieć kiedy to nastąpi, ale gorąco liczymy na to, że następną falę uda się nie tylko zorganizować, ale także dostarczyć jeszcze w tym roku.

Wysłany: Pon 02 Paź, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety, nie mam żadnych nowych informacji w tej kwestii.
Właśnie przez takie opóźnienia nie chcemy wcześniej zbierać zamówień od Was, ani od sklepów. Dlatego najpierw chcemy mieć akceptację wszystkiego, co będzie zamawiane, a dopiero potem zbierzemy zamówienia. Bardzo nam zależy, aby to nastąpiło w tym roku.

Wysłany: Pon 06 Lis, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety nie mamy tutaj żadnej nowej informacji. Patrząc na to, którą część roku mamy można powoli zacząć zakładać, że w tym roku nie zorganizujemy już zamówień DnŻ. :(
Wiąże się to m.in. z potrzebą rozliczenia księgowego i zmianą roku podatkowego, która na 99% nastąpi pomiędzy zebraniem zamówień od klientów teraz, a realizacją zamówień (nie wspominając o tym, że nadal nie mamy zaakceptowanych wszystkich materiałów, a jest to konieczne, aby można było mówić o jakiejkolwiek produkcji).

Wysłany: Pon 04 Gru, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety, nas także obecna sytuacja z DNŻ nie cieszy i mamy nadzieję, ze w tej kwestii przyszły rok będzie bardziej przychylny i uda się zorganizować wszystkie zaplanowane druki/dodruki, dostarczyć Wam zaległe pozycje i nie będzie to okupione kolejnym wielkim opóźnieniem. Życzymy tego zarówno Wam, jak i sobie :)

Pon 08 Sty, 2018
DRUK NA ŻĄDANIE
Tak, w tym roku planujemy zbierać zamówienia na DnŻ.
Obecny, ramowy plan jest taki, aby najpierw pchnąć do przodu wszystkie zaległe rzeczy (a dokładniej poszturchać trochę FFG i licencjodawców w zakresie akceptacji naszych zrobionych materiałów) i razem z nimi w pierwszej kolejności dodrukować "stare" DnŻ.
Jak uporamy się z powyższym, będziemy chcieli poszerzyć listę o kolejne tytuły do wydania, aby nadrobić zaległości.
Na pewno interesują Was terminy, dlatego powiem, że bardzo byśmy chcieli w lutym mieć załatwioną kwestię, o której piszę powyżej i zaraz po tym zebrać od Was (i od sklepów, w których się zaopatrujecie) zamówienia. Tak, aby móc znowu uruchomić tryby DnŻ, dzięki którym ta maszyna regularnie wyrzucałaby z siebie nowe dodatki.

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018
DRUK NA ŻĄDANIE
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień. Jeśli do końca lutego uda się nam uporać z zaległymi materiałami, to jest to możliwe (na co sami liczymy).
Dokładną listę nowości opublikujemy w momencie ogłoszenia zbiórki zamówień.
Jeśli chodzi o przyszłość, to chcielibyśmy, aby co roku były organizowane co najmniej 2 zbiórki zamówień na te pozycje.

Wysłany: Pon 05 Mar, 2018
DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety wyszło na to w moim poprzednim poście, że ominąłem dość istotne słowo. Mianowicie, kiedy pisałem o
Cytat:
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień.
Miałem na myśli przełom kwartałów. Jak na razie plan ten nadal jest w mocy.
Pytaliście tez o dodruk rzeczy, które poprzednio były dostępne w ramach DnŻ - tak planujemy je także zamawiać, więc będziecie mogli uzupełnić braki w swoich kolekcjach.

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018
DRUK NA ŻĄDANIE - brak jakichkolwiek informacji w tym poście...

Wysłany: Pon 07 Maj, 2018
DRUK NA ŻĄDANIE
Obecnie nie mam żadnych nowych informacji na temat kolejnej fali DnŻ. Będziemy informować jak tylko coś ruszy się w tej sprawie.

Komentarz Creada: Nie wiem czy się śmiać czy płakać nad zmarnowanym czasem. Obecne nabieranie wody w usta i nie odpowiadanie na pytania (formułka z tym, że coś tam jest z licencją trochę się przejadła od roku...) jest dziwne? Niepokojące?
Mnie zastanawia inna rzecz - skoro jest taki problem z tym, to w jaki magiczny sposób wyszedł Fellowship? On jest też w druku cyfrowym, czyli jest to druk na żądanie. Żeby nie było, super że wyszedł, ale obala to trochę argument odnośnie wstrzymania wszystkiego innego bo licencja. Czyli na coś jest zgoda, ale cała reszta jest wstrzymana z powodu...? No właśnie.
Teraz będzie przepowiednia: w czerwcu co do druku na żądanie wyskoczy ta sama formułka (już nie wierzę, że jakikolwiek przełom osiągniemy z prostej przyczyny o czym poniżej), i w ten sposób Galakta będzie miała spokój do lipca.
W lipcu będą się zasłaniać, że wakacje. W sierpniu, że Gencon i nikt drukiem na żądanie nie bedzie się zajmował. We wrześniu - powtórzenie formułki z czerwca bądź olanie tematu. W październiku to (oby wyszedł), Fellowship jako zasłona dymna. W listopadzie będzie info, że postarają się do końca roku. W grudniu - niestety, ale rok się kończy, podatki, bla bla.
I kolejny rok będzie pchnięty, a ludzie niech czekają.
Plany są, to się chwali - serio, chcę mieć po polsku całego Władcę. Ale prędzej grę zakończą niż my zobaczymy druk na żądanie...
Ostatnio zmieniony przez Western Sob 02 Cze, 2018, w całości zmieniany 1 raz  

sqb1978 
sQb

Wysłany: Sob 02 Cze, 2018   

Dołączam się do apelu o powazne podejście kwestii DnŻ dla gier WP LCG oraz AwH LCG.
Kupuję wszystko co wychodzi w PL i we Władcy zrobiły się już spore zaległości.

esiu1986 

Podobnie jak wiele osób wypowiadających się na tym forum w temacie Władcy Pierścieni LCG, jestem posiadaczem wszystkiego co wyszło do tej pory w PL. Obserwuję forum i plany wydawnicze, z niecierpliwością czekam na każdy kolejny dodatek do WP LCG. Cieszę się, że duże dodatki są wydawane normalnym trybem, oby tak dalej!. Martwi mnie natomiast kwestia DnŻ. Pogodziłem się z tym, że małe dodatki nie wyjdą w normalnym trybie, jak pierwsze cykle przygód. Przełknąłem nieco gorszą jakość kart. Cieszyłem się, że Galakta szanuje graczy i mimo trudności chce kontynuować rozpoczęty projekt (WP LCG).
Jednak teraz, po okolo 1.5 roku oczekiwania na kolejną zapowiadaną falę DnŻ, i ciągłym odwlekaniu terminu, zaczynam się zastanawiać o co tak właściwie chodzi. Tak długi okres oczekiwania, mimo zapewnień ze strony Pana Michała, stawia wiarygodność firmy i jej profesjonalizm pod znakiem zapytania. Jako gracz bardzo bym się cieszył z posiadania całej kolekcji w PL, jednak coraz częściej rozważam dokupienie brakujących dodatków w wersji ENG (póki są dostępne). Prośba do Galakty i Pana Michała o jasne stanowisko firmy. Jeżeli macie zamiar zbierać zamówienia na DnŻ to, na litość boską zróbcie to w końcu. Ile można odwlekać terminy?
Jeżeli natomiast, jest to nieopłacalne, lub są inne powody dla których nie będziecie kontynuować tego projektu , ogłoście taką informację. Czekanie i niewiedza jest najgorsza.

Osobiście liczę, że w najbliższym czasie uda się zebrać zamówienia na DnŻ i, że będzie to DUŻA fala:)

TomB

Również liczę na jakąś konkretną informację w sprawie DNŻ. Po ostatniej odpowiedzi zacząłem poważnie wątpić, czy dostaniemy jeszcze cokolwiek od naszego Wydawcy.
Z niecierpliwością czekam na poniedziałek - jeśli p.Michał swoją odpowiedzią nie da nadziei na nową zbiórkę to zacznę uzupełniać scenariusze w oryginale.

Zuro

Dołączam się do powyższych pytań o DnŻ i zaległe dodatki do Władcy Pierścieni LCG (Czarni Jeźdźcy w szczególności). Czy macie w ogóle zamiar dodrukowywać dodatki, których nakład się wyczerpał? Jeżeli nie, dajcie jasny sygnał, trzeba będzie wtedy kupić po angielsku, choć miałem zamiar zbierać wszystko, co wyszło do tej pory po polsku (jak pewnie wiele osób tutaj)...

Damet 

Moje pytania dotyczą gry Descent:
- kiedy pojawi się dodatek Mists of Bilehall ?
- jaki jest status aplikacji do tej gry (które kampanie są przetłumaczone i w pełni grywalne oraz których zestawów M&H można używać) ?
- dołączam się do pytania odnośnie DnŻ, jaka jest szansa że w ogóle zobaczymy brakujące zestawy w języku polskim?

Tomkos77 

Wysłany: Nie 03 Cze, 2018   

Witam wszystkich
Pytania do Galakty
- kiedy konkretnie i czy macie zamiar wydać Mgły Bilehall
oraz na jakim etapie tłumaczenia są pozostałe kampanie w Road to Legend?

Petergorn 

Wysłany: Nie 03 Cze, 2018   

Również liczę na DnŻ do WP LCG

inzkulozik2

Wysłany: Pon 04 Cze, 2018   

Zuro napisał/a:
Dołączam się do powyższych pytań o DnŻ i zaległe dodatki do Władcy Pierścieni LCG (Czarni Jeźdźcy w szczególności). Czy macie w ogóle zamiar dodrukowywać dodatki, których nakład się wyczerpał? Jeżeli nie, dajcie jasny sygnał, trzeba będzie wtedy kupić po angielsku, choć miałem zamiar zbierać wszystko, co wyszło do tej pory po polsku (jak pewnie wiele osób tutaj)...

Czy masz wszystkie duże dodatki, które wyszły w PL, a które leżą po sklepach ?

@@@ Zniżka 50zł na Booking.com @@@

Gog

Wysłany: Pon 04 Cze, 2018   

Kiedy Ulice Arkham, kiedy sanctum of Twilight?
#104 Greyjoy

Odpowiedz do tematu