galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF #132 - Będzie tylko jeden król
Autor Wiadomość
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Sie, 2018   

Podsumowując:

Dziękuję wszystkim za wspaniałą, wielomiesięczną przygodę i rewelacyjną partię.

Na samym początku był niesamowity entuzjazm i radość wynikająca z nowości i świeżości jaki wprowadziła ta mapa i urozmaicenia w postaci smoków. Oczywiście, entuzjazm ma to do siebie, że przez 9 miesięcy potrafi czasem opaść, zwłaszcza przy innych obowiązkach ;) Ale nie zmienia to faktu, że ta plansza i rozgrywka dała mi rewelacyjną frajdę. (Chyba tylko rozgrywka w 3ed jej dorównuje lub przebija :roll: )

Bałem się, że przez tak długi okres czasu, część graczy się wykruszy, tym większe pozytywne zaskoczenie, że dotrwaliśmy wszyscy w komplecie do końca, nawet Lannister ;)

Co do samej rozgrywki, jak wspominałem powyżej, z mojej perspektywy, kluczowe były pierwsze rundy i skuteczne zblefowanie Starka i nastawienie się na dominacje na morzach - pierwsze ruchy i musztra szły u mnie tylko w tym kierunku. Dopomogły wydarzenia Westeros (clash, zdobyty miecz), aczkolwiek nie przypominam sobie drugiej takiej partii, gdzie wpadło tyle musztr pod rząd, bez rewizji beczek.

Gdyby nie ambitna szarża Targa na północ, partia pewnie skończyłaby się wcześniej. To był naprawdę wymagający przeciwnik. Musiałem bardziej nastawić się na blokowanie i zabezpieczenie Dolin, niż na dynamiczną ekspansję na północ.

Nie kojarzę również, żebym stoczył jakąkolwiek partię z bezpośrednim pretendentem do Tronu - czyli Hoare. Też ciekawostka ;)

Z uwagi na ilość graczy, południem zainteresowałem się w późniejszym czasie, więc nie do końca pamiętam co tam się dokładnie działo. Niesamowite jest to, że Gra o Tron po raz kolejny pokazuje, że można stoczyć minimalną ilość bitew, a liczyć się w końcowej walce o tron - jak pokazuje strategia Martella.

Ze swojej strony dodam, że stoczyłem sporą ilość bitew i wiele z nich wygrałem, więc mam tym większą satysfakcję, bo nie było to zwycięstwo "na farcie" ;) Tym bardziej, że rozgrywka trwała pełne 10 rund i mimo wszystko udało mi się wygrać poprzez zdobycie 7 zamków/twierdz.

Dzięki eSzopiklonowi za otwarcie mórz!! :cool: :wink:

Jeszcze raz wielkie Howgh!! dla wszystkich i mimo wszystko liczę, że ponowne Lądowanie Aegona rozpocznie się jeszcze w 2018 ;)
 
     
Diablord
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Sie, 2018   

Gratulacje Baldurze!

Tak wielka mapa ma to do siebie, że można się z niektórymi graczami w ogóle nie spotkać.
Wygrałem 15 bitew i nic mi to nie dało. Ten brak zaopatrzenia przez większość gry skutecznie blokował mój rozwój:(

BTW gramy kolejną partię?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13