galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania o zasady
Autor Wiadomość
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

Jak najbardziej możesz.
Almanach napisał/a:

Karty Punkt zwycięstwa
Ten gracz, którego kolejka przypada, a posiada 10 punktów zwycięstwa łącznie z kartami Punkt zwycięstwa, odkrywa te karty i tym sposobem wygrywa.

Almanach napisał/a:

Karty rozwoju
Nie wolno jednak użyć karty zakupionej w tej samej kolejce.
Wyjątek: Gracz posiada 9 punktów zwycięstwa. Kupuje kartę i okazuje się, że jest to karta Punkt zwycięstwa i w tym momencie ma 10 punktów zwycięstwa, czyli ilość wymaganą do wygrania gry. W takiej sytuacji odkrywa nabytą właśnie kartę od razu i wygrywa.
 
     
Kaktus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

Witam

Jestem po pierwszej rozgrywce z dodatkiem Miasta i Rycerze i nasunęło mi się kilka pytań.

1. Siła barbarzyńców jest równa liczbie wszystkich miast łącznie czy należy do niej zaliczyć również osady? W instrukcji mowa jest siła miast, chciałem się jednak upewnić, gdyż w takim wypadku, barbarzyńcy są powiedzmy sobie, kiepskim mechanizmem...
2. Złodziej kradnie również karty towarów czy jedynie surowców? W instrukcji mowa jest o surowcach, jednak domyślam się podstawka jest sporo starsza od dodatku i mogło nie być w planach jeszcze kart surowców.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
     
dizzit
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   

1. Siła barbarzyńców to całkowita ilość miast +metropolii (wszystko liczy się za 1)
Jeżeli na planszy są 4 miasta, 2 metropolie i 5 osad - siła barbarzyńców wynosi 6
2. Złodziej kradnie co mu w ręce w padnie :) . Na ręku trzymasz wymieszane karty surowców i towarów; na co wypadnie na to bęc :) .

(i jedna nieścisłośc - surowce zawsze byly a nie było towarów :)
 
     
Kaktus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   

Dzięki za odpowiedź. W takim razie źle graliśmy i rozgrywka była nieco nudnawa, acz trudniejsza.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   

Należy podkreślić, że przez 'metropolię' jest rozumiane połączenie pionek miasta + pionek metropolii. Czyli jako siłę barbarzyńców należy liczyć po prostu liczbę pionków miast na planszy, niezależnie od tego, czy są na nich pionki metropolii, czy nie.
A karty towarów i surowców należy traktować zawsze tak samo, za wyjątkiem sytuacji wyszczególnionych w instrukcji do Miast i Rycerzy (np. porty).
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   

Cześć!

Mam wątpliwości co do jednej rzeczy. Mianowicie w instrukcji jest napisane: "Ważne. Jeżeli w dalszej części gry wylosowane zostanie pole na którym stoi złodziej, wtedy właściciele graniczących z tym polem osad i miast nie otrzymują ŻADNYCH zysków". Jeśli dajmy na to złodziej stoi na polu z numerem 8 to oznacza to, że gracze nie mają zysków granicząc tylko z tym polem, czy z każdym polem z nr 8?
 
     
Kaktus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   

Zysków nie otrzymują wszyscy gracze posiadający swoje Miasta/Osady tylko na tym polu, na którym stoi złodziej.
 
     
moonman
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Gru, 2010   

Żeglarze - chcę się upewnić w kwestii przestawiania statków.

Buduję statek, przestawiam inny i dokładam do wybudowanego, kupuję dwa następne - dokładam do przestawionego.

Poprawnie?
Czyli jedyną zasadą jest że przestawiany statek nie może być wybudowany w aktualnej turze tak?
 
     
Kaktus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Gru, 2010   

Q1: Czy mogę wypierać z drogi Rycerza innego gracza o takiej samej sile jak mój? Np. czy rycerza o sile 2 mogę wyprzeć rycerzem o sile 2? W instrukcji jest zdawkowa informacja "słabszych rycerzy".

Q2: Czy rycerz może poruszać się przez skrzyżowania zajęte przez innych rycerzy? Np. mam 4 skrzyżowania połączone ze sobą, na 3 znajdują się już rycerze i chcę poruszyć pierwszego rycerza na wolne pole znajdujące się bezpośrednio za innymi rycerzami. Czy to możliwe?
 
     
dizzit
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Gru, 2010   

Ad1.
Nie, żeby wyprzeć rycerze o sile II musisz zrobic to rycerzem o sile III itp.
Jak masz rycerzy III poziomu nikt cie już nie może ścignąć.

Ad2.
wrzuć jakis prosty rysuek bo ciężko określić. Widziałe sytuacje że jedyną możliwością gdy jeden rycerz wypierał drugiego było to, że zamieniali się oni miejscami, ciekawy przypadek ogółem. Także wrzuć z painta jakiegoś szkica.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Gru, 2010   

moonman napisał/a:
Żeglarze - chcę się upewnić w kwestii przestawiania statków.
Buduję statek, przestawiam inny i dokładam do wybudowanego, kupuję dwa następne - dokładam do przestawionego.
Poprawnie?
Czyli jedyną zasadą jest że przestawiany statek nie może być wybudowany w aktualnej turze tak?

O ile dobrze rozumiem pytanie - tak. W każdej turze możesz przestawić jeden statek wybudowany wcześniej i będący na niezamkniętej trasie. Do tego statku można od razu dobudować kolejne.

Kaktus napisał/a:

Q2: Czy rycerz może poruszać się przez skrzyżowania zajęte przez innych rycerzy? Np. mam 4 skrzyżowania połączone ze sobą, na 3 znajdują się już rycerze i chcę poruszyć pierwszego rycerza na wolne pole znajdujące się bezpośrednio za innymi rycerzami. Czy to możliwe?

Nie. Instrukcja wyraźnie stwierdza (ROZKAZY DLA RYCERZA -> Przemarsz):
Przemarsz przez skrzyżowanie zajmowane przez wrogiego rycerza jest zabroniony.
 
     
Kaktus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Gru, 2010   

Mówię tu o moich rycerzach, czy mogę maszerować przez skrzyżowania zajęte przez WŁASNYCH rycerzy?
 
     
dizzit
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Gru, 2010   

A wrzucisz rysunek :) ??
Ale raczej nie ma skakania, nigdy nie gralismy żeby cos takiego było dopuszczone.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sty, 2011   

Kaktus napisał/a:
Mówię tu o moich rycerzach, czy mogę maszerować przez skrzyżowania zajęte przez WŁASNYCH rycerzy?

Oczywiście. Jedyne warunki jakie narzuca instrukcja, to połączenie pozycji docelowej z obecną.
 
     
Chris1983
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Witam
Mam takie pytania np. mam jedno miasto, które jest przekształcone w Metropolie i na skutek inwazji barbarzyńców zostaje utracone. Czy trace w normalny sposób miasto a metropolia zostaje na swoim miejscu?

Następne pytanie dotyczy pirata czy ktoś może mi wytłumaczyć dokładne zasady
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14