galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania o zasady
Autor Wiadomość
tomasz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2005   

Wydaje mi się (a nie mam chwilowo źródła) że w instrukcji jest napisane, żeby w takim wypadku trzeba zapisać na boku na karteczce ile kto ma. Ale mogę mówić nieprawdę, więc ktoś musi sprawdzić.
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2005   

kmmm...w instrukcji nie znalazlem na ten temat niczego. zapisywanie na karteczce odpada - jezeli ktos zagra rycerza, to przeciez nie zabierze Ci karteczki :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Jezeli zagram "monopol" to nie mam zadnej pewnosci, czy gracze oddali wszystkie karty jakie powinni oddac. Taka sytuacja moim zdaniem nie powinna miec miejsca na turnieju, czy to sie jakos sprawdza?
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2005   

Dobra, mam. Jezeli w banku nie starczy surowcow aby kazdy mogl sobie pociagnac tyle ile mu sie nalezy, to nikt nie bierze.
 
 
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2005   

Gdzie znalazłeś o tym informację? Ja miałem raz taką sytuację i przewertowałem wtedy intrukcję :P dużo ma stron no nie i nic na ten temat nie znalazłem.
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2005   

Informacje znalazlem na BGG - jako potwierdzenie jest podany odnosnik na strone Cosmos.
 
 
take5
Gość
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2005   

Ktoś powiedział, że to mało prawdopodobne. Pewnie, że tak. Ale mi się raz zdarzyło. Wystarczyło, że na polach z danym surowcem leżały 8 i 6. Staneło wokół nich parę miast. Wystarczyły 3 kolejne rzuty kostkami i było po surowcu w banku.

W regulaminie mistrzostw jest zapisane, że obowiązują zasady z polskiej gry. Czy wykładnię, którą podaliście można uznać za polską?
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2005   

Jeśli zabraknie surowców aby każdy z graczy dostał tyle ile mu się należy to żaden z graczy nie otrzymuje tego surowca.
I ta zasada będzie obowiązywała.
Co do monopolu to wystarczy w takim momencie zawołać sędziego, jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości.

Ale pytania są ciekawe i jeśli macie jakieś jeszcze uwagi czy niejasności to pytajcie aby się można wcześniej zastanowić. Bo kiedy przyjdzie już do samej gry to już gracze nie będą tacy zgodni jak na forum :)
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2005   

Co do zasad to moze beda zgodni, ale co do miejsca postawienia zlodzieja... :)
 
 
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2005   

Hudson napisał/a:
(...)co do miejsca postawienia zlodzieja...

Nie wiem jak gracie ale my po kilku partiach bylismy zgodni co do etgo ze wszelkie komentarze i podpowiedzi podczas tego wyboru będą surowo karane :D
 
 
Milanese
Gość
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2005   remis???

Ciao!

Gracz A ma 8 punktów zwycięstwa, najdłuższy łańcuch dróg 10. Gracz B ma 9 punktów zwycięstwa . Karta Najdłuższa Droga Handlowa należy do gracza C - bo ma łańcuch 11 dróg. Gracz B buduje osadę, przecinając drogę graczowi B. B dostaje dziesiąty punkt, oraz karta z drogą ląduje do gracza A, czyli on dostaje dziewiąty i dziesiąty punkt.

Czy taka sytuacja to remis???

a jesli A mial 9 punktów, to on wygrywa?

z góry dzięki za uwagę:)
 
 
Milanese
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Wrz, 2005   dobra, dam se znalazlem odpowiedz;]

Pisze ze oprocz tego ze gracz ma 10 punktow to musi byc jeszcze jego kolejka aby wygral.
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Wrz, 2005   

Nie ma remisu, zeby wygrac trzeba oglosic zwyciestwo, a zrobic to mozna tylko w swojej kolejce. Opisales bardzo ciekawa sytuacje, w tym przypadku wygra gracz, ktory jako nastepny bedzie rozgrywal swoja kolejke i oglosi zwyciestwo.
Mam racje?

dodane: nie zauwazylem, ze sam sobie odpowiedziales:)
 
 
Milanese
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Wrz, 2005   chamskie zagrywki

zastanawia mnie czy karte rozwoju mozna zagrac w dowolnym momencie fazy handlowo-budowlanej? czesto zdarza mi sie z kumplami sytuacja, ze najpierw ktorys z nas mowi "potrzebuje duzo cegiel, co za nie chcecie?" lub cos w tym stylu, i robi ROZEZNANIE - wie ze powiedzmy wszyscy trzej gracze maja cegly, nawet po dwie, i wtedy zagrywa karte MONOPOL:)), lub tez po negocjacjach z gosciem ktory ma jedna karte wie juz co ten ma, i wtedy zagrywa karte RYCERZ kradnac mu wiadomo juz jaki surowiec.

moze malo eleganckie zagrania, jednak w naszym przyjacielskim gronie smiejemy sie z tego typu "chamskich zagran", chcialbym jednak wiedziec czy sa one zgodne z przepisami
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Wrz, 2005   

Sa 8)
Proponuje na turnieju przyznac nagrode fair-play :)
 
 
suszone_sliwki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2006   

czesc, mam dwa pytania odnosnie zasad:

1. czy kupujac osade i stawiajac ja na porcie np cegiel moge zaraz po tym (tzn w tej samej kolejce) wymieniac w nim 2:1?

2. czy aby kupowac karty rozwoju trzeba miec postawione przynajmniej jedno miasto? (pytanie moze banalne, ale dysponuje tylko niemiecka wersja i nie wszystko jest dla mnie jasne). poprostu wydalo mi sie dziwne posiadanie np jednego punktu za uniwersytet ktory miescilby sie w osadzie:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13