galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania o zasady
Autor Wiadomość
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

Nie jesteśmy pewni czy dobrze zrozumieliśmy pytanie.
W każdym razie:
-zakupioną kartę postępu można zagrać dopiero w następnej kolejce, nie wolno od razu (wyjątkiem jest tutaj karta +1 PZ jeśli jest to ostatni brakujący punkt).
-kartę rycerza można zagrać również przed rzutem kostkami.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

Też nie ogarniam.
Ogólnie kupujesz kartę i od następnej kolejki możesz jej użyć w dowolnym momencie swojej tury (jedną kartę na turę).
Przy grze na 5-6 kartę zakupioną w budowaniu poza kolejnością można użyć już w najbliższej swojej turze.
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Sie, 2013   

Z ciekawości.
W wersji 5-6 na żetonach z liczbami są dwie 11ki jedna po drugiej (H, I).
Błąd czy celowe zagranie?
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Sie, 2013   

Radziol88 napisał/a:
dowolnym momencie swojej tury (jedną kartę na turę).


jedna na ture? jest tak w zasadach? bo my gramy tyle ile chcesz (oprocz kupionych w danej turze)
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Sie, 2013   

TERF napisał/a:
jedna na ture? jest tak w zasadach? bo my gramy tyle ile chcesz (oprocz kupionych w danej turze)

Tak, jedną na turę. Dopiero z dodatkiem Miasta i Rycerze można zagrywać tyle kart ile się ma, a także kartę dopiero co otrzymaną.
 
     
Isendurion
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   [TRZĘSIENIE ZIEMI]

Witam!
Mam 2 pytania związane z kartą wydarzenia "Trzęsienie ziemi":

1. Czy używając karty postępu BUDOWA DROGI można naprawić drogę po wydarzeniu TRZĘSIENIE ZIEMI + wybudować jedną drogę za darmo?

2. Czy można budować wszystko oprócz drogi (osady, miasta itp.), kiedy jedna z naszych dróg jest uszkodzona następstwem wydarzenia Trzęsienie ziemi?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

Najlepiej zawsze cytuj kartę, o którą pytasz.

1. Nie. Postęp nie daje ci drewna i cegły, a darmową drogę. Odbudowa ma ten sam koszt, ale jest odrębna akcją.
2. O ile dobrze pamiętam to karta wprost zabrania budowy nowych dróg.
 
     
Isendurion
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Paź, 2013   Wydarzenia z Catanu (karta Ucieczka złodzieja)

Witajcie. Mam pytanie ogólne do kart Wydarzenia z Catanu, ale posłużę się jednym konkretnym przykładem:

Jest grana karta Ucieczka Złodzieja (z numerem 4)
"Złodziej natychmiast wraca na pustynię. Nie należy kraść żadnych kart od gracza, który ma osadę lub miasto zbudowane obok pustyni."

Sytuacja jest taka:
* Przed zagraniem tej karty gracz Niebieski ma osadę przy polu z numerem 4. Po zagraniu karty najpierw przestawia się złodzieja na pustynię i gracz Niebieski może pobrać surowce za pole z numerem 4, przy którym ma osadę?
Czy raczej:
* W pierwszej kolejności gracze pobierają surowce (gracz Niebieski nie pobiera surowca z pola numer 4, bo stoi tam jeszcze złodziej), następnie wykonuje się przesunięcie złodzieja na pustynię?

Ogólne pytanie jest takie, czy priorytet ma numerek na karcie, czy wydarzenie?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Paź, 2013   

"natychmiast" jest tu słowem-kluczem ;)
 
     
verminaard12
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   Osadnicy z Catanu - Miasta i Rycerze

Witam.
W instrukcji do MiR w dziale Budowa - Wystawianie rycerza jest napisane:
"Jeśli rycerz przylega również do drogi przeciwnika, przerywa ją ... i uniemożliwia jej dalszą rozbudowę (za skrzyżowaniem)"

Czyli teoretycznie nie można już dobudowywać drogi za skrzyżowaniem, pytanie tylko czy jeśli droga jest już zbudowana za skrzyżowaniem to czy można jej rozbudowę (jak i ewentualną budowę osady) kontynuować pomimo obecności rycerza?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

Zasięg działania rycerza to tylko jego skrzyżowanie. Nie ma wpływu na dalsze drogi i osady.
 
     
lukasz88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

mam tez pytanie odnośnie Dezertera. Kiedy zagrywamy tę kartę usuwamy wrogiego rycerza i stawiamy tam własnego, to nasze drogi muszą do tego skrzyżowania dochodzić? Nigdzie nie jest to zaznaczone. Czyli teoretycznie możemy postawić własnego rycerza na cudzym skrzyżowaniu do którego nasza droga nie dochodzi...
 
     
Pawelec123456
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

To działa inaczej:

Dezerter:
1. Wybieram przeciwnika z rycerzem/rycerzami.
2. Ten przeciwnik wybiera swojego rycerza i zdejmuje go z planszy.
3. Biorę z mojego bajzlu rycerza tego samego stopnia, jakiego był ten zdjęty przez przeciwnika, i ustawiam tak, jakbym go przed chwilą kupił (tzn. przy mojej sieci dróg, niekoniecznie tam, gdzie on stał). Jeżeli przeciwnik zdjął aktywnego rycerza, to stawiam aktywnego, jeżeli nieaktywnego, to stawiam nieaktywnego.

On dezerteruje, tzn. ucieka od dowódcy. Skoro ucieka, to chyba może się przemieścić, a nie tylko zmienić kolor :wink:

Wyjątki (rycerz III stopnia bez Twierdzy, co jeśli nie mam takiego rycerza jakiego zdjął przeciwnik etc. etc.) są opisane w instrukcji.
 
     
darko
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Lut, 2014   

Pytanie (może już było, ale nie mogę znaleźć):

czy można handlować kartami postępu (zakrytymi i odkrytymi)? np. komuś bardzo zależy na kupnie surowca, a sprzedający mówi, że odsprzeda za 2 owce i kartę postępu będącą obecnie w posiadaniu kupca.

:wink:
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Lut, 2014   

darko napisał/a:
Pytanie (może już było, ale nie mogę znaleźć):

czy można handlować kartami postępu (zakrytymi i odkrytymi)? np. komuś bardzo zależy na kupnie surowca, a sprzedający mówi, że odsprzeda za 2 owce i kartę postępu będącą obecnie w posiadaniu kupca.

:wink:

A widzisz gdzieś zasadę o handlowaniu kartami postępu?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13