galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Inwazja w domowym zaciszu
Autor Wiadomość
ibiss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sty, 2014   Inwazja w domowym zaciszu

Witam wszystkich forumowiczów.

Zdecydowałem się z dziewczyną na kupno gry karcianej, a dokładniej stworzenia kolekcji kart. Planujemy zagłębić się w świat magii i miecza. Wybór padł na Warhammer Inwazje. Jednak mam małe obawy. Czy, żeby grało się "wygodnie" trzeba dokupować battle decki w kilku egzemplarzach? W jakiej kolejności powinno się dokupować dodatki i battle decki, żeby zbalansować grę? Jak wszystkim zależy nam na najwyższym zbalansowaniu gry. Odrazu zaznaczę, że z dziewczyną planujemy grać tylko w domu(może kiedyś wpadniemy na spotkanie w Krakowie), bo w naszym otoczeniu mało kto się interesuję fantastyką.

Zastanawiamy się również na Władcą Pierscieni LCG jako kooperacji, bo czytałem i słyszałem, że podobno gra zapewnia setki godzin zabawy(z dodatkami oczywiscie), i że poziom trudności można skalować.

Pozdrawiam.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sty, 2014   

W warhammera kupujesz podstawkę i jakieś dodatki (ze 2) aby dopakować chaos i będzie balans ;) Niektóre dodatki można kupić z "2" ręki po niższych cenach.
Władca Pierścieni LCG to inna para kaloszy. Tam dodatki to scenariusze. W podstawce są 3. Więc urozmaicanie gry wymaga posiadanie nowych dodatków.
 
     
ibiss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sty, 2014   

Finanse nie mają dla nas priorytetu. Liczy się, aby rozgrywka była przyjemna, a nie frustrująca :) Dlatego zastanawiamy się czy WH:I czy WP od początku nas bardziej wciągnie (oczywiście wiem, że najlepiej jest kupić i przetestować obie gry :P )
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sty, 2014   

w WP na pewno nie ma negatywnej interakcji :D
najlepiej poczytać instrukcje obu. Jak jesteście z Krakowa to umówić się z kimś z tego miasta kto ma daną grę (ja mogę dac namiary na osoby grające w WHI) aby zagrać - czyli poprosić aby zabrał talie "do nauki" :)
 
     
drumdaar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

Ibiss

Jestem z Krakowa i posiadam obie te karcianki (WHI komplet a WP jakos 1/3 tego co wyszlo), dodatkowo podejrzewam, że łapię się do tej grupy gracy WHI wspomnianej wyżej przezz Germanusa, więc jakbyś kiedyś chciał dowiedzieć się czegoś więcej to służę opinię, poradą czy też spotkaniem. W inwazje grywamy w każdy czwartek w Galakta Hobby Center niedaleko matecznego o 17:00. Najcześciej już od 16 okolo są ludzie, w tym i ja więc można spokojnie pogadac bo pozniej gramy w formie turniejowej.

Tak wskrócie to powiem ci tak, żebyście się dobrze zastanowili jaki typ gry wam odpowiada:
Inwazja to jest typowe 1 vs 1, bij, zabij, plądruj, przechytrz i badź w tym wszystkim szysbszy i wredniejszy niż przeciwnik. Gra świetnie się sprawdza w formie turniejowej, do której zachecamy :)
Co ważne, to kupując tylko podstawkę i pare dodatkow, skazujecie sie na duzą losowośc. Sa dodatki ktore jedna frakcje wzmacniaja niebotycznie, podczas gdy dla innych są karty ktorych na rece wolabys nie ogladac.

Natomiat wladca jest fajny dla funów kooperacji (ja w WHi grywam dla smaczkow rywalizacji i turniejow, a we Władcę z żona :) ) Przyjemny klimat, duzo molziowsci i kazdy nowy dodatek oprocz kart graczy daje nowe przygody - gorąco polecam jako gre do domu :)
 
     
via
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Potwierdzam, że gra jest świetna i na pewno nie będziecie żałować, że ją macie.
 
     
Upiornny
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Lut, 2014   

Witam serdecznie

Podłączam się pod temat niedzielnego grania wśród no-pro graczy.

Posiadam podstawkę + Ultham ale czuć że nie ma balansu mimo że to podstawka (Darki i Chaos odstawają). Czy jest sens kupienia jeszcze jednego większego rozszerzenie żeby zwiększyć równowagę. Czy możecie coś doradzić ?

Co do LoTR LCG też o niej myślałem ale nie wiem czy nie wieje nuda w trybie kooperacji. Oglądając wideorecenzje na trollu jakoś nie wyglądało to za ciekawie.

PS.
Właśnie doczytałem że gra nie będzie miała więcej dodatków - rozumiem że jest to ostatnio moment aby zakupić wszystkie rozszerzenia .. bo później będzie coraz trudniej ?
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Lut, 2014   

Karty będą wydawane, przynajmniej na razie.

Marsz Potępionych powinien pomóc DE, natomiast Legendy Chaosowi.
 
     
Upiornny
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Lut, 2014   

Czyli sugerujesz zakupu obu dużych zestawów. Pytanie czy pozostałe nacje nie otrzymają za dużego buffa. Zależy mi żeby talie były w miarę zbalansowane.

W sumie mógłbym kupić te 3 duże dodatki.
Ostatnio zmieniony przez Upiornny Sro 05 Lut, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Longinez
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Lut, 2014   

a ile takie duże zestawy kosztują optymalnie bo nie chcę przepłacić
 
     
wilczy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Mar, 2014   

Hej, jako również początkujący podepnę się ze swoimi pytaniami do tematu żeby nie zakładać nowego. Chce zacząć grać w Inwazje rekreacyjnie, nie interesują mnie turnieje tylko tak jak nazwa tematu mówi, w domu z kumplem. Chciał bym mieć kilka zbalansowanych armii, tak że obojętnie które dwie by się wybrało żeby zapewniały między sobą równy i fascynujący pojedynek. W podstawce będę miał już 4 tak? Słyszałem że jedna z nich tj chaos nie jest zbalansowany tylko słabszy w porównaniu do innych - co bym musiał kupić żeby go wyrównać? Jakie jeszcze dodatki kupić żeby mieć więcej armii niż 4 z podstawki? Czytałem gdzieś jakieś opinie że żeby mieć komplet trzeba wydać ok 2000zł i wtedy ma się wszystko po trzy, o co chodzi z tym żeby mieć po trzy? Czy niektórzy kupują po trzy komplety tego samego dodatku? Jeśli tak to po co?
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Mar, 2014   

do gry w domowym zaciszu starczy jedna podstawka a nie trzy ;)
do chaosu najbardziej przyda się dodatek:
http://deckbox.org/games/whi/cards?f=4331
Jest tam Beastman Incursion oraz Rift of Battle
to tak aby wyrównać trochę chaos :)
 
     
drukarnia
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

@up też mam ten dodatek :)
 
     
Filemon123
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

To genialny dodatek jest!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14