galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Suppressed Memories oraz Recurring Nightmares
Autor Wiadomość
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   Suppressed Memories oraz Recurring Nightmares

Pytanko,
zdaje się Galakta nie wyda tych dwóch dodatków figurkowych do P.Sz. II edycja (bo przynajmniej do dziś nie ma żadnej info o tym, a może się mylę?):

https://www.fantasyflight...ile-collection/
https://www.fantasyflight...ile-collection/

Czy to są tylko kafelki + figurki, czy jest tutaj coś jeszcze? Ktoś wie może?
Z tego co sam wyczytałem, to teoretycznie oba dodatki współpracują z aplikacją (a tam są scenariusze dla nich już w języku polskim). Skoro tylko to kafelki i figurki, a w appce jest język PL, to można uznać, że zostały spolszczone i czekać nie ma na co? :)
... Chociaż cenowo to tanie nie jest jak na po jednym scenariuszu...
Warto?
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

Ps. znalazłem unboxing obu. Wynika z tego, że to tylko faktycznie figurki plus kafelki, więc nie powinno być problemu z appką w j.polskim:

https://www.youtube.com/watch?v=vAyO89h8SXU .

W sumie Galakta mogłaby po prostu to wydać z polskim tylko tytułem na pudle i byłoby to samo.
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Mar, 2017   

Mam oba dodatki :) Jedyny problem, to że nazwy kafli trzeba szukać po obrazku lub ang nazwie(bo nazwy są spolszczone) co nie sprawia problemu :) A ilość opcji jest super :)
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Mar, 2017   

Gog napisał/a:
Mam oba dodatki :) Jedyny problem, to że nazwy kafli trzeba szukać po obrazku lub ang nazwie(bo nazwy są spolszczone) co nie sprawia problemu :) A ilość opcji jest super :)


Burżuj :wink: !
Nazwy to nie problem. Po prostu zastanawialem sie nad kompatybilnoscia.
Ps. A co miales na mysli piszac ze opcji jest wiele? Tam chyba jest tylko jeden scenariusz.
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Mar, 2017   

2 scenariusze tzn 1 na każdy dodatek + dodatkowe rozłożenia w scenariuszach z podstawki + co ważniejsze nowe potwory (istotami z głębin, hybrydami i kultystami już wymiotowałem:p) I najważniejsze 24 badaczy(16 dodatkowych) do wyboru w tym najczęściej wybierany badacz Pete Włóczęga wraz z Diukiem(czyt. Kudłaty ze Scoobym i ich nieśmiertelny Come on Scooby we must investigate) Wydałem 360 zł nie żałuję ani złotówki :)
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Mar, 2017   

Gog napisał/a:
dodatkowe rozłożenia w scenariuszach z podstawki


Aaaa.... o tym to nie wiedziałem, to dobrze, że wpływa też na regrywalność podstawki. Dzięki. Będę myślał, bo widzę, że te dwa dodatki można już kupić w Polsce.
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Mar, 2017   

Ps. a są tutaj karty bohaterów?
Gościu odpakowuje https://www.youtube.com/watch?v=L7Aj1UvN94E i hmmm.... są tylko figurki i kafelki.

To skąd brać cechy?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Mar, 2017   

Karty i żetony (zestaw konwertujący) są od razu w podstawce Posiadłości Szaleństwa 2 Edycja. Jeśli ktoś ma pierwszą edycję, to łączy je odpowiednimi figurkami. Jeśli ktoś nie ma pierwszej edycji, to może sobie dokupić zestawy z samymi figurkami i kafelkami, o których jest ten wątek.
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Mar, 2017   

sirafin napisał/a:
Karty i żetony (zestaw konwertujący) są od razu w podstawce Posiadłości Szaleństwa 2 Edycja. Jeśli ktoś ma pierwszą edycję, to łączy je odpowiednimi figurkami. Jeśli ktoś nie ma pierwszej edycji, to może sobie dokupić zestawy z samymi figurkami i kafelkami, o których jest ten wątek.


Jak widac tu mowimy tylko o dodatku do drugiej edycji....
Ok lapie. Paczki konwertujacej nawet nie otwieralem. Czyli tam sa karty postaci dla tych nowych dodatkow pod druga edycje. Git malina.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Mar, 2017   

Bo Suppressed Memories oraz Recurring Nightmaresnie to nie są żadne "dodatki", zwróć uwagę, że na pudełkach nie ma napisu "expansion" :) Rozmawiając o nich, najlepiej używać określenia "zestawy uzupełniające", bo nazywanie ich "dodatkami" miesza w głowach niezorientowanym graczom, którzy później to czytają.

Dodatki mamy póki co dwa:
- Beyond the Threshold: fizyczny z figurkami, kafelkami, badaczami i dwoma scenariuszami w apce
- What Lies Within: sam scenariusz w formie DLC

Póki co są tylko po angielsku, ale w drugim kwartale powinien się już pojawić polski Beyond the Threshold (Za Progiem).
 
     
Mosfet
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

Posiadam zestaw rozszerzający Recurring Nightmaresnie i powiem szczerze trochę się zawiodłem pod względem nie wykorzystania kafli mapy z tego rozszerzenia w podstawowej wersji posiadłości. Poza scenariuszem z rozszerzenia który przeszliśmy za pierwszym razem, rozegraliśmy ponownie ucieczkę z Innsmouth oraz Zniszczone Więzy gdzie niestety żaden kafelek z rozszerzenia się nie pojawił:( Zadowolony jednak jestem z jakości oraz ilości nowych figurek (sporo lepsze od polskiego wydania). Żałuję tylko że aplikacja która jest rewelacyjna i mogłaby praktycznie każdy scenariusz generować przy kolejnej rozgrywce w mocno zmienionej wersji...tego nie robi. Grając w scenariusz Krąg Wieczności po raz drugi aplikacja zmieniła jedynie dwa kafelki mapy co jest moim zdaniem ogromnym niewykorzystaniem potencjału jaki drzemie w drugiej edycji.
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

Mosfet napisał/a:
Grając w scenariusz Krąg Wieczności po raz drugi aplikacja zmieniła jedynie dwa kafelki mapy co jest moim zdaniem ogromnym niewykorzystaniem potencjału jaki drzemie w drugiej edycji.


Tu się zgadzam co do możliwości Appki. Kurde, przecież tutaj powinno być co najmniej z 15-20 scenariuszy na podstawkę + co najmniej kilka na dodatek. Najwięcej krytyki Poś.Sz. II Ed. ma za apkę właśnie, ale nie za to jak to wygląda (bo wygląda i działa super) ale właśnie z aspekt regrywalności i ilości scenariuszy.
Ostatnio zmieniony przez YoYo Czw 23 Mar, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

ja mam oba zestawy :D i scenariusz krąg wieczności i zerwane więzy grałem 1-2 razy z samymi kaflami z 1 edycji, więc nie wiem od czego to zależy. Przypływ i ucieczka nie korzystają ze starych kafli o ile ucieczka raczej nie ma jak z nich korzystać, o tyle przypływ na spokojnie by mógł ;)
 
     
Mosfet
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Otóż to ilość scenariuszy to największa bolączka posiadłości. Liczyłem że scenariusze DLC poprawią sytuację z tym że jak na razie jest tylko jeden bez tłumaczenia tak że częstotliwość ich publikacji też nie wygląda zbyt rewelacyjnie :(
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Kwi, 2017   

Doszedł do mnie dodatek do Posiadłości Szaleństwa II edition: Powracające Koszmary.
Co niektóre postacie musiałem niestety popodklejać :) . Co prawda faktycznie, figurki są lepszej jakości niż podstawka wydana w Polsce, ale materiał zastosowany na figurkach to nieco twardszy plastik, nie tak elastyczny. To minus, bo np. od razu dwóch bohaterów dotarło połamanych, a co do potworów, czasem wchodzą luźno, więc też należało to podkleić (wszystko to co stoi na fioletowej podkładce musiałem posklejać). Kolejny minus, to fakt, że opakowanie to nie utwardzony karton, a takie dość miękki pudełko. Słabe to akurat. Mogli bardziej się postarać. Nazwy kafelków oczywiście in inglisz, ale spokojnie, każdy da radę. Kartoniki i karty bohaterów bierzemy z wersji PL II edycja - wszystko pasuje, w appce jest scenariusz PL.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14