galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto kupić 4 duże dodatki?
Autor Wiadomość
kingbrucelee
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Lut, 2017   Czy warto kupić 4 duże dodatki?

Pograliśmy trochę ze znajomymi w podstawkę. W zasadzie wszystkim się gra podoba, ale po pewnym czasie wszyscy odczuwamy pewne znudzenie kręceniem się w kółko.

Czy jeśli zainwestuje w 4 duże dodatki powiększające planszę, gra faktycznie nabierze rumieńców, a przygoda stanie się ciekawsza i już nie taka "liniowa"?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Lut, 2017   

Tak, ale nadal będzie ryzyko że gra się będzie ciągnęła godzinami. Na pewno będzie dużo ciekawsza i bardziej zróżnicowana.
 
     
Corypheaus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

Ze swojej strony polecam Smoki, które sporo wnoszą do gry. Z małych ciekawym jest Zwiastun, bo podnosi trudność :wink:
 
     
kingbrucelee
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Mar, 2017   

Zamykając temat napiszę tak:

Kupiłem, zagrałem... i warto! Teraz to dopiero czuć przygodą!
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

Corypheaus napisał/a:
Ze swojej strony polecam Smoki, które sporo wnoszą do gry.
No, szczególnie dużo wnoszą czekania :D
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Nie wiem na co Blu ale to twoja opinia :)
U mnie idzie szybko i na nic nie czekam (chyba, że standardowo na moją turę ale lagów ze Smokami nie ma żadnych).
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Berni77 napisał/a:
Nie wiem na co Blu ale to twoja opinia :) .
Na swoją turę. Jeśli pomnożysz te kilkanaście sekund na wyciągnięcie i rozpatrzenie łuski co turę razy kilkaset tur to wychodzi dodatkowe pół godziny do godziny minimum.

Berni77 napisał/a:
U mnie idzie szybko i na nic nie czekam (chyba, że standardowo na moją turę ale lagów ze Smokami nie ma żadnych).
Liczyłeś z zegarkiem? Bo ja liczyłem. Tak Ci się tylko wydaje że lagów nie ma.
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Kwi, 2017   

Blu, ja nie gram na sekundy w Talismana. Gram dla przyjemności :)
Jedyny zegarek jaki nas interesuje podczas rozgrywki to ten, który odlicza 10 minut (czyli czas do wylosowania kart Pandory), a i tak jest on skrzętnie ukryty aby nikt nie wiedział ile czasu minęło i na kogo wypadnie :P
Losowanie łuski mi nie przeszkadza tym bardziej, że woreczek u kolejnego gracza ląduje wcześniej (czyli tuż po tym jak poprzednik rozpoczyna swoją turę i może go podać dalej) i jest on przygotowany - czyli właściwie lagi=0 sekund. Łuska jest wylosowana i tylko czeka na odwrócenie na rozpoczęciu tury.
Nawet jakbym miało to więcej czasu zajmować to i tak uważam, że Smoki są na tyle ciekawe, że warto poświęcić ten czas na granie z dodatkiem :)
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Berni77 napisał/a:
Blu, ja nie gram na sekundy w Talismana. Gram dla przyjemności :)
To tak jak ja. A wiesz co jest najprzyjemniejsze? Jak można zagrać bo gra nie trwa 6 godzin i są chętni na nią ;)
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

No ja ludzi na partyjkę Talismana na szczęście zawsze mam (mniejsze lub większe grono ale zawsze ktoś jest chętny - staramy się systematycznie co tydzień grać).
Rozgrywka nie jest długa - tak 2-3h ostatnio (i nie gramy tylko w podstawkę ale w ta moją mocno rozbudowaną wersję).
Jak się jeszcze odpali Zwiastuna to rozgrywka zdecydowanie szybciej się kończy :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14