galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uczta dla Wron czy Taniec ze Smokami?
Autor Wiadomość
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   Uczta dla Wron czy Taniec ze Smokami?

Który dodatek Waszym zdaniem lepiej kupić? Ucztę dla Wron czy Taniec ze Smokami?
Nie mogę niestety nigdzie znaleźć do ściągnięcia instrukcji. Z opisów natomiast wydaje mi się, że UdW jest ciekawsza - nowe zasady, możliwość gry w 4 osoby podczas gdy TzS to jedynie nowe karty Rodów i możliwość rozgrywki jedynie w 6 osób.
Czytałem jednak też opinie, że rozgrywka z UdW jest lekko niezbalansowana dając Lannisterom i Baratheonom wolny cały dół mapy oraz od początku zmuszając Lannisterów do walki z jednym z Rodów ze względu na cele. Co Wy na to?
Ostatnio zmieniony przez Sro 25 Sty, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sty, 2017   

Instrukcja do Uczty:

Skrót Zasad
Pyke jest niedostępne!
Highgarden, Dornish Marches, The Boneway i lądy na południe od nich są niedostępne!
The Arbor i południowe morza są dostępne!
Arryn ma o jeden Żeton Władzy mniej, bo jego stolica używa zwykłego Żetonu Władzy. Poza tym jest on jednak traktowany, jakby był nadrukowany.
Garnizon The Eyrie (Arryn) ma siłę 6.
Garnizon King's Landing (Lannister) ma siłę 5.
Talia I kart Westeros jest inna.


Szczególnie należy zwrócić uwagę na "małą mobilizację", gdzie mobilizuje się tylko w zamkach - castle (tych małych), a nie twierdzach - stronghold (tych dużych).
Brak karty Zaopatrzenie. Dzieje się to teraz na koniec każdej tury!

Nowe warunki zwycięstwa.

Liczba zamków i twierdz nie ma znaczenia dla wygranej.
Wygrywa gracz który na koniec tury ma 7 punktów za realizację celów. (Uwaga! Na koniec tury, a nie w chwili osiągnięcia!)
W przypadku kilku takich graczy wygrywa ten z nich, który kontroluje więcej obszarów lądowych.
W przypadku kolejnego remisu wygrywa ten z nich, który jest wyżej na torze Żelaznego Tronu.

Na koniec tury wykonujmy kolejno:

Zaopatrzenie (Aktualizujemy liczbę beczek i redukujemy armie jeśli trzeba. Zwróćmy uwagę, że nie ma karty Zaopatrzenie w Talii I!)
każdy gracz decyduje czy chce dostać punkt za cel rodowy, o ile oczywiście spełnia kryteria
w kolejności Tronu każdy gracz może ujawnić jedną kartę celu i dostać za nią punkty, o ile oczywiście spełnia kryteria, a następnie ciągnie nową kartę celu

by Sardo

Karty rodów i celi możesz zobaczyć w tematach np. PBF#120, PBF#122...


Zasady do Tańca są takie same jak do podstawki, inne są tylko karty rodów i ustawienie początkowe, możesz je zobaczyć np. w PBF#97


Cytat:
Z opisów natomiast wydaje mi się, że UdW jest ciekawsza - nowe zasady, możliwość gry w 4 osoby podczas gdy TzS to jedynie nowe karty Rodów i możliwość rozgrywki jedynie w 6 osób.

precyzując w Ucztę może grać tylko dokładnie 4 osoby, w taniec tylko 6


Cytat:
Czytałem jednak też opinie, że rozgrywka z UdW jest lekko niezbalansowana dając Lannisterom i Baratheonom wolny cały dół mapy oraz od początku zmuszając Lannisterów do walki z jednym z Rodów ze względu na cele. Co Wy na to?

Po pierwsze większość dołu jest wyłączona, po drugie akurat tu nie ma znaczenia ilość zamków. Ale to prawda że nie jest do końca zbalansowana, najczęściej wygrywa Lanni lub Arryn. Bara rzadko, a Stark w zasadzie nie ma szans.

Z resztą Taniec też nie jest jakoś super zbalansowany, nie wyobrażam sobie wygrania go np. Baratheonem. Ale w podstawce też wiadomo, że nikt nie chce być Lannim, nie ma takiej gry która byłaby w stu procentach zbalansowana.

Moim zdaniem wybór dodatku zależy głównie od tego w ile osób grywasz, jak masz problem z zebraniem szóstki to lepsza Uczta, jak zawsze masz komplet i chcesz spróbować czegoś nowego to Taniec. I w zasadzie to Taniec możesz przetestować i bez kupowania go, różni się tylko dowódcami których możesz sobie sam zrobić i rozegrać partie i ocenić. I jak stwierdzisz że Wam się podoba to wtedy kupisz Taniec w normalnej wersji :wink:
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sty, 2017   

Uczta jest dla osób które mają problem ze znalezieniem 6 osób do gry
Taniec dla osób które wolą szybszą grę (6 rund i starcia od początku gry)
 
     
Szewa
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sty, 2017   

Jeżeli masz problemy ze znalezieniem 6 osób do gry - bierz Ucztę dla wron. Gra świetnie spisuje się, gra się dynamicznie, często zmieniane są sojusze w ciągu gry. Grałem parę razy na forum, parę razy na żywo i bardzo mi się spodobało.
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sty, 2017   

Uczta jest wg mnie nudna,w dodatku żałośnie niezbalansowana-ostatnio wygrałem Lannisterem mimo sojuszu wszystkich na mnie od 1 tury
Poza tym,zdecydowanie najbardziej losowa rozgrywka- w zależności jakie cele wylosujesz możesz mieć po grze zanim się zacznie(jeśli przy okazji przeciwnik wylosuje dla niego dobre) Faktycznie zaletą jest to że gra się w 4
Jeśli jednak wiesz że będziesz miał możliwość grać w 6, to gorąco polecam Taniec- wg mnie najciekawsza opcja z całego GoTa. Ponoć Tyrell zbyt silny,ale jakoś tego póki co nie zauważyłem :razz:
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sty, 2017   

No właśnie jeszcze nie miałem okazji zagrać w 6 osób. Po rozegraniu kilku partii wydaje mi się, że gra w 4 osoby na podstawce będzie mijała się z celem. Nawet w 5 osób daje się odczuć, że Tyrrel i Baratheon mają lekko ułatwione zadanie dzięki obfitym obszarom neutralnym. Dlatego UdW jest kusząca i chyba się właśnie na ten dodatek zdecyduję.

To zaopatrzenie co turę to chyba bardzo dobry pomysł. W ostatniej rozgrywce czekaliśmy na beczki do 4 czy 5 tury.

Dzięki za pomoc. :)
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sty, 2017   

Cytat:
No właśnie jeszcze nie miałem okazji zagrać w 6 osób. Po rozegraniu kilku partii wydaje mi się, że gra w 4 osoby na podstawce będzie mijała się z celem. Nawet w 5 osób daje się odczuć, że Tyrrel i Baratheon mają lekko ułatwione zadanie dzięki obfitym obszarom neutralnym.

Na 5 osób można zagrać bez Greya z wyłączonym Pyke, dzięki temu Lanni nie jest tak poszkodowany jak zwykle a na południu nie ma tyle luzu
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sty, 2017   

Lannister to ostatnio rządził na planszy na spółkę z Tyrellem. Zdecydowanie nie wyglądał na poszkodowanego. :)
Ale fakt, taka modyfikacja wydaje się trochę rozluźniać środek.
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

A co sądzicie o rozgrywce w 3 osoby, gdzie każdy gra dwoma rodami? Rozważam taką partię z braku człowieków do gry.
Myślałem o podziale: Stark-Tyrrel, Greyjoy-Martell, Lannister-Baratheon. Gra do 10-11 zamków?
Może ktoś przerabiał coś takiego i podpowie czy to dobry pomysł i co ewentualnie zmienić?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

Borg napisał/a:
A co sądzicie o rozgrywce w 3 osoby, gdzie każdy gra dwoma rodami? Rozważam taką partię z braku człowieków do gry.
Myślałem o podziale: Stark-Tyrrel, Greyjoy-Martell, Lannister-Baratheon. Gra do 10-11 zamków?
Może ktoś przerabiał coś takiego i podpowie czy to dobry pomysł i co ewentualnie zmienić?


pbf 125, dokładnie taka gra, do 11 zamków :razz:

tylko tam była dyplomacja ukryta, na żywo tak się nie da
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

I jak wrażenia po tej grze?
Sensowny taki podział?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

to na pewno jest jedyny sensowny podział
ale dałbym 12 zamków, żeby trudniej było wygrać
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

A ja bym zostawił 11 :wink: wcale nie jest tak prosto wygrać, tak jak już napisałem w podsumowaniu tamtej partii. A przy stole z jawną dyplomacją będzie tylko trudniej
 
     
szczudel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

Jak dodatek do Gry o Tron to tylko Nawałnica Mieczy. Jest w przód kompatybilna.

Ciężko znaleźć ale to zupełnie nowa jakość gry. Nowe pomysły, dynamika, zasady, plansza. Jak mi dzieciaki podrosna to będę w to młócił aż padnę.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

O, a co to za dodatek ta nawałnica mieczy? nie słyszałem o nim, masz instrukcję, ewentualnie różnice? Było gdzieś grane na forum?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 15