galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi
Autor Wiadomość
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

oskaros88 napisał/a:
Czy karta tajemnic od razu postępuje gdy w grze znajduje się limit zetonow zaglady, czy dopiero w fazie mitow?
Na ogół dopiero w odpowiednim punkcie fazy mitów.
Jednak zdarzają się karty które dorzucają zagładę z przypisem że "to może spowodować postęp tajemnicy".
 
     
MagicznaLama
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Kwi, 2017   

Cześć, mam wątpliwość odnośnie działania karty wydarzenia "Jak ćma do płomienia".
Cytat:
"Dobierz wierzchnią kartę z talii spotkań. Następnie odkryj dwie wskazówki w Twojej lokalizacji."

Pytanie: wskazówki odkrywa badacz i przemieszcza je na swoją kartę, czy wskazówki umieszcza się na lokalizacji?
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Kwi, 2017   

MagicznaLama napisał/a:
Cytat:
(...) odkryj dwie wskazówki w Twojej lokalizacji."
Pytanie: wskazówki odkrywa badacz i przemieszcza je na swoją kartę, czy wskazówki umieszcza się na lokalizacji?
"Odkryj wskazówki" zawsze znaczy to samo - przemieszczenie wskazówek z lokalizacji na kartę badacza.
 
     
oskaros88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

Czy kampania z core setu jest osobną kampanią niz dodatki nowego cyklu czy licze wszystko jako jedna kampania zachowujac wszystkie pkt doswiadczenia i traumy?
 
     
Moonspell
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

oskaros88 napisał/a:
Czy kampania z core setu jest osobną kampanią niz dodatki nowego cyklu czy licze wszystko jako jedna kampania zachowujac wszystkie pkt doswiadczenia i traumy?


Kampanie sa osobne, lecz możesz zachować ciągłość gry 😊 czyli po Core secie Dunwitch i zachowujesz te same pkt dos. traumy itp itd 😊
 
     
oskaros88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

Czyli jezeli, dany badacz zginie w pierwszej kampanii, to w drugiej nie bedzie mogl juz uczestniczyc?
Lub jezeli umiescilem Lite Chandler w moim decku to bedzie ona tak dlugo (w kazdej nastepnej kampanii) do momentu az moja postac zginie?

Zachowując oczywiscie ciaglosc gry.
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

oskaros88 napisał/a:
Czyli jezeli, dany badacz zginie w pierwszej kampanii, to w drugiej nie bedzie mogl juz uczestniczyc?
(...) Zachowując oczywiscie ciaglosc gry.
Zgadza się. Jeśli zachowujesz ciągłość to zgony także pozostają permanentne.
oskaros88 napisał/a:
(...)jezeli umiescilem Lite Chandler w moim decku to bedzie ona tak dlugo (w kazdej nastepnej kampanii) do momentu az moja postac zginie?

Zachowując oczywiscie ciaglosc gry.
Jeżeli jakiś efekt nie powie Ci żebyś wyrzucił ją z talii to jak najbardziej zachowujesz jej kartę.
 
     
grimclash
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

Szukałem ale bezskutecznie (możliwe, że nieumiejętnie) tych informacji. Czy jest określona kolejność zakupów dodatków, czy można coś pominąć?
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   


Informacja której szukasz jest na podstronach dodatków (oprócz Widm Carcosy, tam ktoś o niej zapomniał):
Zaginiona Wiedza
Góry Szaleństwa
Tajemnicze Ruiny
Pod Piramidami
Krainy Snów
Dla każdego dodatku dowiesz się że "Do rozgrywki wymagana jest gra Eldritch Horror: Przedwieczna groza."
Natomiast dla żadnego dodatku nie ma informacji że wymaga jakiegoś innego dodatku. Z tego wynika że możesz kupować dowolne dodatki w dowolnej kolejności.

Ups. Nie spojrzałem w jakim dziale było pytanie. :oops:
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek Sob 10 Cze, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
grimclash
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

Eldritch Horror to ja ogarniam :)
... a już przez chwilę myślałem, że to ja pomyliłem działy.
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

grimclash napisał/a:
Eldritch Horror to ja ogarniam :)
... a już przez chwilę myślałem, że to ja pomyliłem działy.
Przepraszam za pomyłkę. :-)
Jeśli chodzi o rozgrywanie kampanii, to kolejne dodatki zawierają kolejne scenariusze.
Kupić możesz je w innej kolejności, ale nie rozegrasz ich w innej kolejności chyba że jako pojedyncze scenariusze. No i nie pominiesz scenariusza w kampanii.
 
     
grimclash
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

Czyli jedziemy ze wszystkim co wypuszczają na rynek... dobrze, że jeszcze nie ma tego aż tak wiele.

Ja tu jeszcze wrócę z następnymi pytaniami
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

grimclash napisał/a:
Czyli jedziemy ze wszystkim co wypuszczają na rynek... dobrze, że jeszcze nie ma tego aż tak wiele.

Ja tu jeszcze wrócę z następnymi pytaniami


Tak wszystko jak leci bierz:) Zapraszamy na grupe FB również Arkham Horror: Gra karciana
Ostatnio zmieniony przez Nokturn Pon 07 Sie, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Marx
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sie, 2017   

Pytanie o interpretacje zdolności Lity Chantler (ale i innych kart z podobnym tekstem)

Lita dodaje siły badaczom i jest to zdolność pasywna. Dalej jednorazowo możemy podnieść obrażenia jednego ataku co tapuje Litę. I teraz pytanie czy zatapowana (wyczerpana) karta nadal wspomaga badaczy +1 do siły czy ten efekt również znika po wyczerpaniu karty.
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

Marx napisał/a:
Dalej jednorazowo możemy podnieść obrażenia jednego ataku co tapuje Litę.
Jednorazowo w ramach jednego ataku. Przy kolejnych atakach ta umiejętność nadal działa. I nie tapuje to Lity.
Marx napisał/a:
Czy zatapowana (wyczerpana) karta nadal wspomaga badaczy +1 do siły czy ten efekt również znika po wyczerpaniu karty.
Wyczerpany zasób nadal zachowuje wszystkie swoje właściwości.

Na marginesie: Jestem na 80% pewien że na karcie Lity jest błąd w tłumaczeniu ale z pamięci tego nie sprawdzę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14