galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Descent 2ed jaka wersja językowa lepsza ?
Autor Wiadomość
Akozz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   Descent 2ed jaka wersja językowa lepsza ?

Cześć

Planuję kupić Descent i zastanawiam się jaką wybrać wersję językową. Z tego co widzę to z wersją PL są spore problemy jeżeli chodzi o tłumaczenia mniejszych dodatków z bohaterami i potworami. Widziałem tylko dwa przetłumaczone w DnŻ a i tak musiał bym kupić wersję angielską żeby mieć figurki. Trzeba też czekać na okresowe dodruki, nie wszystkie są w ogóle przetłumaczone a nawet większe dodatki wychodzą ze sporym poślizgiem.

Z drugiej strony dostępność wersji angielskiej na naszym rynku wydaje się być mniejsza i ceny czasem są wyższe. Może to być też problem kiedy chciałbym grać z kimś kto nie zna angielskiego.


Co polecacie ? biorąc pod uwagę głównie kwestię dostępności i wygody ? Oraz jakość samego tłumaczenia i przyjemność z gry czy czytelność zasad ?
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   Re: Descent 2ed jaka wersja językowa lepsza ?

Akozz napisał/a:
Cześć

Planuję kupić Descent i zastanawiam się jaką wybrać wersję językową. (...)
Hmm, juz chciałem Cię odesłać do tego wątku, bo tam jest sporo informacji, a to również twój wątek...
 
     
Akozz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   Re: Descent 2ed jaka wersja językowa lepsza ?

Krzysiek napisał/a:
Akozz napisał/a:
Cześć

Planuję kupić Descent i zastanawiam się jaką wybrać wersję językową. (...)
Hmm, juz chciałem Cię odesłać do tego wątku, bo tam jest sporo informacji, a to również twój wątek...


Owszem ;) lubię zasięgnąć opinii przed dokonaniem takiego zakupu żeby potem nie żałować.
Widziałem tutaj sporo tematów na temat tłumaczeń, DnŻ itp. więc pomyślałem że macie sporo doświadczeń w tej kwestii.
 
     
c08mk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Dużo jak nie większość osób z tego forum udziela się też na gry-planszowe.pl stąd te same osoby będą odpowiadać na tym i na tamtym.

Jeżeli chodzi o wersje językowe jestem już w tej kwestii bardzo ostrożny, żeby nie zostać z pudełkiem podstawki PL i wypiętym t...... wydawnictwa na dodatki. Stąd też czasem wybieram wersje angielskie, jeżeli ryzyko tego, że dodatków w wersji polskiej nie będzie, jest zbyt duże.
Descenta mam w wersji polskiej. Galakta, póki co, wyraża chęci tłumaczenia i wydawania wersji PL aczkolwiek widać, że główne zasoby firmy kierowane są na inne projekty (a przynajmniej takie jest ogólne wrażenie). Stąd też oraz przez feralny DnŻ, który pewnie miał zmniejszyć koszty, a powoduje same problemy, są opóźnienia.

Ogólnie Descenta warto brać w wersji polskiej. Ryzyko zamknięcia tego tytułu na razie jest małe. Gdyby mieli go zakończyć nie byłoby dodruku dużego dodatku "Labirynt".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13