galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Posiadłość Szaleństwa druga edycja
Autor Wiadomość
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lis, 2017   Re: Zdublowane Karty

miko_123 napisał/a:
Witam,

co w przypadku jeśli posiadam kartę obrażeń "Złamana ręka", i dobieram kolejną, odkrytą taką samą kartę :

- wymienia się na inną ?
- czy tylko odrzucam, i nie biorę innej
- czy dokładam do swojej talii kart obrażeń, jako kolejne złamanie ?
A jak dokładnie brzmi tekst na karcie? Wybacz, ale nie udało mi się na razie zapamiętać wszystkich. A niestety nie mam czasu szukać w pudełku jednej konkretnej karty tylko po to by odpowiedzieć na czyjeś pytanie.
 
     
miko_123
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lis, 2017   Re: Zdublowane Karty

Krzysiek napisał/a:
miko_123 napisał/a:
Witam,

co w przypadku jeśli posiadam kartę obrażeń "Złamana ręka", i dobieram kolejną, odkrytą taką samą kartę :

- wymienia się na inną ?
- czy tylko odrzucam, i nie biorę innej
- czy dokładam do swojej talii kart obrażeń, jako kolejne złamanie ?
A jak dokładnie brzmi tekst na karcie? Wybacz, ale nie udało mi się na razie zapamiętać wszystkich. A niestety nie mam czasu szukać w pudełku jednej konkretnej karty tylko po to by odpowiedzieć na czyjeś pytanie.


Tekst na karcie "Złamana ręka":

"Twoja ręka jest bezużyteczna, a każdy ruch wywołuje ból w całym boku.
Zatrzymaj odkrytą
Jeśli w którymkolwiek momencie posiadasz więcej niż 2 Przedmioty, upuść tyle Przedmiotów, aby pozostały ci maksymalnie 2."

Może nie do końca jasno zadałem pytanie, chodziło mi dokładnie o to co robimy w przypadku, kiedy losuje kartę obrażeń lub przerażenia, i okazuję się że już taką samą posiadam odkrytą.
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lis, 2017   Re: Zdublowane Karty

miko_123 napisał/a:
co robimy w przypadku, kiedy losuje kartę obrażeń lub przerażenia, i okazuję się że już taką samą posiadam odkrytą.
To wynika zawsze z treści danej karty.
W przypadku "Złamanej ręki" jedna karta narzuca maksimum dwóch przedmiotów, druga narzuca maksimum dwóch przedmiotów, co w sumie nadal oznacza maksimum dwóch przedmiotów.
Tematycznie ta konkretna sytuacja nie wydaje mi się zbyt sensowna ale uważam że lepiej przełknąć czasem takie kwiatki niż komplikować nadmiernie zasady w celu zwiększenia "realizmu".
 
     
gruszkin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lis, 2017   

Jak by kogoś interesowała zawartość najnowszego dodatku
(edit) poprawiony link
https://www.youtube.com/watch?v=dzEOoLyx3FA
Ostatnio zmieniony przez gruszkin Pią 24 Lis, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lis, 2017   

gruszkin napisał/a:
Jak by kogoś interesowała zawartość najnowszego dodatku

https://www.youtube.com/e..._id=dzEOoLyx3FA
"No videos were found."
 
     
gambit1987
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Gru, 2017   Trzy nurtujące pytania po przejrzeniu całej instrukcji

1. Ogień, scenariusz Przypływ. Ogień rozpalił się najpierw w jednym z budynków, potem zamieszki wrzuciły ogień do oddalonej o kilka kafelków dzwonnicy. Czy w kolejnej turze dokładam jeden ogień do jednego z dwóch źródeł, czy po jednym ogniu do każdego źródła?
2. Czterech badaczy stoi na jednym polu. Jeden z nich chce pozostałej trójce przekazać po jednym przedmiocie. Czy akcje traci tylko ten jeden badacz, czy cała czwórka, bo też biorą udział w przekazaniu biorąc od niego te przedmiot? (obstawiam, że w angielskiej wersji to się nazywa transfer i wtedy jest to jaśniejsze).
3. Gram sobie np. Agathą. Na jednym polu stoję ja, na sąsiadującym jest znacznik eksploracji. Robie w takim razie jeden ruch, czyli "pół akcji ruchu", następnie odrzucam znacznik eksploracji otwierając drzwi i tracąc pełną akcję na to. Aplikacja na koniec tej akcji wyświetla "Badacz może przejść o jedno pole na eksplorowany obszar" czy jakoś tak. Teraz pytanie - czy jeśli zdecyduje się przejść o jedno pole, to dalej przyszuguje mi "drugie pół akcji ruchu" z mojej tury, czy już nie? A co w ogóle wtedy z Ritą Young, która może przesuwać się o jedno pole więcej niż inni badacze?
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Gru, 2017   Re: Trzy nurtujące pytania po przejrzeniu całej instrukcji

W zacytowanych zasadach podkreśliłem fragmenty najważniejsze dla twoich pytań.
gambit1987 napisał/a:
1. Ogień, scenariusz Przypływ. Ogień rozpalił się najpierw w jednym z budynków, potem zamieszki wrzuciły ogień do oddalonej o kilka kafelków dzwonnicy. Czy w kolejnej turze dokładam jeden ogień do jednego z dwóch źródeł, czy po jednym ogniu do każdego źródła?
Kompletna Księga Zasad napisał/a:
Jeśli choć jedno pole zawiera Ogień, należy umieścić żeton Ognia na jednym, dowolnym polu, sąsiadującym z polem zawierającym Ogień.
Dokładasz tylko jeden żeton ognia. Gra nie zawiera pojęcia "źródło ognia" więc nie jest możliwe dołożenie po jednym żetonie "do każdego źródła".
gambit1987 napisał/a:
2. Czterech badaczy stoi na jednym polu. Jeden z nich chce pozostałej trójce przekazać po jednym przedmiocie. Czy akcje traci tylko ten jeden badacz, czy cała czwórka, bo też biorą udział w przekazaniu biorąc od niego te przedmiot?
Kompletna Księga Zasad napisał/a:
Badaczowi wolno wykonać akcję przekazywania, aby umożliwić sobie i innym badaczom na jego polu przekazanie, podniesienie i upuszczenie dowolnej liczby wyposażenia w obrębie tego pola.
Akcję wykonuje tylko jeden z badaczy.
gambit1987 napisał/a:
3. Gram sobie np. Agathą. Na jednym polu stoję ja, na sąsiadującym jest znacznik eksploracji. Robie w takim razie jeden ruch, czyli "pół akcji ruchu", następnie odrzucam znacznik eksploracji otwierając drzwi i tracąc pełną akcję na to. Aplikacja na koniec tej akcji wyświetla "Badacz może przejść o jedno pole na eksplorowany obszar" czy jakoś tak. Teraz pytanie - czy jeśli zdecyduje się przejść o jedno pole, to dalej przyszuguje mi "drugie pół akcji ruchu" z mojej tury, czy już nie? A co w ogóle wtedy z Ritą Young, która może przesuwać się o jedno pole więcej niż inni badacze?
Kiedy aplikacja mówi Ci że masz/możesz coś zrobić (np. się przesunąć) to nie wpływa to na twoją akcję ruchu. W twoim przykładzie Agatha nadal może przesunąć się jedno pole a Rita dwa pola.
 
     
gambit1987
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Gru, 2017   Re: Trzy nurtujące pytania po przejrzeniu całej instrukcji

No to teraz jest szansa przejść scenariusz Widmo, thnx!

Krzysiek napisał/a:
W zacytowanych zasadach podkreśliłem fragmenty najważniejsze dla twoich pytań.
gambit1987 napisał/a:
1. Ogień, scenariusz Przypływ. Ogień rozpalił się najpierw w jednym z budynków, potem zamieszki wrzuciły ogień do oddalonej o kilka kafelków dzwonnicy. Czy w kolejnej turze dokładam jeden ogień do jednego z dwóch źródeł, czy po jednym ogniu do każdego źródła?
Kompletna Księga Zasad napisał/a:
Jeśli choć jedno pole zawiera Ogień, należy umieścić żeton Ognia na jednym, dowolnym polu, sąsiadującym z polem zawierającym Ogień.
Dokładasz tylko jeden żeton ognia. Gra nie zawiera pojęcia "źródło ognia" więc nie jest możliwe dołożenie po jednym żetonie "do każdego źródła".
gambit1987 napisał/a:
2. Czterech badaczy stoi na jednym polu. Jeden z nich chce pozostałej trójce przekazać po jednym przedmiocie. Czy akcje traci tylko ten jeden badacz, czy cała czwórka, bo też biorą udział w przekazaniu biorąc od niego te przedmiot?
Kompletna Księga Zasad napisał/a:
Badaczowi wolno wykonać akcję przekazywania, aby umożliwić sobie i innym badaczom na jego polu przekazanie, podniesienie i upuszczenie dowolnej liczby wyposażenia w obrębie tego pola.
Akcję wykonuje tylko jeden z badaczy.
gambit1987 napisał/a:
3. Gram sobie np. Agathą. Na jednym polu stoję ja, na sąsiadującym jest znacznik eksploracji. Robie w takim razie jeden ruch, czyli "pół akcji ruchu", następnie odrzucam znacznik eksploracji otwierając drzwi i tracąc pełną akcję na to. Aplikacja na koniec tej akcji wyświetla "Badacz może przejść o jedno pole na eksplorowany obszar" czy jakoś tak. Teraz pytanie - czy jeśli zdecyduje się przejść o jedno pole, to dalej przyszuguje mi "drugie pół akcji ruchu" z mojej tury, czy już nie? A co w ogóle wtedy z Ritą Young, która może przesuwać się o jedno pole więcej niż inni badacze?
Kiedy aplikacja mówi Ci że masz/możesz coś zrobić (np. się przesunąć) to nie wpływa to na twoją akcję ruchu. W twoim przykładzie Agatha nadal może przesunąć się jedno pole a Rita dwa pola.
 
     
bartoldzik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sty, 2018   

Witam serdecznie
Mam ogromną prośbę. Małżonka składając grę posiała gdzieś jedną kartę zaklęcia. Uwiąd z numerkiem 1 na odwrocie. Czy byłby ktoś miły i zrobił fotkę tej karty albo podał tekst skutku zaklęcia? Chyba nie ma szans nabyć pojedynczej karty??
Z góry dzięki..
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sty, 2018   

bartoldzik napisał/a:
Witam serdecznie
Mam ogromną prośbę. Małżonka składając grę posiała gdzieś jedną kartę zaklęcia. Uwiąd z numerkiem 1 na odwrocie. Czy byłby ktoś miły i zrobił fotkę tej karty albo podał tekst skutku zaklęcia? Chyba nie ma szans nabyć pojedynczej karty??
Z góry dzięki..


Zeskanuje i wysle na PW.

Edit. A widzę, że już Sroczka to zrobił na tym drugim forumie ;>.
 
     
bartoldzik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sty, 2018   

Dzięki wielkie. Fakt już mam. Nie oryginał, ale jak się nie ma co się lubi...
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

do galakty napisz? może mają z uszkodzonego egzemplarza?
 
     
Elmek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

Witam wszystkich! Jestem posiadaczem I edycji z wszystkimi dodatkami, nawet kiedyś udzielałem się na tym forum, teraz wracam do Posiadłości wraz z drugą edycją. Muszę powiedzieć, że przesiadka na II edycję bardzo udana, właściwie same plusy jeśli chodzi o uproszczenie mechaniki. Natomiast jedno co mnie zastanawia, to czas rozgrywki. Sugerowany scenariusz wprowadzający graliśmy w 4 osoby i zajęło nam to 4 godziny (sugerowane 60-90 minut). Wszyscy graliśmy w I edycję, więc ogarnialiśmy grę od strony mechanicznej i to raczej kwestia fabularno-eksploracyjna spowodowała wydłużenie rozgrywki. Dość powiedzieć, że scenariusz pierwszy skończyliśmy na dwóch kafelkach planszy (resztę wessał portal), kończąc rytuał zamknięcia portalu z dwoma gwiezdnymi pomiotami na plecach. Gra nas w pewnym momencie zaczęła poganiać (tu duży plus dla aplikacji, że pomogła nam się w porę ogarnąć), ale i tak nie zdążyliśmy odkryć wszystkich pytajników na mapie. Kwestia złej organizacji naszej drużyny, czy scenariusze nastawione są na jednoczesne bieganie we wszystkich możliwych kierunkach, jak najszybsze odkrycie całej mapy i rzeczywiście trzeba się spieszyć, kalkulując każdy ruch?
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

Elmek napisał/a:
graliśmy w 4 osoby i zajęło nam to 4 godziny (sugerowane 60-90 minut)

Te oszacowane czasy gry:
1) Kłamią.
2) Nie są obliczone na początkujących graczy (tak, w tej edycji jesteście początkujący).

Ale też w wielu scenariuszach nie ma na tyle dużo czasu żeby odkryć wszystkie pytajniki. Trzeba trochę zarządzać swoimi priorytetami, nie da się zrobić wszystkiego.
 
     
Dedal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

Elmek napisał/a:
Kwestia złej organizacji naszej drużyny, czy scenariusze nastawione są na jednoczesne bieganie we wszystkich możliwych kierunkach, jak najszybsze odkrycie całej mapy i rzeczywiście trzeba się spieszyć, kalkulując każdy ruch?

Ied w tej kwestii działała bardzo podobnie :)
W sumie to nawet nie kwestia doświadczenia graczy, w Ied widać było gołym okiem ile tur zostało do odsłonięcia kolejnego aktu (chyba tak to się nazywało) i albo gracze odkryli kolejne "wskazówki" albo gra w sumie sama szła na przód ... mniej więcej :) w IIed nie widać "licznika" więc musicie wyczuć kiedy aplikacja sugeruje wam byście nie zwiedzali planszy jak w muzeum, ale byście podążali za "wskazówkami", jeśli naprawdę długo będziecie ignorować "sugestie" aplikacji tym gorzej będzie :)
Szacowany czas jest na przejście scenariusza, ale zakładając, że go przechodzicie a nie ignorujecie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13