galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman: Kataklizm
Autor Wiadomość
Krzyżak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

Jakie wiec dodatki polecicie do gry z "Kataklizmem" (o ile w ogóle) ?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

Krzyżak napisał/a:
Jakie wiec dodatki polecicie do gry z "Kataklizmem" (o ile w ogóle) ?
Gram z wszystkimi oprócz Smoków, Zwiastuna i Krainy Ognia. Te wykładamy tylko jeśli wszyscy się zgodzą bo w połączeniu z planszą kataklizmu sprawiają że gra jest dość zabójcza.
Wszystkie pozostałe małe dodatki i narożne plansze są w grze, aczkolwiek dodaliśmy 4 nowych Mieszkańców do talii i tylko ich odwiedzając można dostać się na plansze narożne.
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016   

Bludgeon napisał/a:
Gram z wszystkimi oprócz Smoków, Zwiastuna i Krainy Ognia.


Wyciagasz wszystkie karty przygód z krainy ognia? Chyba by mi sie nie chciało:) Smoki i Zwiastun są wygodne bo można łatwo je odłaczyc od reszty.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016   

Nokturn napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
Gram z wszystkimi oprócz Smoków, Zwiastuna i Krainy Ognia.


Wyciagasz wszystkie karty przygód z krainy ognia? Chyba by mi sie nie chciało:) Smoki i Zwiastun są wygodne bo można łatwo je odłaczyc od reszty.
Nie :P zrobiłem osobną talię ognia w której są wszystkie karty z mechanikami unikalnymi dla tego dodatku. Tez by mi sie nie chcialo bawic w wyciaganie kart co gre.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

Talisman: Kataklizm na GameTrollTV: :smile:
https://www.youtube.com/watch?v=a8LqVPlvbSE :arrow:
 
     
Sigismond
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

Cześć.
Nie jestem super fanatykiem Talismana, ale w rodzinie mam kogoś, komu kupuję wszystkie dodatki i okazjonalnie oczywiście gram.
Mam pytanie co do "Kataklizmu" - czy jeśli bym sobie kupił dla siebie Kataklizm z uwagi na planszę zbliżoną do podstawki, to mógłbym w niego grać samodzielnie?
Wiem, że nie ma znaczników siły/mocy itp., ale to można sobie chyba dokupić. Co by mi jeszcze brakowało do samodzielnej gry - czarów? ekwipunku?
Czy to w ogóle ma SENS??
Założenie jest, żeby u kogoś z rodziny grać w podstawkę + inne dodatki, a u siebie tylko w Kataklizm.
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

Sigismond napisał/a:
Cześć.
Nie jestem super fanatykiem Talismana, ale w rodzinie mam kogoś, komu kupuję wszystkie dodatki i okazjonalnie oczywiście gram.
Mam pytanie co do "Kataklizmu" - czy jeśli bym sobie kupił dla siebie Kataklizm z uwagi na planszę zbliżoną do podstawki, to mógłbym w niego grać samodzielnie?
Wiem, że nie ma znaczników siły/mocy itp., ale to można sobie chyba dokupić. Co by mi jeszcze brakowało do samodzielnej gry - czarów? ekwipunku?
Czy to w ogóle ma SENS??
Założenie jest, żeby u kogoś z rodziny grać w podstawkę + inne dodatki, a u siebie tylko w Kataklizm.


Hej. Kataklizm jest rozszerzeniem, a nie samodzielną grą. Tak więc nie miałbyś możliwości pogrania tylko z tą planszą choćby przez brak talii przygód (te znajdujące się w pudełku jedynie uzupełniaja główna talię) Tak więc, żeby pograć, musiałbys zakupic podstawkę.
 
     
Mr Mostow
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Lis, 2016   

Sigismond napisał/a:
Cześć.
(..)
Czy to w ogóle ma SENS??
(...)

Cześć, nie ma. Jak napisał Nikturn, Kataklizm jest tylko rozszerzeniem do podstawowej wersji.
 
     
khorN91
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Gru, 2017   

Bludgeon napisał/a:
Krzyżak napisał/a:
Jakie wiec dodatki polecicie do gry z "Kataklizmem" (o ile w ogóle) ?
Gram z wszystkimi oprócz Smoków, Zwiastuna i Krainy Ognia. Te wykładamy tylko jeśli wszyscy się zgodzą bo w połączeniu z planszą kataklizmu sprawiają że gra jest dość zabójcza.
Wszystkie pozostałe małe dodatki i narożne plansze są w grze, aczkolwiek dodaliśmy 4 nowych Mieszkańców do talii i tylko ich odwiedzając można dostać się na plansze narożne.


Siema, powiedz mi jak sobie z tym radzicie i na ile osób zazwyczaj gracie?

Osobiście posiadam podstawkę z dodatkami:
- Żniwiarz
- Wilkołak
- Pani Jeziora
- Zwiastun
- Podziemia
- Las
- Smoki
- Kataklizm (jeszcze nie graliśmy, świeży zakup)

Planuję dokupić Góry oraz Miasto w najbliższym czasie, a oprócz tego Królową Lodu i Krainę Ognia dla kart poszukiwaczy.

I teraz pojawiają się problemy. Gramy zazwyczaj na 4-6 osób i muszę sortować, bo gra się zbyt wydłuża - 5 lub 6h to minimum.. a zasad i mechanizmów do zapamiętania jest zbyt wiele.

Więc używamy albo Żniwiarza albo Wilkołaka, Zwiastun zazwyczaj leży i się kurzy, Smoki tylko jak gramy na 4 osoby, a do tego jak zsumuje wszystkie karty Przygód to mi się talia robi na tyle duża, że jest problem techniczny jak to wszystko ułożyć oraz występuje przeświadczenie, że losowane karty Przygód nie mają zupełnie spójności.

Masz jakieś rady?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Gru, 2017   

khorN91 napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
Krzyżak napisał/a:
Jakie wiec dodatki polecicie do gry z "Kataklizmem" (o ile w ogóle) ?
Gram z wszystkimi oprócz Smoków, Zwiastuna i Krainy Ognia. Te wykładamy tylko jeśli wszyscy się zgodzą bo w połączeniu z planszą kataklizmu sprawiają że gra jest dość zabójcza.
Wszystkie pozostałe małe dodatki i narożne plansze są w grze, aczkolwiek dodaliśmy 4 nowych Mieszkańców do talii i tylko ich odwiedzając można dostać się na plansze narożne.


Siema, powiedz mi jak sobie z tym radzicie i na ile osób zazwyczaj gracie?

Osobiście posiadam podstawkę z dodatkami:
- Żniwiarz
- Wilkołak
- Pani Jeziora
- Zwiastun
- Podziemia
- Las
- Smoki
- Kataklizm (jeszcze nie graliśmy, świeży zakup)

Planuję dokupić Góry oraz Miasto w najbliższym czasie, a oprócz tego Królową Lodu i Krainę Ognia dla kart poszukiwaczy.

I teraz pojawiają się problemy. Gramy zazwyczaj na 4-6 osób i muszę sortować, bo gra się zbyt wydłuża - 5 lub 6h to minimum.. a zasad i mechanizmów do zapamiętania jest zbyt wiele.

Więc używamy albo Żniwiarza albo Wilkołaka, Zwiastun zazwyczaj leży i się kurzy, Smoki tylko jak gramy na 4 osoby, a do tego jak zsumuje wszystkie karty Przygód to mi się talia robi na tyle duża, że jest problem techniczny jak to wszystko ułożyć oraz występuje przeświadczenie, że losowane karty Przygód nie mają zupełnie spójności.

Masz jakieś rady?

Mamy dużo zasad domowych żeby grało się szybciej, a i tak jest...różnie.
Kilka dni temu graliśmy w 5 osób i zajęło nam to 6 i pół godziny. Ostatnie pół godziny wszyscy mieli dosyć, włącznie ze mną.
Potem rozmawiając o tym wymyśliliśmy żeby ograniczyć używanie ciemnego losu bo wydaje nam się że to właśnie agresywne mieszanie w rzutach innych graczy mocno spowolniło rozwój prawie wszystkim.
Żniwiarza i Wilkołaka używam razem z nową talią dnia i nocy. Tak w skrócie, zawsze jak nastaje dzień albo noc to jest szansa że będzie się ciągnąć 1 kartę z tej talii. Żniwiarz i Wilkołak mogą się pojawiać na jakiś czas tylko jeśli odpowiednia karta z tej talii została wylosowana (czyli bardzo rzadko). Inne karty to głównie zdarzenia księżycowe.

Ostatnio darowałem sobie wyciąganie wszystkich kart przed grą. Ostatnio graliśmy tak:
stół


obok
 
     
ArtheusValhaar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

Bludgeon napisał/a:
khorN91 napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
Krzyżak napisał/a:
Jakie wiec dodatki polecicie do gry z "Kataklizmem" (o ile w ogóle) ?
Gram z wszystkimi oprócz Smoków, Zwiastuna i Krainy Ognia. Te wykładamy tylko jeśli wszyscy się zgodzą bo w połączeniu z planszą kataklizmu sprawiają że gra jest dość zabójcza.
Wszystkie pozostałe małe dodatki i narożne plansze są w grze, aczkolwiek dodaliśmy 4 nowych Mieszkańców do talii i tylko ich odwiedzając można dostać się na plansze narożne.


Siema, powiedz mi jak sobie z tym radzicie i na ile osób zazwyczaj gracie?

Osobiście posiadam podstawkę z dodatkami:
- Żniwiarz
- Wilkołak
- Pani Jeziora
- Zwiastun
- Podziemia
- Las
- Smoki
- Kataklizm (jeszcze nie graliśmy, świeży zakup)

Planuję dokupić Góry oraz Miasto w najbliższym czasie, a oprócz tego Królową Lodu i Krainę Ognia dla kart poszukiwaczy.

I teraz pojawiają się problemy. Gramy zazwyczaj na 4-6 osób i muszę sortować, bo gra się zbyt wydłuża - 5 lub 6h to minimum.. a zasad i mechanizmów do zapamiętania jest zbyt wiele.

Więc używamy albo Żniwiarza albo Wilkołaka, Zwiastun zazwyczaj leży i się kurzy, Smoki tylko jak gramy na 4 osoby, a do tego jak zsumuje wszystkie karty Przygód to mi się talia robi na tyle duża, że jest problem techniczny jak to wszystko ułożyć oraz występuje przeświadczenie, że losowane karty Przygód nie mają zupełnie spójności.

Masz jakieś rady?

Mamy dużo zasad domowych żeby grało się szybciej, a i tak jest...różnie.
Kilka dni temu graliśmy w 5 osób i zajęło nam to 6 i pół godziny. Ostatnie pół godziny wszyscy mieli dosyć, włącznie ze mną.
Potem rozmawiając o tym wymyśliliśmy żeby ograniczyć używanie ciemnego losu bo wydaje nam się że to właśnie agresywne mieszanie w rzutach innych graczy mocno spowolniło rozwój prawie wszystkim.
Żniwiarza i Wilkołaka używam razem z nową talią dnia i nocy. Tak w skrócie, zawsze jak nastaje dzień albo noc to jest szansa że będzie się ciągnąć 1 kartę z tej talii. Żniwiarz i Wilkołak mogą się pojawiać na jakiś czas tylko jeśli odpowiednia karta z tej talii została wylosowana (czyli bardzo rzadko). Inne karty to głównie zdarzenia księżycowe.

Ostatnio darowałem sobie wyciąganie wszystkich kart przed grą. Ostatnio graliśmy tak:
stół
Obrazek

obok
Obrazek


Powiedz jak zrobiłeś sobie taką fajna planszę?
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

Napisz do Valdiego z magiaimiecz.eu
 
     
Corypheaus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

Sporo już kart w talii Przygód przeminęło od wydania tego dodatku :razz: Czy z perspektywy niemal 2 lat polecacie zakup? Gdy rozpoczynacie wieczorną partię częściej sięgacie po nową, czy jednak starą planszę? Czytałem i oglądałem kilka recenzji w których zaznaczają, że może zwiększyć poziom trudności (zwłaszcza z dodatkami Zwiastun + Krainy Ognia + Smoki). Jak w praktyce wygląda łączenie dodatków - najbardziej interesują mnie Smoki w tym zestawieniu?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2018   

Berni77 napisał/a:
Napisz do Valdiego z magiaimiecz.eu

Dokładnie. Zrobiłem ją w photoshopie modyfikując skany plansz z forum, a potem Valdi mi to wydrukował.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2018   

Corypheaus napisał/a:
Sporo już kart w talii Przygód przeminęło od wydania tego dodatku :razz: Czy z perspektywy niemal 2 lat polecacie zakup? Gdy rozpoczynacie wieczorną partię częściej sięgacie po nową, czy jednak starą planszę? Czytałem i oglądałem kilka recenzji w których zaznaczają, że może zwiększyć poziom trudności (zwłaszcza z dodatkami Zwiastun + Krainy Ognia + Smoki). Jak w praktyce wygląda łączenie dodatków - najbardziej interesują mnie Smoki w tym zestawieniu?

Od momentu zagrania w kataklizm nigdy nie sięgnąłem po starą planszę. Raz czy dwa zagrałem bo graliśmy w egzemplarz kogoś innego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13