galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemne Wrota - problem
Autor Wiadomość
pingwin1993
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Lut, 2016   Tajemne Wrota - problem

Witam jedna rzecz nie daje mi w takich przypadkach jak Tajemne Wrota czy użycie danej cechy żeby przejść przez te wrota to się wlicza cechę tylko wynikające bez przedmiotów czy z przedmiotami? Taki sam dylemat będąc w kopalni czy w krypcie.
 
     
mrsin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Lut, 2016   Re: Tajemne Wrota - problem

pingwin1993 napisał/a:
Witam jedna rzecz nie daje mi w takich przypadkach jak Tajemne Wrota czy użycie danej cechy żeby przejść przez te wrota to się wlicza cechę tylko wynikające bez przedmiotów czy z przedmiotami? Taki sam dylemat będąc w kopalni czy w krypcie.


Z przedmiotami, ale nie bronią, która daje bonusy tylko do walki.
 
     
Ndl
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Mar, 2016   

@up:

No nie do końca.
Są bronie, które dodają mocy/siły nie tylko w czasie walki, jak i są przedmioty, które nie są bronią, a dodają mocy/siły tylko w czasie walki.

Zatem sformułowaniem - kluczem nie jest tutaj "broń", ale "w czasie walki" (czasem jest też wprost napisane "podczas rzutu kośćmi za atak" itp).

Na obszarze "Tajemnych Wrót" napisano, że "możesz je wyważyć za pomocą Siły lub sforsować, używając Mocy". Nie ma tu mowy o atakowaniu tych drzwi, ani o walce z nimi, zatem nie możesz dodawać bonusów z przedmiotów (nie ważne, czy to broń czy nie), które dodają Ci Mocy/Siły tylko podczas ataku.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Mar, 2016   

Ndl napisał/a:
@up:

No nie do końca.
Są bronie, które dodają mocy/siły nie tylko w czasie walki
Daj przykład.

Ndl napisał/a:
jak i są przedmioty, które nie są bronią, a dodają mocy/siły tylko w czasie walki.
To prawda, choćby psychic crystal.

Ndl napisał/a:
Zatem sformułowaniem - kluczem nie jest tutaj "broń", ale "w czasie walki" (czasem jest też wprost napisane "podczas rzutu kośćmi za atak" itp).
Lepiej bym tego nie ujął :)
 
     
Ndl
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

@up:

Przykładu nie podam, bo musiałbym długo szukać, ale wydaje mi się, że w którymś dodatku doszła taka broń (ale moge się mylić). Jak kiedyś mi wpadnie w rękę, to wtedy podam. :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14