galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
USUNIĘTE KARTY

Czy grając w Talismana usuwacie jakieś karty z talii Przygód oraz tali dodatków. np. karty Gór czy Miasta, czy wykorzystujecie je wszystkie?
Usuwam niektóre karty.
20%
 20%  [ 4 ]
Gram z wykorzystaniem wszystkich kart z danych dodatków.
80%
 80%  [ 16 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
JohnRaven
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Ja jak gram nie odrzucam żadnych kart, ale...
Przed rozgrywką decydujemy czy gramy tylko w podstawę, czy dodajemy jakieś rozszerzenie i nigdy nie grałem z więcej niż dwoma małymi dodatkami bo uważam to za bezsens i gra traci klimat. W ten sposób nawet posiadając większość małych dodatków nie gram z talią 500 kart tylko max 200. Pod koniec gry zawsze talie rozdzielam.
Mati98 napisał/a:
Usunąłem te karty, aby uczynić tę grę mniej losową. Aby pojedyncza karta nie zmieniała biegu rozgrywki w zbyt mocny sposób.

Fakt Talisman jest bardzo losowy, ale o to w nim chodzi nie? Gdy ograniczymy losowość może się okazać, że pierwszy gracz, który zyska trochę przewagi nad innymi, już jej nie straci. Idąc dalej wynik gry będzie przesądzony podczas wyboru postaci. Fakt bagno może nam zapchać jakieś pole na planszy, ale gra nie pozostawia nas bez możliwości usunięcia tej karty (np. czar zniszczenie, przyjaciel kolos), a i czasem przyda się takie "bezpieczne pole" na którym można chwile odetchnąć i zaplanować co robić dalej. Z kolei gdy któryś z graczy wejdzie w posiadanie jakiegoś "przekokszonego" przedmiotu czy przyjaciela, zwykle staje się celem ataków reszty graczy by go trochę "przyhamować".
 
     
tomus933
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Sie, 2016   

U mnie wygląda podobnie tak jak tu już kolega napisał wyżej. Nie usuwałem żadnych kart do tej pory ponieważ gramy dla grania. Wiadomo że pojawia sie chęć wygrania ale takie karty zalegające na polach często zmuszają graczy do podejmowania trudnych decyzji np. mam już sporo mocy i siły ale myślę że jestem za słaby na krainę wewnętrzną, a tu środkowa i zewnętrzna zagracona kartami. Więc muszę udać się do jakiegoś dodatku.
Zaczęliśmy grac od podstawki + miasto. Teraz gramy jeszcze z podziemiami i górami i nie widzę potrzeby usuwania kart. Fakt gra staje się mniej kontaktowa bo każdy w inną stronę ale i tak spotykamy się mniej więcej w tym samym czasie na środku a i czasami pojawiają się koalicje. Dwóch słabszych często ugaduje się by napsuć gry temu lepszemu ale i tak jest duzo śmiechu.
 
     
Mr Mostow
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016   

Mati98 napisał/a:

Z takim nastawieniem równie dobrze można do talii wrzucić karty:,,Wygrałeś!/Przegrałeś!" :grin:

Ha, ha... Są także takie karty :) Alterantywne zakończenia: „Czarna Dziura”, czy „Ręka zagłady” (wynik rzutu 1) i cała zabawa się kończy gwałtownie.
W moim przypadku alternatywne zakończenia są kategorią kart, których używam rzadko. Choć przyznaję, że zakryte alternatywne zakończenie może dostarczyć wiele emocji. Kiedyś zdobyłem Koronę Władzy Trollem siła:18, moc: 1. Wyobraźcie sobie moją minę, gdy wylosowałem „Władcę Demonów”... Trzeba było zmykać czym prędzej.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016   

Mr Mostow napisał/a:
Kiedyś zdobyłem Koronę Władzy Trollem siła:18, moc: 1. Wyobraźcie sobie moją minę, gdy wylosowałem „Władcę Demonów”...
Trzeba było zmykać czym prędzej.

Instrukcja do Talismana (str. 20):
,,Poszukiwacze, którzy dotrą do Korony Władzy, nie mogą już zawrócić." :razz:
 
     
Mr Mostow
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016   

Mati98 napisał/a:
Mr Mostow napisał/a:
Kiedyś zdobyłem Koronę Władzy Trollem siła:18, moc: 1. Wyobraźcie sobie moją minę, gdy wylosowałem „Władcę Demonów”...
Trzeba było zmykać czym prędzej.

Instrukcja do Talismana (str. 20):
,,Poszukiwacze, którzy dotrą do Korony Władzy, nie mogą już zawrócić." :razz:


No popatrz. Dzięki.
Miałem zatem podwójne szczęście, bo wtedy tego nie doczytałem ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 16