galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2016 - Plany Wydawnicze
Autor Wiadomość
Bary

Wysłany: Pon 05 Gru, 2016   

I jeszcze jedna sprawa. Planujecie może w najbliższym czasie kolejny dodruk EH?

Crowmaster

ja zapytam o postep prac nad polska wersja aplikacji do Descenta no i oczywiscie o DnZ :) (glownie Hero and Monster Collection)

pleechu 

Bary napisał/a:
* AH LCG - Curse of the Rougarou - kiedy można się spodziewać dostępności w DnŻ?
* AH LCG - czy duże dodatki będą, podobnie jak deluxy do GoT LCG, sprzedawane w tych papierowych, cienkich pudełeczkach czy też w porządnych, kartonowych z wieczkiem (wzorem WP LCG)?
* AH LCG - czy planujecie przy okazji kolejnych dużych dodatków dołączyć poprawione wersje kart z podstawki posiadających błędy (podobnie, jak to rozwiązaliście w EH)?

* Posiadłość Sz. ed2 - kiedy mniej więcej można spodziewać się zlokalizowanej nowej przygody, którą w grudniu FFG udostępni w postaci cyfrowej i jaka jest jej przewidywana SCD?
* Posiadłość Sz. ed2 - czy macie jakieś nowe newsy w sprawie lokalizacji pakietów z komponentami 1 ed?

NO WŁAŚNIE i NO KIEDY;]?

Michal
Galakta

Witajcie,

mam nadzieję, że wszyscy byli grzeczni cały rok i dzisiaj pod poduszką znajdą wiele prezentów od św. Mikołaja/Dziadka Mroza/Wróżki Zębuszki/Latającego Potwora Spaghetti/Przedwiecznych/innych. Szczerze Wam (i sobie) tego życzę :)

Dzisiaj mam dla Was ostatnią porcję odpowiedzi na zapytania dotyczące naszych gier - kolejna dopiero w styczniu 2017, w nowym temacie. Od ostatniego razu napisaliście wiele postów i postaram się odpowiedzieć na nie jak najdokładniej

A więc:

GRY PLANSZOWE
Battlestar Galactica
Czekamy na informację o dodrukach. Na razie nic nie jest zamówione/zlecone, dlatego trudno mi określić, kiedy ewentualnie brakujące dodatki powrócą do sprzedaży.

Descent
Dodruk zaplanowany na koniec roku niestety się opóźnił i dotrze do nas w styczniu - właśnie wtedy też wróci do sklepów.

Aplikacja Droga do Legendy
Cały czas czekamy na materiały do opracowania wersji PL. Mieliśmy je dostać kilka tygodni temu, pytaliśmy co się z nimi dzieje i na razie nie mamy w tej kwestii odzewu.

Eldritch Horror
Podobnie, jak w przypadku Descenta, dodruk zaplanowany na II połowę roku się opóźnił i dotrze do nas dopiero na początku 2017.

Listy z Whitechapel
Dodatek Drogi Szefie powinien pojawić się w sprzedaży jeszcze przed Świętami.

Posiadłość Szaleństwa
Dodatki z elementami z I edycji - na razie nie mamy nowych informacji. Cały czas znajdują się w kwestii naszych zainteresowań i nie mówimy im nie. Boję się więc, że jeśli Wam napiszę, że w przypadku ich niewydania przygotujemy rozpiskę nazw ANG-POL z nazwami kafelków, to kilka osób odczyta to jako deklaracje rezygnacji z wydawania, a tak nie jest :) Bądźcie dobrej myśli.

Scenariusze powiązane z elementami z I edycji, w które można zagrać przy pomocy Conversion Kita powinny pojawić się w styczniu - już mamy tłumaczenie, zleciliśmy nagranie lektora w polskiej wersji i pytanie ile programistom z FFG zajmie później wciągnięcie wszystkiego do oprogramowania.

Za progiem
Dodatek będzie wydany równo z premierą wersji zlokalizowanych - czyli najprawdopodobniej później niż wersja ANG.

Płatne scenariusze dostępne w aplikacji
Tak, są plany przygotowania ich w wersji polskiej.
Z racji tego, że za stronę programistyczną całego przedsięwzięcia odpowiada FFG to nie jesteśmy w stanie podać 100% odpowiedzi na temat możliwości przełączania się między platformami. Jednak z mojego doświadczenia, moim zdaniem, raczej nie będzie takiej opcji. W związku z tym, że konta w Play Store, Steam i App Store nie są ze sobą połączone, to raczej nie będzie możliwości migracji danych między platformami. Jednak zaznaczam, że mogę się tutaj mylić.

Runebound
Dodatki są obecnie w fazie przygotowania - czyt. będą w wersji PL :)

Wojna o Pierścień
Wojownicy Śródziemia
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dodatek powinien przed świętami trafić do sklepów.

XCOM
Dodatek Ewolucja pojawi się w przyszłym roku, w ramach I międzynarodowej produkcji.

Znak Starszych Bogów
Omeny Lodu
Niestety, więcej szczegółów na temat premiery nie jesteśmy w stanie podać. Druk miał zdążyć na II połowę roku, ale teraz już wiemy, że będzie dopiero w 2017.

Omens of the Deep
Znacie nasz sztandarowy tekst o mackach? ;)

GRY LCG
Horror w Arkham LCG
Nokturn napisał/a:
Ja mam tylko zapytanie do którego dodatku Galakta zamierza wydawać Arkham Horror LCG :twisted:

Do ostatniego wydanego :P

A na serio - tak jak pisało kilka osób, nigdy wchodząc w serię nie zakładamy, że przerwiemy ją po którymś dodatku. To jest decyzja, którą zmuszeni jesteśmy podjąć widząc, jak małą sprzedaż ma dana linia i nigdy na ten krok nie decydujemy się przedwcześnie - bardzo długo jesteśmy skłonni przedłużać linię, mimo że przynosi ona straty.

W przypadku Horroru w Arkham LCG mogę Was na razie uspokoić i powiedzieć, że, przynajmniej obecnie, jest dobrze. :)

Co do błędnych 2ch kart z podstawki - na razie nie ma możliwości dołożenia ich do kolejnego produktu, ale nie sprawdziliśmy jeszcze wszystkich możliwości w tym temacie. Dlatego na razie nie mogę udzielić konkretnej odpowiedzi na to pytanie.

Dziedzictwo Dunwich
Pierwsze duże rozszerzenie, będące początkiem kampanii, pojawi się u nas na przełomie roku.

To rozszerzenie, podobnie jak wszystkie kolejne rozszerzenia tego rozmiaru do wszystkich gier LCG, ma być sprzedawane w tym jednoczęściowym, podobnym do Lwów z Casterly Rock, pudełku, a nie w tym, które znacie z dotychczasowych dużych rozszerzeń do Władcy Pierścieni LCG.

Klątwa Rougarou
Na razie nie możemy powiedzieć kiedy tytuł ten pojawi się w druku na żądanie (nie mamy do niego materiałów), ale możemy powiedzieć, że na pewno będziemy chcieli go przygotować. Bezpieczny termin to 2017, ale pewnie Was taka ogólna data nie satysfakcjonuje. Jak będziemy wiedzieć coś więcej, to będziemy informować.

Maty
Na razie nie planujemy przygotowywać ich w wersji PL, a widzieliśmy, że angielskie, w miarę dostępności, pojawiają się w różnych sklepach.

Władca Pierścieni LCG
Fellowship 2016
Cały czas czekamy na przesyłkę z materiałami na event. Niestety w wypadku tego wydarzenia nastąpiło globalne opóźnienie.

Nasz sklepik - Piasków Haradu nie było przez przeoczenie ;) Zostały już dodane :)

GRY FIGURKOWE
Armada
Chwilowa nieobecność statków oraz kampanii w naszym planie zapowiedzi była błędem systemu - jak widzieliście, produkty są normalnie tam widoczne, a jak widać z rozpiski, zmierzają już ku nam.

X-Wing
Slave I - będzie jeszcze dostępny, ale dodruk jest zaplanowany dopiero na przyszły rok.

Ogólna informacja jest taka, że każdy brakujący statek ma powrócić do sprzedaży. Co się skończyło - zamówiliśmy, podobnie jak to, co może skończyć się niedługo, do tego kilka pozycji, które niedługo może się nie skończą, ale i tak je zamówiliśmy. Teraz pozostaje tylko czekać na zorganizowaną koprodukcję.

DRUK NA ŻĄDANIE
Ostatnia aktualizacja ze strony FFG jest taka, że w tym tygodniu (!) ma się zakończyć produkcja naszych DnŻ, potem szybki transport lotniczy do Krakowa i szczerze liczymy, że uda się je rozesłać do Was i do sklepów jeszcze przed Świętami.

To tyle na dziś.

Na koniec chciałem Wam życzyć Spokojnych i Zdrowych Świąt w wymarzonej atmosferze i w najlepszym gronie, jakie możecie sobie wybrać.

Jak co roku u nas w okolicy Świąt będą leciały Cthulędy, które i Wam szczerze polecam :)
https://www.youtube.com/w...gA5BG2JLQVr6ybl

Buczek79

Wysłany: Wto 06 Gru, 2016   

Witam
Czy Spadkobiercy Krwi-Descent jest przez Was zakwalifikowany jako DnZ czy jest szansa na ten rok-chociaż po obrazku jestem skłonny stwierdzić ze marne szanse

Bludgeon 

Michal napisał/a:

Znak Starszych Bogów
Omeny Lodu
Niestety, więcej szczegółów na temat premiery nie jesteśmy w stanie podać. Druk miał zdążyć na II połowę roku, ale teraz już wiemy, że będzie dopiero w 2017.

Wszystko fajnie, ale ani podstawka nie jest dostępna nigdzie sklepy nie mają ani Nieznane Siły. Kiedy można liczyć na dodruk? Bo po co mi sam dodatek :D nie mam tej gry jeszcze.

Michal napisał/a:
Omens of the Deep
Znacie nasz sztandarowy tekst o mackach? ;)
Nie.

kopyto 

Znak starszych bogów

http://allegro.pl/znak-st...5094222315.html
http://allegro.pl/znak-st...6631726593.html
http://allegro.pl/znak-st...6636824993.html

Bludgeon 

Nie kupuję gier na allegro, kupuję w sklepach.

kopyto 

Proszę
Twój wybór

Bludgeon 

Co nie zmienia faktu że w skoro sklepach towar jest niedostępny to czas na dodruk ;)

anonim 

Akurat te linki są do sklepów + jeden to stacjonarny w Warszawie

costi

Bludgeon napisał/a:
Nie kupuję gier na allegro, kupuję w sklepach.

Zdajesz sobie sprawę, że wszystkie 3 podlinkowane oferty to sklepy?

EDIT: spóźniłem się...

Bludgeon 

nie, bo jak np. próbowałem wpisać adres jednego z nich to mi wyskoczyło że nie ma takiej strony.
Ja znam sklepy typu rebel, planszostrefa, cdp, mepel, planszomania, groteka44.pl itd. W tych sklepach nie ma podstawki do ZSB.

Bary

Wysłany: Sro 07 Gru, 2016   

Bludgeon napisał/a:
nie, bo jak np. próbowałem wpisać adres jednego z nich to mi wyskoczyło że nie ma takiej strony.
Ja znam sklepy typu rebel, planszostrefa, cdp, mepel, planszomania, groteka44.pl itd. W tych sklepach nie ma podstawki do ZSB.

Spokojnie, jeszcze sklepy mają:
http://gamiko.pl/produkt/...nszowa-warszawa
http://aleplanszowki.pl/t...starszych-bogow

Nakład się wyczerpuje, pewnie w 2017 Galakta zamówi dodruk.

Bludgeon 

Wysłany: Sro 07 Gru, 2016   

Bary napisał/a:
Spokojnie, jeszcze sklepy mają:
http://gamiko.pl/produkt/...nszowa-warszawa
http://aleplanszowki.pl/t...starszych-bogow
Po 1 sztuce ale zawsze ;)

Bary napisał/a:

Nakład się wyczerpuje, pewnie w 2017 Galakta zamówi dodruk.
FFG będzie miało dodruk już niedługo, jest w zapowiedziach.

Odpowiedz do tematu