galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy my robimy coś nie tak? (przebieg rozgrywki)
Autor Wiadomość
khorN91
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   Czy my robimy coś nie tak? (przebieg rozgrywki)

Cześć, mam takie może dziwne pytanie ale chciałbym spytać jak u Was wygląda rozgrywka, ponieważ ja mam wrażenie, że ze znajomymi robimy coś nie tak.

Obecnie posiadam dodatki: Las, Podziemia, Smoki, Wilkołak, Żniwiarz, Pani Jeziora, Zwiastun

Staramy się znaleźć odpowiednie kombinacje dodatków i najlepsze połączenia ale i tak póki co odkąd zakupiłem grę tylko raz udało nam się dokończyć grę.

Zazwyczaj gramy w 3-5 osób (najczęściej 3-4) zaczynamy między 18-20 i kończymy po północy kiedy to już wszyscy ze zmęczenia usypiają (starzy z nas ludzie, zmęczeni pracą najwyraźniej) a w grze końca nie widać. Raz się nawet zdarzyło tak, że z dodatkiem Smoki, Podziemia i Pani Jeziora około 1 w nocy cała trójka umarła w jednej turze (chociaż tyle, że ja już na odpowiedniku wieży wampira w krainie wewnętrznej, dostałem "tylko" za 5 pż) więc po prostu spakowaliśmy grę.

Nie wiem czy macie jakieś swoje sposoby czy coś ale nie mogę znaleźć jakiegoś złotego środka, żeby gry były i ciekawe (rozbudowane) i w miare trwały max 4h.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
     
krzyss
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

Pierwsza rozgrywka w 6 osób trwała od ok 20 do 4 rano i nikt nawet nie wszedł do krainy wewnętrznej :) Graliśmy w Magię i Miecz od Sfery ed. II bez dodatków. Była to moja jedna z lepszych przygód jaką przeżyłem w świecie gry. Teraz w zależności ile osób gra to rozgrywka nie trwa dłużej jak 3-4h. Każdy chce w miarę szybko się napakować i cisnąć po wygraną. Dodam, że mamy sporo dodatków.
Jak gram z żoną to do dwóch godzin z paluszkiem kończymy.

Nie mam recepty na szybką rozgrywkę.
W instrukcji jest chyba opisane jak przyśpieszyć rozgrywkę.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   Re: Czy my robimy coś nie tak? (przebieg rozgrywki)

khorN91 napisał/a:
Cześć, mam takie może dziwne pytanie ale chciałbym spytać jak u Was wygląda rozgrywka, ponieważ ja mam wrażenie, że ze znajomymi robimy coś nie tak.

Ja zwykle gram (na 2-3 osoby) około 1h. :smile: Gram zgodnie z zasadami, bez wykorzystywania żadnych opcji przyśpieszania gry.
Zwykle ktoś dochodzi na Koronę Władzy z 12-15 punktami Siły/Mocy. Zawsze w końcu ktoś wygra grę, chociaż ostatnio dwa razy mieliśmy koniec świata w Zwiastunie :wink:
Kiedyś jeszcze grając z Alternatywnym Zakończeniem ,,Ciężka Próba" z dodatku DnŻ. Puszka Pandory wylosowały nam się karty (dwie) na Koronie Władzy z Mocą ponad 20 i zakończyliśmy grę przed czasem, ale można było jeszcze ,,pochodzić" po planszy trochę czasu i pokonało by się tego ,,bossa".
Poza tym usunąłem z talii kilka - wg. mnie - niezbalansowanych kart. Dlaczego? http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=7352 :arrow:
Co do kombinacji dodatków - nie ma żadnych przeciwwskazań w ich łączeniu. Można grać nawet ze wszystkimi na raz :wink:
Generalnie wyznaję zasadę: obojętnie z jakimi dodatkami grasz - i tak musisz uzbierać X pkt Siły/Mocy, aby wygrać grę i obojętnie czy zdobędziesz je na planszy głównej czy ,,podróżując" po narożnikach. Oczywiście są wyjątki od tej zasady w postaci Alternatywnych Zakończeń :grin:
Na zdobycie tych X pkt zwykle wystarcza nam 1h. Ale na 6 osób to pewnie z 2-3h by były potrzebne.
Ogólnie to tylko dodatki takie jak Kraina Ognia czy Zwiastun wydłużają lekko czas gry ze względu na wzrost poziomu trudności.
Poza tym w niektórych dodatkach uważam, że trzeba poczuć ich klimat i nie robię czegoś takiego jak, np ",,rozcieńczanie" Krainy Ognia kartami Przygód z innych dodatków (karty z Krainy Ognia rzadziej się wtedy pojawiają) i narożnikami (gdzie można ,,uciec" przed żetonami spalonej ziemi).
Ja gram podstawka + Kraina Ognia i wtedy można poważnie odczuć inwazje Ifrytów. :twisted: "
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14