galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman Magia i Miecz: Zwiastun
Autor Wiadomość
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lut, 2016   

Zwiastun!!!
http://galakta.pl/zapowiedzi-marcowych-premier/ :arrow:
Premiera w drugim tygodniu marca :grin:
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lut, 2016   

Link do instrukcji:
http://galakta.pl/download/Zwiastun_instrukcja.pdf :arrow:
Wszystko już znaliśmy z angielskiej instrukcji :wink:
Nowości dotyczą:
- figurki Proroka oraz jego kart;
- karty Omenu;
- Przeklętych kart.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Info ze sklepu Galakty dotyczące Zwiastuna.
,,Produkt dostępny w przedsprzedaży. Wysyłka towaru w dniu premiery 9.03.2016."
:grin:
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Mar, 2016   

Dzisiaj premiera Zwiastuna :grin:
Link do artykułu:
http://galakta.pl/ziemia-...tereny-i-karty/ :arrow:
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Mar, 2016   

Nie wiem o co chodzi :???: Na stronie Galakty mamy artykuł o premierach gier m.in. Zwiastuna:
http://galakta.pl/premiery-na-koniec-zimy/ :arrow:
Jest 10 marca a premiera miała być 9 marca. Nawet teraz na sklepie Galakty jest jeszcze napis w Zwiastunie:
,,Produkt dostępny w przedsprzedaży. Wysyłka towaru w dniu premiery 9.03.2016."
Zwiastun został nazwany ,,największym zagrożeniem dla świata Talismanu od czasu Smoków" :wink:
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

Mam jedno pytanie odnośnie kart z napisem "Przeklęty".
W instrukcji jest napisane:
Słowo-klucz Przeklęty
(...) Jeśli Poszukiwacz spotka Przeklęty Przedmiot lub Przeklętego Przyjaciela, musi go zabrać (nawet, jeśli posiada maksymalną liczbę Przedmiotów) i nie może go porzucić. (...)

(...) Przeklęte Przedmioty i Przeklętych Przyjaciół można normalnie odrzucić, ukraść lub sprzedać. (...)

To w końcu można te karty porzucić czy nie? Rozumiem, że w turze, gdy się je odkrywa to trzeba je zabrać. A w kolejnej turze można je już odrzucić czy jednak nie?
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

Porzucić (ditch) != odrzuć (discard).
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

Dziękuję :)
Czyli samowolnie Przeklętej karty nie można porzucić ale przy pomocy umiejętności, czaru, sprzedaży czy karty Przygody już się można tego badziewia pozbyć :)

Generalnie jestem już po pierwszych rozgrywkach ze Zwiastunem i stwierdzam, ze ten dodatek niesamowicie przyspiesza grę (koniec gry w 4h) i bardzo mocno modyfikuje samą planszę. W końcu karty Terenów robią coś więcej niż kurzą się w stojaku :)
Prorok wymusza bieganie po wszystkich krainach (by uniknąć jego talii) i kończy z koksaniem się np. tylko w Górach z pominięciem reszty gry :) Wymusza też odrobinę współpracy pomiędzy graczami celem uniknięcia odrzucania kart Omenu - też bardzo ciekawy efekt uboczny jaki zauważyłem ;)
Jak na razie wszyscy gracze są bardzo zadowoleni z tego dodatku :)
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

U mnie gry nigdy nie trwają tak długo. Zazwyczaj 2,5-3 godzin. Może dlatego jeszcze nigdy nie doszliśmy dalej niż do trzeciego omenu :(
Muszę obmyślić co zrobić żeby zwiększyć tempo harbingera.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

Berni77 napisał/a:
Generalnie jestem już po pierwszych rozgrywkach ze Zwiastunem i stwierdzam, ze ten dodatek niesamowicie przyspiesza grę (koniec gry w 4h).

Bludgeon napisał/a:
U mnie gry nigdy nie trwają tak długo. Zazwyczaj 2,5-3 godzin.

Wszyscy wciąż ,,narzekają" na długi czas rozgrywki w Talismana. W ostatni weekend zagraliśmy w podstawkę na 3 osoby, to rozegraliśmy 4 rozgrywki po ok. 40 minut :!:
Ostatnia zajęła nam tylko 25 minut a skończyła by się po 15 gdyby Troll nie stracił 4 punktów życia na grze ze śmiercią - przegrywając m.in. 11 do 12.
Nasza rekordowa partia (rozegrana z rok czy z dwa lata temu) mogła skończyć się już w trzeciej kolejce. :!:
Krasnolud w 1. turze wylosował jakąś kartę, w 2. na Magicznych Wrotach wyrzucił ,,6" i przeniosło go na Równiny Grozy.
Nie chciał cofać się przez Tajemne Wrota, więc poszedł do Kopalni, żeby wyrzuciło go gdzieś w Zewnętrznej Krainie. W Kopalni Krasnolud rzuca tylko dwoma kośćmi.
Wyrzucił ,,1" i ,,2". Krasnolud ma Moc 3 czyli pozostał na obszarze Kopalni. Gdyby posiadał Talizman, to pewnie wygrałby grę.
Mógłby mieć jedynie problemy z Diabłami. Diabły mają Siłę 4 a Krasnolud Siłę 3, więc raczej by sobie poradził.
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

Wszystko zależy czy masz zmodyfikowane zasady, z iloma dodatkami grasz i czy możesz losować nowych poszukiwaczy czy nie (u nas zawsze można bo zgony są dość częste).
Ja gram przeważnie ze wszystkimi oficjalnymi i bardzo dużą ilością nieoficjalnych.
Sama talia Przygód ma grubo ponad 2k kart. Góry i Podziemia też mają 3x więcej kart niż te wypuszczone oficjalnie. Talia czarów jest podzielona na cztery szkoły - zgodnie z zasadami z "Wizji" i łącznie myślę, że też ma ponad 500 kart więc naprawdę 4h to króciutka gra, bo normalnie trwała tak 8h 10h.
Zwiastun skutecznie skrócił czas rozgrywki o połowę.
Btw. Przeważnie dochodzimy tak do 5tego omenu :)
P.S.
Kiedyś muszę przeliczyć ile w ogóle używam kart w każdej talii - może być ciekawie :)
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Mar, 2016   

Berni77 napisał/a:
Więc naprawdę 4h to króciutka gra, bo normalnie trwała tak 8h 10h.

Dyskutowaliśmy już z Bludgeon'em na temat długości rozgrywki w Talismana w innym temacie:
http://www.forum.galakta....?t=7350&start=0 :arrow: (w połowie strony)
Skoro kiedyś grałeś nawet 10 godzin, to co Ci zajmowało tyle czasu?
Co chwila ktoś ginął i losowaliście ciągle nowe postacie? Pojedyncze tury tak długo trwały?
Moim głównym argumentem jest to, że aby wygrać grę trzeba uzbierać X punktów Siły/Mocy - obojętnie czy na głównej planszy czy na narożnikach.
Uzbierasz te X punktów rozpatrując powiedzmy Y kart. Więc w sumie nieważne czy masz 100 czy 1000 kart Przygód, bo i tak po rozpatrzeniu Y kart skończysz grę.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Mar, 2016   

Berni77 napisał/a:
Wszystko zależy czy masz zmodyfikowane zasady, z iloma dodatkami grasz i czy możesz losować nowych poszukiwaczy czy nie (u nas zawsze można bo zgony są dość częste).
Zgadzam się z tym wszystkim. Gram na zmodyfikowanych zasad, których to jednym z celów jest właśnie przyspieszenie gry.

Berni77 napisał/a:
Sama talia Przygód ma grubo ponad 2k kart. Góry i Podziemia też mają 3x więcej kart niż te wypuszczone oficjalnie. Talia czarów jest podzielona na cztery szkoły - zgodnie z zasadami z "Wizji" i łącznie myślę, że też ma ponad 500 kart więc naprawdę 4h to króciutka gra, bo normalnie trwała tak 8h 10h.
Wow, po prostu wow :O Chętnie bym w tego molocha zagrał.
 
     
krzyss
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

Zastanawiam się czy kupić sobie Zwiastuna czy może wpierw kupić brakujące dodatki.
Posiadam Podziemia, Żniwiarza, Królową Lodu, Pani Jeziora, Wilkołaka, Smoki.
Czy kupując Zwiastuna jestem w stanie wykorzystać cały jego potencjał czy niestety wymagane są do gry wszystkie dodatki?
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

krzyss napisał/a:
Zastanawiam się czy kupić sobie Zwiastuna czy może wpierw kupić brakujące dodatki.
Posiadam Podziemia, Żniwiarza, Królową Lodu, Pani Jeziora, Wilkołaka, Smoki.
Czy kupując Zwiastuna jestem w stanie wykorzystać cały jego potencjał czy niestety wymagane są do gry wszystkie dodatki?


FFG nigdy nie tworzyło dodatków, które by wymagały innych dodatków (za wyjątkiem mini dodatku Deep Realms), więc spokojnie można grać w Zwiastuna bez posiadania innych dodatków. Aczkolwiek Zwiastun jest trudniejszym dodatkiem, więc pierwej możesz chcieć ograć podstawkę i "normalniejsze" dodatki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13