galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i wątpliwości
Autor Wiadomość
Bardok
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

Niestety nie. Bohater nie może przekazać karty bądź żetonu nikomu - jedynie gdy zostanie ranny upuszcza go.

Jednakże nie ma to kompletnie sensu, więc my gramy na home-rule, że jeżeli postacie są obok siebie to mogą przekazać token czy kartę ze skrzynki jako akcję.
 
     
darthjacek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lip, 2016   

Hej!

Mam problem z zasadą :

Ramy czasowe
Każda kampania odbywa się w określonych ramach czasowych,
oznaczonych liczbą. Ma to związek z zakresem liczbowym ram
czasowych, jaki można znaleźć na niektórych kartach misji
pobocznych oraz na części kart z zestawów agend.
Podczas przygotowywania kampanii należy odłożyć na bok
wszystkie karty misji pobocznych, których zakres liczbowy nie
obejmuje liczby powiązanej z kampanią. Tych kart nie można
dołączyć do talii misji pobocznych.

Jak i kiedy ustala się liczbę kampanii ?

pozdrawiam Jacek
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Lip, 2016   

Nie ustala, jest zdefiniowana i podana w przygotowaniu kampanii. Dla podstawki jest to 4 (albo 3, nie pamiętam), dla Powrotu na Hoth to 5 :)
 
     
darthjacek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Lip, 2016   

No właśnie w podstawce jest podane 3 ( myślałem, że to tylko przykład) :wink:

A co do bliźniaczych cieni ? tam nie mogę znaleźć informacji na ten temat..
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

W przypadku mini kampanii Twin Shadows i Bespin Gambit grasz zawsze określone misje, nie tworzysz w ogóle talii misji pobocznych, więc przedziały czasowe w zasadzie Cię nie interesują ;)
 
     
Bardok
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Jedna uwaga - jeżeli chcesz wykorzystać misje z Bliźniaczych Cieni jako misje poboczne traktuje się je jako pasujące do każdej kampanii bez względu na linie czasowe.

Ogólnie to Linie czasowe mają pokazywać kiedy dana misja się dzieje, to jakbyś podawał lata w których może ona wystąpić. Dla przykładu, żeby nie było misji, która każe ci zniszczyć gwiazdę śmierci już po jej zniszczeniu w innych kampaniach. (to tylko przykład, nie niszczy się gwiazdy śmierci... chyba ;) ).
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Sie, 2016   

Generalnie nigdzie nie jest to napisane wprost, ale na podstawie kampanii można szacować, że:

3 - to okres zaraz po Nowej Nadziei
4 - okres między NN a Imperium
5 - to okres zaraz po Imperium Kontratakuje
 
     
slimak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Paź, 2016   

Mam kilka pytań:

1. Czy przyjazne figurki blokują pole widzenia (LoS) ? w instrukcji, w przykładzie na stronie 26 jest: "Lini pola widzenia nie można wytyczać przez drzwi, ściany, figurki nie będące cele ani blokujący teren". Czy dotyczy to wszystkich figurek czy tylko wrogich ?

2. Czy jeżeli w w opisie misji pojawia się, że należy rozstawić grupę z rezerw to czy płaci się za nią zagrożeniem czy nie ? Za opcjonalne rozstawienia płacę normalnie, ale co z tymi z opisu misji ?

3. Wiem, że AT-ST nie może wchodzić do pomieszczeń, ale czy z zewnątrz może strzelać do wewnątrz ? Czy są jakieś ograniczenia ? (np. w misji "Pod Oblężeniem", gdzie możemy rozstawić AT-ST czy ma to sens, czy jest to po prostu gadżet)

4. Czy możecie mi wyjaśnić o co chodzi dokładnie z drzwiami w misji "Mroczna Obsesja" ?
Na początku (specjalne przygotowania) mają być otwarte. Bohaterowie mogą zamknąć te najbliżej miejsca sabotażu (z tego wynika, że tych dalej nie mogą, to po co są na planszy, skoro są otwarte i nie można ich zamknąć ?)

5. Czy Imperium ma jakiekolwiek szanse w misji "Pod Oblężeniem" ? Pokonanie bohaterów to masakra, szczególnie, że mogą się 2 x leczyć w swojej aktywacji, a zajęcie 4 pozycji (jak trzeba jeszcze niszczyć drzwi) w te 8 rund to też niemożliwe.

6. Czy w grupach otwartych można mieć elity ? Czy mogą to być dowolne jednostki (np. Takie które nie wystąpiły jeszcze w grze)

7. Opłaca się grać misje przymusowe ?
 
     
kotul
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2016   

1. Tak, przyjazne figurki blokuja pole widzenia.
2. Jesli w misji pisze ze cos pojawia sie na planszy to nie placi sie punktami
3. Tak, moze strzelac.
4. Nie znam polkiej wersji - to misja z podstawki ?
5. Mi sie udalo wygrac imperium. Skupienie ognia na jednych drzwiach + zabranie w otwartych grupach drugich szturmowcow + nexu powinno pomoc.
6. Tak - pamietaj tylko ze nie mozna miec jednostek elitarnych jesli sie ich wczesniej nie zdobedzie.
7. Mysle ze tak. Ale malo gralem w kampanie.
 
     
slimak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

Dzięki za odpowiedź.

Nie wiedziałem, że elity trzeba też odblokować tak jak postacie unikalne (te z kwadracikiem przed nazwą).

Misja z ptk 4 to misja z figurki Lorda Vadera.
 
     
slimak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

Przeglądałem instrukcje i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym, że elitarne jednostkib (NP szturmowcy) nie mogą być w grupach otwartych. Sojusznicy z czarna kropka przed nazwa muszą być odblokowani, ale o elitach nic nie ma.
 
     
N0zsFeratu
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2016   

Witam serdecznie.
Mam gruby problem w związku z interpretacją jednej zasady. W Bespinskim gambicie wszedł stan "ukrycie", odejmuje on od celności. Wiadomo,ten parametr ma wpływ w ataku strzeleckim,a jak się to będzie miało do karty-dodatek: "tajność". W tej karcie napisane jest,ze atak wręcz musi mieć min 1celność w ataku,na kościach. Możecie poratowac?
 
     
basai
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Mocno zastanawiam się nad zakupem bo jestem maniakiem wszelkich gier z figurkami, jednak mam kilka pytań, które mi się nasunęły po kilku godzinach oglądania recenzji i innych filmików na yt:

1) Z tego co wywnioskowałem nie wszystkie postacie mają swoje figurki a jedynie żetony. Możecie mi napisać jak dużo jest takich postaci?
2) Rozumiem, że nabywając fale dodatków, można wymieniać te żetony na figurki ale co z postaciami takimi jak np. Han Solo ? on też bierze jakoś udział w kampanii?
3) Czy grający rebelią mają w kampanii do dyspozycji tylko bohaterów czy też mogą jakoś dokładać sobie rebeliantów na plansze? (mowa o kampanii)
4) Jeszcze dodatkowe pytanie a pro po fal dodatków. W pierwszej fali mamy IG 88 który jest oznaczony na zielono? Co to oznacza?

Pewnie pytania głupie jednak nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi a jestem tak "podjarany", że pewnie mi odpowiedzi gdzieś umknęły. :)
 
     
Gothik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

basai napisał/a:
1) Z tego co wywnioskowałem nie wszystkie postacie mają swoje figurki a jedynie żetony. Możecie mi napisać jak dużo jest takich postaci?
2) Rozumiem, że nabywając fale dodatków, można wymieniać te żetony na figurki ale co z postaciami takimi jak np. Han Solo ? on też bierze jakoś udział w kampanii?
3) Czy grający rebelią mają w kampanii do dyspozycji tylko bohaterów czy też mogą jakoś dokładać sobie rebeliantów na plansze? (mowa o kampanii)
4) Jeszcze dodatkowe pytanie a pro po fal dodatków. W pierwszej fali mamy IG 88 który jest oznaczony na zielono? Co to oznacza?


1. Zestaw Podstawowy - 7
Bliźniacze Cienie - 3
Powrót na Hoth - 4
Bespiński Gambit - 4

2,3 - Jeśli wykonasz w kampanii jakąś misję, która pozwoli Ci pozyskać Sojusznika (np. Hana Solo), możesz wystawiać go na planszę obok bohaterów i grać nim we wszystkich kolejnych misjach. Możesz jednak wystawić tylko jednego Sojusznika na misję (czyli Han i Chewbacca razem się raczej nie pojawią :( )

4. Zielony kolor oznacza, że IG-88 należy do trzeciej oprócz Imperium i Rebelii frakcji w grze - Łotrów i Szumowin.
 
     
basai
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

Tych pytań chyba nie było:

1)Czy akcja Odpoczynku, może być wykorzystywana jak nie mam żadnych żetonów zmęczenia, tylko po to by leczyć swojego bohatera?
2) Dlaczego zestawy dodatkowe (te małe dodatki z pojedynczymi figurkami) mają dodatkową kartę rozstawienia? Przecież mam już jedną kartę np"Doborowego Gwardzisty".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13