galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy PBF
Autor Wiadomość
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Ril napisał/a:
Mogę też poprowadzić, jak skończy się #131. :smile:


Aktualne? :roll:
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Racja. Obiecywałem, więc słowa dotrzymuję. :mrgreen:

Szukam 4 chętnych do Uczty dla Wron.

1. Baldur
2. eSzopiklon
3. Horn-Valerius
4. Germanus
Ostatnio zmieniony przez Ril Czw 08 Mar, 2018, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Jeżeli można to 1 miejsce rezerwuje dla Horna-Valeriusa. Jak nie potwierdzi to się zwolni ;-)
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Co prawda uczta nie należy do najlepiej zbalansowanych dodatków, ale w coś bym zagrał wiec się zgłaszam :mrgreen:
Ale jeszcze zanim zaczniemy to mam propozycję zeby umożliwić Starkowi normalną grę bo moim zdaniem jest za słaby. Może by zmienić mu cel rodowy na 1 zamek mniej?
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Ja z kolei przed rozpoczęciem poproszę o krótkie streszczenie zasad tej wersji, bo jeszcze nie miałem okazji zagrać.
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Baldur napisał/a:
Jeżeli można to 1 miejsce rezerwuje dla Horna-Valeriusa. Jak nie potwierdzi to się zwolni ;-)

Potwierdzam, z chęcią zagram.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Uczta dla Wron jest na 4 graczy - bierze udział ród Starków, Lannisterów, Baratheonów i Arrynów. Celem nie jest zdobycie 7 zamków, tylko zdobycie 7 punktów. Każdy ród ma jeden cel specjalny, za którego spełnienie w każdej turze dostaje jeden punkt (np. u Bary: musisz kontrolować Smoczą Skałę oraz Królewską Przystań). Jest poza tym 28 zwykłych kart celów, z których na początku gry każdy w sekrecie losuje 5 kart i odrzuca dwie (w trakcie rozgrywki karty celu są też dobierane w pewnych okolicznościach). Na końcu rundy, po Fazie Akcji, jeśli gracz spełnił cel, to może to ujawnić i dostać za to punkty.

Różni się też Faza Westeros. Cała pierwsza talia jest nowa, nie ma w niej kart Zaopatrzenia. W tej grze Zaopatrzenie sprawdza się w każdej rundzie, zaraz po Fazie Akcji.

Jeśli coś pokręciłem, to możecie mnie poprawić. Widziałem, że ten scenariusz już był rozgrywany tutaj na forum, więc pewnie skorzystamy z tego, co tam jest. Ja go dobrze nie znam, ale mam tę grę w domu, więc wszystko jest do ustalenia.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

Cytat:
Ale jeszcze zanim zaczniemy to mam propozycję zeby umożliwić Starkowi normalną grę bo moim zdaniem jest za słaby. Może by zmienić mu cel rodowy na 1 zamek mniej?

Cel specjalny Starka: musisz kontrolować Winterfell oraz 5 obszarów z zamkiem lub twierdzą. Hm. Wydaje się trudne w porównaniu np. do celu Bary. Na taką zmianę można się zgodzić, ale sam nic nie doradzę, bo jak mówiłem, nigdy w to nie grałem. Masz jakieś inne propozycje zmian?
Ostatnio zmieniony przez Ril Czw 08 Mar, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

Ril napisał/a:
Cytat:
Ale jeszcze zanim zaczniemy to mam propozycję zeby umożliwić Starkowi normalną grę bo moim zdaniem jest za słaby. Może by zmienić mu cel rodowy na 1 zamek mniej?

Cel specjalny Starka: musisz kontrolować Winterfell oraz 5 innych obszarów z zamkiem lub twierdzą. Hm. Wydaje się trudne w porównaniu np. do celu Bary. Na taką zmianę można się zgodzić, ale sam nic nie doradzę, bo jak mówiłem, nigdy w to nie grałem. Masz jakieś inne propozycje zmian?

https://boardgamegeek.com/thread/996283/stark-objective-card
W wersji angielskiej brzmiało : Control Winterfell and 5 castles/strongholds, Twórcy przyznali się do błędu/niejasnego zapisu - Winterfell wlicza się do tych 5.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

Aha. W sumie też można było to tak rozumieć. Tam na karcie nie ma zapisu "oraz 5 innych obszarów".

A nam chodzi o to, żeby ta karta działała zgodnie z intencją twórców (czyli 5 zamków, w tym Winterfell), czy żeby ją zmniejszyć do 4 (w tym Winterfell)?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

Proponuję Wam też zweryfikować punkty za cele przyznawane Lannisterowi
W innym przypadku,przy dobrym graczy i braku natychmiastowej taktyki wszyscy na Lannisterowa,wygrywa on 90% gier

Dlatego nie chcę w to grać,bo ten dodatek nie jest zbalansowany,i za dużo zależy od szczęścia w losowaniu celów
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

ja bym zagrał
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

OK. Dzisiaj wieczorem założę grę wg wątku PBF #120. Opisy celów zastąpię polskimi odpowiednikami. Co do punktacji Lanniego, to możecie jeszcze coś zaproponować, tutaj albo już w temacie, zanim zaczniemy.

ed: Przełóżmy to na trochę później, bo dzisiaj miałem mało czasu. Przepraszam.
Ostatnio zmieniony przez Ril Czw 08 Mar, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

gdzieś tutaj na forum krąży wersja ze zmodyfikowanymi celami, trzeba by poszukać w poprzednich grach :grin:
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

Cytat:
A nam chodzi o to, żeby ta karta działała zgodnie z intencją twórców (czyli 5 zamków, w tym Winterfell), czy żeby ją zmniejszyć do 4 (w tym Winterfell)?

Chodziło mi o 5 w tym winterfell (winterfell+4inne). Zawsze graliśmy Winter+5 (np.w 120,122,124) i był to za trudny cel. Nie wiedziałem że twórcy interpretują to tak jak napisał Horn-Varelius.
Co do zmiany celów dla lannistera to nie widziałem innej wersji, proponuję że jak znajdziesz i założysz nowy temat to wszyscy się zapoznają a potem dopiero przydzielimy rody
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13