galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady
Autor Wiadomość
Sunrider
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

"Wartość rozkazów" to liczba punktów zapisana na karcie każdego statku w kategorii "Rozkazy" (Pierwsza od góry, pod obrazkiem statku). A przynajmniej tak to rozumiem.

Grając z tym celem, sprawdzam które statki są w zasięgu 1 od stacji i podsumowuję dla każdej strony ilość owych punktów rozkazów ze statków w zasięgu.
 
     
Czubaka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

Sunrider napisał/a:
"Wartość rozkazów" to liczba punktów zapisana na karcie każdego statku w kategorii "Rozkazy" (Pierwsza od góry, pod obrazkiem statku). A przynajmniej tak to rozumiem.

Grając z tym celem, sprawdzam które statki są w zasięgu 1 od stacji i podsumowuję dla każdej strony ilość owych punktów rozkazów ze statków w zasięgu.


+1
 
     
Mitril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

Witam,

dziękuje za wyjaśnienie.

Pozdrawiam,
Kalins
 
     
Mitril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Kwi, 2015   

Witam,

mam pytanie o zasadę karty "Dodonna's Pride".
Chodzi mi o następującą sytuację:
- atakuję strefę Destroyera, który ma jeszcze tarczę.
- rzucam kośćmi i jednym z uzyskanych wyników jest niebieski krytyk.
Czy w takiej sytuacji, gdzie Destroyer ma jeszcze tarczę zasada Dodonna's Pride działa, czy też dopiero działa, kiedy statek nie ma tarcz i uderzam bezpośrednio w kadłub?

Mam nadzieję, że w miarę jasno się wyraziłem?

Pozdrawiam,
Kalins
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Kwi, 2015   

Jeśli efekt pozwala ci wbić kartę uszkodzenia (odkrytą bądź nie), to osłony nie mają na to wpływu. Atakowany statek od razu obrywa kartę.
 
     
Mitril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Kwi, 2015   

Witam,

dziękuję za wyjaśnienie i kolejne pytanie:

- jeśli na VSD mam 4 punkty inżynierii, mam żeton rozkazu, który daje mi 2 punkty inżynierii i wydaję wskaźnikiem rozkazu rozkaz inżynierii, to czy mogę zsumować obie wartości (4+2), co da mi w sumie 6 punktów inżynierii, czy też muszę traktować je niejako oddzielnie, tj. 4 punkty do wykorzystania i oddzielnie 2 punkty do wykorzystania.

Czekam na wyjaśnienie i z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Kalins
 
     
Cylindryk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2015   

Jak brzmi w oryginale zasada "Rój"?
Bo polska nie jest tak do końca jednoznaczna imo.

"Kiedy atakujesz eskadrę będącą w starciu z inną eskadrą, możesz przerzucić 1 kość."

Jak rozumiem, jeśli mam dwie eskadry TIE przeciw jakiejkolwiek ilości wrogich, to obu przysługuje przerzut?
 
     
efendi
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2015   

Jak atakowana eskadra jest w zasięgu 1 od innej sojuszniczej eskadry to przysługuje Ci przerzut.
 
     
efendi
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2015   

Mitril napisał/a:
Witam,

dziękuję za wyjaśnienie i kolejne pytanie:

- jeśli na VSD mam 4 punkty inżynierii, mam żeton rozkazu, który daje mi 2 punkty inżynierii i wydaję wskaźnikiem rozkazu rozkaz inżynierii, to czy mogę zsumować obie wartości (4+2), co da mi w sumie 6 punktów inżynierii, czy też muszę traktować je niejako oddzielnie, tj. 4 punkty do wykorzystania i oddzielnie 2 punkty do wykorzystania.

Czekam na wyjaśnienie i z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Kalins


Wydaje mi się ze sumujesz
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2015   

Cylindryk napisał/a:
Jak brzmi w oryginale zasada "Rój"?
Bo polska nie jest tak do końca jednoznaczna imo.

"Kiedy atakujesz eskadrę będącą w starciu z inną eskadrą, możesz przerzucić 1 kość."

Jak rozumiem, jeśli mam dwie eskadry TIE przeciw jakiejkolwiek ilości wrogich, to obu przysługuje przerzut?


W oryginale to brzmi następująco:
Swarm (While attacking a squadron engaged with another squadron, you may reroll 1 die.)

Scany oryginalnych kart można zaleź tu

Ogólnie to o ile atakujesz swą eskadrą eskadrę wroga, która jest związana w danej chwili walką z co najmniej jedną inną twoją eskadrą to możesz podczas ataku przerzucić jedną z twoich kości.
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lis, 2015   

Zagwozdka - czy eskadry mogą wykorzystywać symbole celności przeciwko eskadrom imiennym? Jeśli nie, to dlaczego i gdzie to napisano? :P
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lis, 2015   

Shantruin napisał/a:
Zagwozdka - czy eskadry mogą wykorzystywać symbole celności przeciwko eskadrom imiennym? Jeśli nie, to dlaczego i gdzie to napisano? :P


hmm, ja nie kojarzę by gdziekolwiek było napisane, że atakując eskadry imienne czy to statkiem, czy eskadrą nie można było blokować ich żetonów obrony celnością
 
     
Mitril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Witam,

mam następujące pytanie, jak mam rozpatrywać krytyczne oznaczenie na dwóch kartach, czyli:

Assault Proton Torpedoes BLACK: Deal 1 faceup damage card to the defender.

Assault Concussion Missiles BLACK: Each hull zone adjacent to the defending hull zone suffers 1 damage.

Chodzi mi o to, czy wystarczy, że w puli kości jakie używam do ataku wyrzucę jednego czarnego krytyka i efekt wprowadzam w życie, czy też muszę przebić się przez tarcze i dopiero uderzając bezpośrednio w kadłub mogę rozpatrywać powyższe efekty?

Z góry dziękuje za wyjaśnienie.

Pozdrawiam,
Kalins
 
     
Cajun
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Nie musisz zbijac oslon - jesli masz crit na kosci efekt dziala od razu. Na efekt crita z ACM nie dzialaja tez defensywne zetony Brace.
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Cajun, tu chyba chodziło o Ci o żeton Contain, a nie Brace.

I jedno uściślenie, jak wyrzucisz choć jedno trafienie krytyczne to efektu karty nie wprowadzasz od razu w życie (dopiero w fazie Rozpatrzenie uszkodzeń). Wcześniej obrońca może wykorzystać żetony obrony, a ty, jeśli masz jakieś karty, które pozwalają na alternatywne rozpatrzenie efektu trafienia krytycznego (poza standardowym odkrywaniem pierwszej karty otrzymanych uszkodzeń) to zanim wprowadzisz efekt trafienia krytycznego to musisz wybrać jaki efekt rozpatrzysz (tylko 1 na atak).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13