galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
w poszukiwaniu zbalansowanej rozgrywki w MiM'a
Autor Wiadomość
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Sty, 2015   w poszukiwaniu zbalansowanej rozgrywki w MiM'a

Czołem,

Próbujemy za znajomymi stworzyć listę poszukiwaczy, którzy ze względu na swoje umiejętności zbyt łatwo uzyskują przewagę nad innymi. Na naszej liście są ci, którzy zawsze muszą mieć co najmniej jedno zaklęcie (Wróżka, Mędrzec, Leśny Duszek, Czarnoksiężnik, Czarownik) oraz przedmioty w stylu Różdżka. Kogo/czego jeszcze unikać, żeby osiągnąć zbalansowaną rozgrywkę?
 
     
Ndl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sty, 2015   

Jeżeli gracie z dodatkiem miasto, to Alchemik jest tam przenośną kopalnią złota.
Kupuje przedmioty (np eliksiry) po 1 sztuce i przemiela na 3 sztuki. Można się umówić, że na drobiazgi jego umiejętność ma nie działać, ale wtedy staje się słabszy w górach.
 
     
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sty, 2015   

dzięki, dodany do banlisty
 
     
Chepratum
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

Bez urazy, ale niedługo Broń będziecie usuwać z gry, bo za bardzo zaburza balans :mrgreen: Usunąć z gry Czarnoksiężnika, jedną z najbardziej klasycznych postaci?? Blasphemy! To chyba normalne, że ktoś taki zawsze dysponuje jakimś Zaklęciem. Idąc tą drogą, powinno się odciąć jedną rękę Wojownikowi... A tak przy okazji, może wiecie - dlaczego wiele osób odrzuca z gry również Mnicha? Co jest w nim takiego złego? Zawsze słyszę tylko: kto grał, ten wie. Ja grałem nie raz i nadal nie wiem :roll:

PS.

Tak właśnie mi coś błysło, że w sumie więcej sensu ma banowanie Poszukiwaczy, którzy zbyt łatwo zostają w tyle np. Elfa... Ale niee, żadnych błysków. Wolę grać po ciemku.
Świat Magii i Miecza bez Elfa czy Czarnoksiężnika to jest już tylko świat Miecza, ajm sori.
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Chepratum napisał/a:
Bez urazy, ale niedługo Broń będziecie usuwać z gry, bo za bardzo zaburza balans :mrgreen: Usunąć z gry Czarnoksiężnika, jedną z najbardziej klasycznych postaci?? Blasphemy! To chyba normalne, że ktoś taki zawsze dysponuje jakimś Zaklęciem. Idąc tą drogą, powinno się odciąć jedną rękę Wojownikowi... A tak przy okazji, może wiecie - dlaczego wiele osób odrzuca z gry również Mnicha? Co jest w nim takiego złego? Zawsze słyszę tylko: kto grał, ten wie. Ja grałem nie raz i nadal nie wiem :roll:


Zgadzam sie w stu procentach. Z ta jedna ręką u wojownika mnie rozbawiło:) Co do mnicha to przypuszczam, że go banuja bo jest mega hardcorowy. Grając online wybierałem go raz trzy razy z rzędu i kończyłem na koronie władzy (nie tylko z AI - również z innymi graczami)
Kiedy zaczynaliśmy grac był najbardziej nielubiana postacią. Niby, że słaby i ma antyskille nawet. No ale sprawa wygląda zgoła inaczej: Ma wbudowanego rumaka co daje mu rewelacyjne staty wyjściowe 5 -3. Fakt, że nie może posiadac broni jest tylko plusem wbrew pozorom. Każdy wie, że tutaj nie można sie do niczego przyzwyczajać. Ilez to razy szło sie do miasta po upragniony kiścień, żeby w kolejnej turze zabrał go złodziej, żeby ktos użył Strzaskania lub żebyu zniknął na jeden z setki sposobów? Żaden przedmiot nie jest wieczny a wytrącenie takiego atutu może zmienic bieg rozgrywki. Co innego jesli mrówczą pracą zdobyliśmy dużo mocy lub siły (Owszem da się stracic pojedyńcze punkty ale mega rzadko w porównaniu do przemiotów). Z duzą ilością dodatków wzrasta też ilość miejsc do modlitw i to +1 Mnicha też zaważa w wielu sytuacjach. Mnich jest słowem genialny i jak sie go już przypakuje to spełnia genialnie zasadę: "Less is more"
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

moim zdaniem "bez tych postaci" gra straci na klimacie i grywalności. słaby pomysł. Jeśli tak bardzo boicie się niektórych postaci to zacznijcie rozgrywkę w ten sposób: niech twój znajomy wylosuje 6 postaci i z tych 6 wybierze 3 jego zdaniem najsłabsze postacie. teraz z tych 3 ty wybierz sobie jedna którą będziesz grał i później odwrotnie :D Najprawdopodobniej ominiecie postacie przeciwko którymi boicie się grać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12