galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cena
Autor Wiadomość
urs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Wrz, 2006   Cena

Witam !

Dzięki zagraniu w Osadników (i planie rozgrywki w Grę o Tron) wróciłem do mojej dawnej pasji: planszówek. Od razu doznałem szoku cenowego :-)
Daaawno, daaawno temu w czasach firm Sfera, Encore, czy Dragon gra planszowa kosztowała ok. 10-15pln. Nawet jeśli te ceny poszłyby w górę 4 razy, to mamy max. 60 pln.
Wczoraj w EMPIKu zapłaciłem za osadników 120 pln.
Nasuwa się pytanie, które absolutnie nie jest zarzutem do wydawcy gry w Polsce, ale zwykłą ciekawością klienta.
Skąd wynika tak wysoka cena tej gry ? Nie jest to przecież gra z jakąś olbrzymią planszą, czy też wielką liczbą elementów.

Mogę tylko zgadywać, że to opłaty licencyjne, częściowe/załkowite wykonanie w Niemczech, mały wolumen sprzedaży = duża marża.
Niech ktoś mnie oświeci i potwierdzi/zdementuje moje domysły.

Pozdrawiam :)
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Wrz, 2006   

Tym przedostatnim zdaniem sam sobie odpowiedziales. Ale niech najlepiej potwierdzi sam pan Waszkiewicz.
 
 
Atwar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Wrz, 2006   

1. Jakość wydania - porównaj choćby Labirynt śmierci, Gwiezdny kupiec Encore z Osadnikami Galakty.
2. Inna charakterystyka klientów - kto 15 lat temu dałby za grę równowarość 30 $?
3. Empik, to jedna z droższych sieci sprzedaży.
4. Plus wszystkie wymienione przez Ciebie czynniki.
 
 
urs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Wrz, 2006   

Atwar napisał/a:
1. Jakość wydania - porównaj choćby Labirynt śmierci, Gwiezdny kupiec Encore z Osadnikami Galakty.

Ok, to jest jasne, ale żeby to było 6 razy więcej ?
Cytat:

2. Inna charakterystyka klientów - kto 15 lat temu dałby za grę równowarość 30 $?

Nie widzę związku. Powinno to wynikać z rzeczywistych kosztów, a nie charakterystyki klienta.
Cytat:

3. Empik, to jedna z droższych sieci sprzedaży.

Z pominięciem empiku - można 10-15pln zaoszczędzić, więc powiedzmy, że to będzie 100 pln.
Cytat:

4. Plus wszystkie wymienione przez Ciebie czynniki.


Taaaa...
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Wrz, 2006   

urs napisał/a:
Ok, to jest jasne, ale żeby to było 6 razy więcej ?


Sugeruję jeszcze raz spójrz na gry, który wymieniłeś i się zastanów... popatrz na liczby elementów, i wykonanie... kolorowe karty, grube kartonowe żetoniki, drewniane elementy...

urs napisał/a:
więc powiedzmy, że to będzie 100 pln.


No więc teraz jeśli przeczytałeś to co napisałem wyżej, wyciągniesz wnioski i do tego dodasz to wszystko o czym Ty pisałeś wcześniej to i tak się ucieszysz, że nie jest drożej.

Poza tym zawsze można było kupić jako przedpremierową ;)
 
 
Atwar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Wrz, 2006   

Cytat:
Nie widzę związku. Powinno to wynikać z rzeczywistych kosztów, a nie charakterystyki klienta.

Powinno - to dobre słowo.
 
 
urs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Wrz, 2006   

Atwar napisał/a:

3. Empik, to jedna z droższych sieci sprzedaży.

Przeanalizowałem to i: nie zgadzam się. W przypadku Osadników. Poszedłem w niedzielę do EMPIKu, kupiłem zapłaciłem 119 pln.
W sklepie internetowym producenta zapłaciłbym 119 + 8 pln (koszty wysyłki).
Gdzie tu logika ? :evil:
 
 
uiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Wrz, 2006   

taka, że jżeli dobrze poszukasz, to w sklepach hobbystycznych znajdziesz nieżadko osadników w cenie mniejszej niż w Empiku. Empik wystawia towary po sugerowanej cenie detalicznej - czyli prktycznie najwyższej z możliwych (chociaż widziałem gry Galakty ok 10% droższe od ceny detalicznej, ale to było w Zakopanem...).

Producent na swojej stronie musi trzymać najwyższą cenę, ponieważ zależy mu tak naprawde na sprzedaży hurtowej, dzieki której ma fundusze na kolejne tytuły.
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006   

popatrz sobie na ceny na stronie Fantasy Flight Games, a później posprawdzaj ceny z "normalnych" sklepach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.62 sekundy. Zapytań do SQL: 14