galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestawy popleczników
Autor Wiadomość
leman
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2014   Zestawy popleczników

Hej, pytanie do specjalistów :)

W Galakcie pojawiła się możliwość zamówienia zestawów popleczników (jako druk na życzenie):
Zestawy Popleczników

Jednakże już w samym opisie danego zestawu jest informacja, że są one niegrywalne bez danego Lieutenant Pack. Oczywiście te w galakcie się znajdą (przynajmniej niektóre), ale oczywiście są już droższe i nieprzetłumaczone.

Pytanie czy jest w ogóle sens kupować te zestawy, na ile one zmieniają rozgrywkę, czy ją urozmaicają, czy ktoś coś słyszał o polskich wydaniach Lieutenant Packs itd.? Czy być może jet to czysta wystawka dla kolekcjonerów?
 
     
tomslon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2014   

Z tego co się orientuję to Lieutenant Packi w wydaniu polskim będą zawierały wyłącznie przetłumaczone karty do normalnych angielskich zestawów popleczników. Nie jest to w żadnym wypadku ten sam produkt w wersji PL, lecz tylko i wyłącznie same karty. Więc zakup tych kart i włączenie ich do gry zmieni tyle, że będzie bardzo dużym ułatwieniem dla graczy, którzy słabo znają język angielski. Normalne zestawy LP po angielsku zawierają przede wszystkim figurki popleczników co tak na prawdę jest chyba jednym z głównych powodów dlaczego wiele osób w tym ja zdecydowało się je kupić. Łażenie po planszy żetonami jest irytujące. Innowacją w stosunku do gry podstawowej jest dodatkowo zamiana kart popleczników na inne o często zmienionych cechach i współczynnikach. W każdym zestawie znaleźć można także dodatkowe tokeny i karty popleczników podobne do kart mrocznego władcy. Tokeny zarówno mroczny władca jak i bohaterowie mogą zdobywać a za ich pośrednictwem zyskiwać różne profity w trakcie rozgrywki. Dodatkowo mroczny władca w każdym zestawie dostaje specjalne karty popleczników, którymi może utrudniać rozgrywkę bohaterom a także przyzywać popleczników do tradycyjnych scenariuszy, zamiast grup potworów. Jeszcze bardziej dzięki temu zmienia się różnorodność rozgrywki. Figurka Valyndry to po prostu arcydzieło. W porównaniu z innymi jest gigantyczna i doskonale oddaje charakter smoczycy a już na pewno dużo lepiej niż token...
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2014   

tomslon Czyli mając żeton poplecznika, przetłumaczone karty od Galakty, brakować mi będzie tylko tych dwukolorowych znaczników do pełnego zestawu LP wydanego po angielsku ?
 
     
tomslon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2014   

Nie wiem tego niestety na 100% i tutaj lepiej pytanie skierować wprost do galakty.

Na stronie sklepu przy produktach jest napisane:
"Zestaw zawiera:
● 2 karty wysłannika ● 10 kart wątków"

W oryginalnych zestawach masz jeszcze: wypraskę z tokenami o których pisałem, instrukcję i plastikową figurkę. Więc pewnie tych elementów nie będzie w wersji PL.
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2014   

To może tak to zrobie :-)

- One detailed, 28mm plastic Splig figure - tutaj można zastosować orginalny żeton z gry
- New rules allow the overlord to summon Splig into nearly any campaign - to mamy od Galakty
- Splig’s customized plot deck marries his personality to new tactical options - to mamy od Galakty
- Fortune tokens provide players with versatile options as they confront the overlord’s growing threat - tego nie ma

Czyli do pełnej rozgrywki musze sobie znaleść zamienniki tokenów ?
 
     
JanMarian
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2014   

W sumie na to wychodzi. Sam mam już jeden zestaw (Valundra) - w pudełku poza figurką, żetonami i kartami nic nie ma ciekawego (reguły są dostępne online)...

I chyba właśnie tak zrobię - kupię 1, 2 zestawy popleczników (żeby mieć figurki w różnych rozmiarów i tokeny), a resztę kupię wyłącznie w formie kart z druku na żądanie (mam nadzieję ze pojawią się też karty popleczników z dodatków).
Fakt, chciałbym mieć wszystkie figurki i zestawy w pełnej formie... ale 35-50 zł za figurkę i kilka kart to jednak zdecydowanie za dużo, nie stać mnie na takie ekstrawagancje :) Tak przynajmniej dam zarobić Galakcie na samych kartach, inaczej w ogóle nic bym nie kupił...
Dobra wiadomość moim zdaniem :)
 
     
tomslon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2014   

Oczywiście jest to również dobre rozwiązanie jeżeli nie chcesz kupować wszystkiego. Fakt cena za te zestawy w USA jest śmiesznie niska zwłaszcza jak porównamy ile zarabiają i ile płacą za życie. No cóż u nas i tak jest lepiej niż jeszcze kilka lat temu więc nie ma co narzekać. Ja kupię wszystkie, ale nie ukrywam, żeby to zrobić musiałem pozbyć się kilku innych kolekcji za pośrednictwem znanego serwisu aukcyjnego :-) Ostatecznie zdjęcia tokenów pewnie można sobie znaleźć na necie i wydrukować.
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2014   

JanMarian Ja też doceniam przepiękne wykonanie figurek i chętnie widziałbym je na swojej planszy. Niestety chcac kupić wszystkich popleczników to trzeba wydać z 700 zl :shock: . Karty do nich zmieniają trochę mechanikę gry (tak mi się wydaje), więc w piewszej kolejności postawię na nie. Ja się cieszę, że Galakta wydaje karty osobnoe :) .
 
     
JanMarian
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Paź, 2014   

Droga Galkto, wiemy dlaczego Zestawy w polskiej wersji (karty w DNZ) są od kilku dni niedostępne i nie można ich juz zamówić? Skoro druk w Grudniu, to jak rozumiem, jeszcze co najmniej przez kilka tygodni można się na niego zapisać?
Jeśli nie, BARDZO przydałaby się taka informacja w opisie produktu - że zapisać się na nie można między tym a tym dniem...
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Paź, 2014   

JanMarian napisał/a:
Droga Galkto, wiemy dlaczego Zestawy w polskiej wersji (karty w DNZ) są od kilku dni niedostępne i nie można ich juz zamówić? Skoro druk w Grudniu, to jak rozumiem, jeszcze co najmniej przez kilka tygodni można się na niego zapisać?
Jeśli nie, BARDZO przydałaby się taka informacja w opisie produktu - że zapisać się na nie można między tym a tym dniem...


Strona Galakty napisał/a:
UWAGA! Zamówienia na produkty z Druku na Żądanie można składać do 28 września 2014. Zamówienia na te produkty realizowane będą w grudniu 2014 roku!
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Paź, 2014   

JanMarian napisał/a:
Droga Galkto, wiemy dlaczego Zestawy w polskiej wersji (karty w DNZ) są od kilku dni niedostępne i nie można ich juz zamówić? ...


Zapewne Galakta sprowadzi trochę więcej zestawów niż wynika z samych zamówień. Musisz je po prostu szybko kupić w grudniu jak się ukażą.
 
     
JanMarian
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

@Damet, @Sewhoe
Dzięki bardzo - cóż, moja wina, nie doczytałem terminu...
W takim razie zostaje póki co mieć nadzieję że uda się je kupić w grudniu. Wiecie jak wygląda to od strony technicznej? Pojawiają się jako normalne produkty czy trzebaby napisać do Galakty z pytaniem?

Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę, ale póki co żadna ewentualna druga runda na te dodatki w DNŻ nie została zapowiedziana, prawda?
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

JanMarian Osobiście nie wiem jak to wygląda. Spróbuj wysłać do Galakty zapytanie przez formularz kontaktowy. Całkiem możliwe, że przy kolejnych DNŻ będzie możliwość zamówienia „starszych” kart.
 
     
JanMarian
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Dzięki serdeczne za radę, tak zrobię.
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lis, 2014   

JanMarian ostatnio na znanym portalu aukcyjnym widziałem karty do kupienia, tylko że drożej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14