galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kronika forum
Autor Wiadomość
Jazmatos
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sie, 2014   

Kij z tym, ja największą satysfakcję mam ze sprawnie przeprowadzonych intryg :P Na zwycięstwo nie zawsze się ma wpływ jak np w 65 czy 50.
 
     
Dredzilla
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Sie, 2014   

Szkoda pbf 7
 
     
Jazmatos
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Sie, 2014   

Do kroniki trzeba zapisać naszą małą aferkę :P
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Sie, 2014   

i podsumować pbf 55
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Sie, 2014   

w 8 wygrał karol, a w 12stce ja nie było tylko oficjalnego zakończenia ;)
 
     
Martin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Sie, 2014   

jutro uzupełnie :p cos jeszcze?
 
     
Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Sie, 2014   

PBF 8 chyba nie wygrał Karol399. Miał dobrą pozycję Martellem, ale gra została zakończona, bo miała być chyba testem, a nikt nie spełnił punktów zwycięstwa. Ale nie jestem pewny. :P
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Sie, 2014   

przecież mówię, nie było oficjalnego zakończenia :) ale to pewne, żeby wygrał :D mówię to jako osoba którą pokonal :)
 
     
karol399
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Siemanko, "chwilowa" nieobecność na forum, możliwe że w przeciągu tygodnia będę w stanie organizować sobie czas na tyle, aby wrócić do grania w Wami.
Co do tej "wygranej" zgadzam się, że gra została przerwana m.in dlatego, że była już rozstrzygnięta i nie było sensu się w nią angażować, skoro był to test... To tak jakby na planie filmowym ktoś coś przekręcił a scena grana byłaby do końca... :P .
Od niedawna mogę myśleć o regularnym odwiedzaniu tej stronki, tego środowiska mam nadzieję, że w niedługim czasie spotkamy się przy interaktywnej mapie :D
Pozdrawiam :D
 
     
Czarny Jaszczur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Witamy serdecznie, wypatruj naborów i sam pomyśl o organizacji jakieś gry :)
 
     
Rewolta
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Paź, 2014   

Jak coś to ja mogę oddać swoje miejsce tylko wołaj głośno, ostatnio nie mam na nic czasu + oczywiście jeśli Stark mnie nie rozjedzie w 74
 
     
kamila12345
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lip, 2015   

Kronika robi wrażenie :)
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2020   

Zrobiłem tą kronikę już jakiś czas temu, a teraz na pożegnanie (albo tylko zawieszenie, kto wie) gry na forum w końcu wrzucam. Bardziej jako ciekawostka statystyczna i kronika dla potomnych, niech wiedzą jacy kiedyś tu byli gracze :mrgreen: .

Miałem ostatnio trochę czasu, a że lubię się bawić w statystyki to postanowiłem zrobić nową wersję kroniki. A nawet bardziej czegoś w rodzaju rankingu niż kroniki, bo jednak przyjąłem trochę inny schemat niż Martin w swojej pierwszej wersji, myślę że nawet bardziej przystępny, bo pewnie mało komu chciało się czytać tak szczegółowo o każdej grze (a mnie nie chciało się aż tyle pisać :mrgreen: ).

Tak więc przejrzałem wszystkie gry od początku istnienia forum, wypisałem uczestników, zwycięzców, GM i ustawiłem w postaci rankingów. Rankingi są 4: Najwięcej rozegranych gier (jako uczestnik, nie GM), Największa bezwzględna liczba wygranych gier, Najwięcej poprowadzonych gier (jako GM) i Najlepszy procent wygranych gier.

Obecny ranking obejmuje gry od PBF#1 do PBF#148, nie obejmuje trwających ale niezakończonych gier, mam w planie go uzupełniać (a jak ja już zakończę karierę to może ktoś to przejmie po mnie). Nie obejmuje też gier: PBF#7, PBF#8, PBF#12, PBF#13, PBF#15, PBF#61, PBF#63, PBF#70, PBF#87, PBF#90, PBF#93, #PBF147 z różnych powodów, najczęściej dlatego że zostały niedokończone/przerwane/zawieszone.

Starałem się liczyć to wszystko porządnie, ale przy tej ilości błędy mogły się wydarzyć, jeśli ktoś doliczy się że coś jest nie tak to proszę zgłaszać. Ogólnie to pierwsze 77 spisałem bezczelnie z kroniki Martina, w pozostałych sam przeszukiwałem kto grał i wygrał (bo niestety nie wszyscy piszą na początku listę graczy i aktualizują ją w razie zmian). Przyjąłem też zasadę, ze jeśli ktoś prowadził choć przez chwilę dany ród to już był liczony jako uczestnik, jeśli taki ród wygrał to jako wygranych liczyłem wszystkich graczy którzy dany ród prowadzili (dlatego np. suma wygranych nie zgadza się z liczbą gier).

Jako ciekawostkę statystyczną dodam jeszcze że przez te ponad 6 lat działania gier przez forum przewinęło się tutaj ponad 100 graczy, a zdecydowana większość wzięła udział w więcej niż jednej grze. Ze smutkiem też muszę stwierdzić, że kiedyś gry trwały znacznie krócej niż teraz, oraz że tak wielu wybitnych graczy zakończyło już karierę. Ale mam nadzieję że jeszcze wielu nowych równie dobrych się pojawi, a może i jakieś powroty z emerytury się zdarzą.

Wstawiam poniżej moje rankingi, każdy opisany i w osobnym poście żeby było czytelniej. Jak macie jeszcze pomysły na jakiś inny ranking to piszcie, ale nie wiem co więcej można wymyślić. Mam też nadzieję że nie wpłyną one na traktowanie graczy przez przeciwników (np. Ty już wygrałeś dużo to nie chcę z Tobą sojuszu, albo się podłożę komuś żebyś nie wygrał), bo jednak przy stole gra się zawsze przeciwko Rodowi, a nie konkretnemu graczowi.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2020   

Najwięcej rozegranych gier (jako uczestnik, nie GM)

1 Germanus 59
2 gamaliel 56
3 Gog 43
4 guzu 42
5 Beez 32
6 Sardo 30
7 lukipeki 29
8 Czarny Jaszczur 27
9 Shutt, Mieciu 26
10 Leśnik 23
11 eSzopikon 19
12 Dredzilla, Rewolta 18
13 Richtus 17
14 reszka, Baldur 15
15 czarnylord23, figol, Jazmatos, loonger87, Ril 14
16 Horn-Varelius 13
17 toszt, Martin, Szewa11
18 Aras 10
19 andmac92 9
20 Adam Badura, tamten, lukiluk, player698, Nowakl1993 8
21 rekceb, Pszyna, czyzyk29, Rold 7
22 Georgie, Mortyr, karol399, Kamo, Torn, Sznycelek 6
23 TERF, Krw4wy, kiwi, levi, Pietruch, kajekpl 5
24 pulkownik, Vickon, Medyk, retman, MAT23, drago3482, przeczenie, ByeBye, Szmark, dzerard 4
25 Balerion, alek18, Tasiemiec, JaX7, lion_victor, Macziupeksiu, Moni 3
26 Biały, dibbler, DarkYoung, badoomboom, Armitage, bumszakalaka, chemik81, lord mormont, merkan, ZMar, boneyards, MG-89, Kamcyk, Koper 2
27 Darth Misiekh, Havoc, Koshiah, Wellby, 8janek8, rf., Murgen, matyas, Saylez, eyedragon, biegunka, gacuch, morgan10005, Heeh9, CzarnaSowa, Gordon, Mąciwoda, Sebiszcze, amacotti, Jack Daniel's, Grefin, Sarim, piotreq, Nero, Diablord 1
Ostatnio zmieniony przez eSzopiklon Pią 27 Lis, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2020   

Najwięcej wygranych gier

1 Beez 15
2 Germanus, lukipeki 10
3 eSzopikon 9
4 Leśnik, gamaliel 8
5 Shutt, Czarny Jaszczur 6
6 Baldur 5
7 reszka, Gog, Mieciu, Richtus, Martin, Jazmatos, lukiluk 4
8 Adam Badura, Sardo, figol 3
9 czarnylord23, Rewolta, Pszyna, loonger87, Aras, Ril 2
10 TERF, Wellby, pulkownik, Georgie, Dredzilla, toszt, matyas, kiwi, tamten, rekceb, Armitage, guzu, Rold, Torn, Sznycelek, player698, Pietruch, Andmac92, Sarim, piotreq, Szewa, dzerard, Horn-Varelius 1
Ostatnio zmieniony przez eSzopiklon Pią 27 Lis, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13