galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Postać żaby - problem
Autor Wiadomość
beijaflor

Wysłany: Wto 19 Sie, 2014   Postać żaby - problem

Witam,

mam mały techniczny problem. Gdy postać zamienia się w żabę, porzuca swoje przedmioty, przyjaciół i tak dalej. Pozostają one na polu. Inni poszukiwacze mogą te przedmioty potem zebrać, gdy wejdą na to pole.
Ale jak jest z żabą? Czy żaba może zbierać przedmioty oraz przyjaciół? A w związku z tym, czy może wrócić się na pole (co nie jest trudne, bo porusza się o jeden) i zabrać z powrotem swoje przedmioty?

Odpowiedzi nie znalazłam w instrukcji, możliwe, iż coś przeoczyłam. Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Zeniffar

Wysłany: Wto 19 Sie, 2014   

Myślę, że ropucha nie może posiadać żadnych przedmiotów itp, więc przedmioty możesz strać się odzyskać dopiero po skończeniu się klątwy, czyli powrotu stanu zwykłego poszukiwacza.

beijaflor

A czy to się tyczy również przedmiotów, złota i przyjaciół zdobywanych poprzez np. karty przygód?

sloniopp 

Witam.
Na karcie ropuchy jest to opisane. Piszę z pamięci "Nie może posiadać przedmiotów i przyjaciół" penie coś jeszcze ale nie pamiętam.
Będąc ropuchą można jedynie podnosić statystyki MOC, SIŁĘ, ŻYCIE, LOS. Wszystko inne co napotkacie to zostawiacie na planszy.
Pozdrawiam.

megoviator 

Wysłany: Sro 20 Sie, 2014   

Nie jest to opisane ani na karcie ani w instrukcji, aczkolwiek karta ropuchy nie posiada wskaznikow zlota, przyjaciol i przedmiotow (wokol ramki), co wskazuje na niemoznosc posiadania przez ropuche tychze kart i zlota

beijaflor

Wysłany: Sro 20 Sie, 2014   

Wątpliwości rozwiane. Dziękuję za odpowiedzi :)

Chepratum 
Arch Lich

Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   "Tak, z tragarzami..."

Po temacie spodziewałem się odezwy w rodzaju:

POMOCY! ZAMIENIONO MNIE W ŻABĘ.

A tak poważnie, to kwestia posiadania przez Ropuchę dobytku zawsze powodowała wielkie spory. Moim zdaniem: jest oczywiste, że jak jest się Ropuchą to mus odrzucić cały swój majdan na 3 tury i koniec. No i nie ma również takiej możliwości, żeby w ciągu tych 3 tur podnosić cokolwiek albo przyjmować na pokład Przyjaciół. To w istocie bardzo proste: jest się ropuchą :mrgreen:

Odpowiedz do tematu