galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc w wyborze dodatków
Autor Wiadomość
Martinelli
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2014   Prośba o pomoc w wyborze dodatków

Czesc,
Jestem świeżo po zakupie podstawki.
Nie zamierzam grać turniejowo, a wyłącznie w domu solo i z partnerką.
I tu pojawia się pytanie- jakie dodatki według Was najlepiej kupić?
Myślałem o obydwu pełnych sagach (czy wiadomo kiedy i czy na pewno ukaze się "Droga mrocznieje"?)
Kolejne pytanie to czy można i ma to sens ominąć cykl Cienie mrocznej puszczy z powodu wyprzedania "Polowania na Golluma" i zacząć od "Khazad-dum"?
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2014   

Osobiście polecam iść sobie zgodnie z tym jak były scenariusze wydawane (po prostu ominąć polowanie, albo spróbować dostać z drugiej ręki na allegro, czy olx.pl), jak się posiadane scenariusze już ograją, to kupywać kolejny dodatek, nie jest to jakiś specjalnie duży wydatek w takim tempie. A poziom scenariuszy powinien być dostosowany do puli kart jaką posiadacie. Chyba, że zależy Wam na szybkim dostępie do konkretnych postaci, czy rodzajów talii, to w sumie droga wolna, można kupywać do przodu :P
 
     
Martinelli
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2014   

Dzięki za odpowiedź :)
Czy cykl bez polowania na Golluma będzie tak samo "sprawny", sensowny?
A gdzie w tej kolejności chronologicznej umiejscowić sagi- dwie części Hobbita i Czarnych jeźdźców oraz Droga mrocznieje ?
 
     
Jahmel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2014   

Każdy scenariusz grasz osobno, nie ma przymusu grania kampani całych cykli. Jeden bohater i kilka kart graczy nie wpłynie na budowanie talii negatywnie. Przy pokaźnej ilości dodatków nawet tego nie odczujecie. Sagi są oddzielnymi dodatkami, które można łączyć posiadając tylko podstawkę, nawet są w instrukcjach pokazane przykładowe talie graczy. Nie zniechęcajcie się przy porażkach tylko kombinujcie taliami, mieszajcie sfery etc., gra jest niesamowita. Polecam kupować chronologicznie, ładować karty w koszulki i przemierzać Śródziemie w kapciach :)

Hobbita kupiłbym po skompletowaniu Mrocznej Puszczy, ale to już Wasza decyzja :)
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Sie, 2014   

Cykl CMP jest bardzo fajny na początek i jest szansa na kupno kompletu z drugiej ręki. Nawet niedawno trafiłem na taką ofertę (osobno są tam także mroczne talie to tego cyklu): http://www.gry-planszowe....hp?f=53&t=24913
Nie mam pojęcia kim jest sprzedawca i nie chcę do niczego zachęcać. Po prostu szukając czegoś innego trafiłem na wskazane ogłoszenie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13