galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
Autor Wiadomość
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Boodzik napisał/a:
A rosjanie :roll: ? Ja jednak obstawiałbym, że po prostu w Polsce gra karciana po polsku się słabo sprzeda. Dotychczasowe dokonania Galakty też to potwierdzają (na poziom sprzedaży Inwazji również narzekali). Ciekawe czy zrobili jakieś badania rynku przed wejściem w kolejne LCG, czy też za pół roku znowu usłyszymy, że trzeba zamknąć polską linię.


Rosjanie muszą mieć wszystko swoje bo co rusz jest problem z embargo :D
Z tymi badaniami rynku masz słuszną rację, jak mogli wypuścić w tym samym czasie nowe dwa LCG i w między czasie kontynuować Inwaje i Władka :D

PS: Rosja to nie kraj, to stan umysłu.
 
     
Troll
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

A ja bym chciał, żeby Galakta ustosunkowała się do mojej propozycji, która zyskała uznanie wśród wielu graczy (tu, na grupie fb Conquesta, na forum Inwazji) i wydaje mi się rozsądna i korzystna dla obu stron. ;)
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Dla mnie dziwna jest sytuacja w której osoby, którym jak piszą, tak leży na sercu przyszłość tej gry w naszym kraju upierają się aby kupować wersję angielską. Wydawałoby się, że powinno być odwrotnie bo tym razem wersja polska wychodzi równocześnie co zawsze było argumentem aby kupić wersję angielską.

Przede wszystkim niczego nie zabieramy tym, którzy się zdecydują na wersję angielską. Bo tych rzeczy by nie było gdyby nie polska wersja. Proszę czytajcie ze zrozumieniem. NIC NIE ZABIERAMY. My planujemy dać coś graczom w wersję polską a nie zabrać wersji angielskiej.

Chcemy zrobić „program lojalnościowy”, który będzie dostępny dla graczy w polską wersję. My nikogo nie chcemy dyskryminować. Chcemy wesprzeć graczy, którzy kupili polską wersję bo oni będą mieli główny wkład w rozwój systemu nagród itp. To chyba powinno być dla każdego zrozumiałe.

Troll napisał/a:
.....

Gracze mają wstęp na turnieje typu OMP z dowolną wersją językową

Otwarte Mistrzostwa Polski, jak sama nazwa wskazuje, są otwarte dla wszystkich. Włącznie z posiadaczami wersji ang i obcokrajowcami, którzy przyjeżdżają do nas specjalnie na turniej. Wszyscy płacą wpisowe, które opłacają nagrody, więc wszyscy do tych nagród mają takie same prawo.

Wszyscy gracze mają swoje miejsce w rankingu

Nie uwzględnianie części graczy na turniejach w rankingu sprawia, że taki ranking jest bezwartościowy, bo nie pokazuje faktycznych zwycięzców. Poza tym to nie jest żaden koszt.

Tylko posiadacze wersji polskiej otrzymują "kredyty"

Ponieważ nie chcecie dawać swoich gadżetom tym, którzy kupują dystrybuowaną przez was ale wydawaną przez FFG grę, ok - to wy ponosicie koszt, wy decydujecie. Dlatego tylko gracze z wersją pl zbierają te punkty na gadźety.

Tylko gracze z wersją pl są wpuszczeni na turnieje typu top16 rankingu, dodatkowe konkursy promocyjne itp.

Czyli turnieje finansowane przez was, które są ściśle związane z promocją wydawanej przez was gry.

Takie rozwiązanie promuje wersję PL, nie wykluczając graczy z wersją EN. Myślę, że odbiór środowiska graczy byłby dużo lepszy.


Troll
To co napisałeś jest dokładnie tym co ja zaproponowałem. Jedyna różnica jest w tym, że chyba nie do końca jasno wyjaśniłem lub zrozumiałeś zasadę jaka obowiązywałaby w rankingu.

Gracze w wersję angielską normalnie graliby i mieliby normalnie naliczany ranking i swoje statystyki. Jedyna różnica byłaby taka, że na głównej stronie nie byliby wyświetlani w tabeli bo nie mogliby uczestniczyć w finałowym turnieju.

Jeśli jakiś gracz grający w wersję angielską po jakimś czasie stwierdzi, że jednak dobrze byłoby grać polską wersją i uczestniczyć w naszym programie lojalnościowym będzie to mógł zrobić oczywiście grając polską wersją (np. po określonym czasie ilości rozegranych turniejów itp.). Wtedy zostanie mu odblokowany dostęp do wszystkich możliwości jakie będzie dawał system.

W mistrzostwach Polski każdy będzie mógł uczestniczyć z każdą wersją. Ale np. różnica może być taka, że gracze będący w naszym programie lojalnościowym mieliby zniżkę na wpisowe. My byśmy np. tę zniżkę finansowali. Chyba mamy do tego prawo?

Wszystkie kroki zależą od tego jak rozwinie się sytuacja. Jaka będzie sprzedaż itp. Im większa tym większe możliwości. Na razie nie wiemy na co będzie nas stać.

Oczywiście traktujmy się poważnie bo jak czytam, że bardzo łatwo będzie oszukać jaką się gra wersją itp., ito się zastanawiam czy akurat to jest najważniejsze… Nie bardzo widzę kłopoty ze sprawdzaniem kto jaką wersją gra. Po prostu gracz zgłasza organizatorowi, że gra taką a taka wersją i jak się okaże, że skłamał to po prostu to wyjaśnia. Nie bardzo rozumiem gdzie tu jest coś złego.

O całej sprawie dotyczącej wsparcia polskiej wersji piszemy zawczasu bo tylko teraz każdy może się spokojnie zastanowić zanim gra się pojawi na rynku.
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

D.W. napisał/a:
Najpóźniej start rankingów do gier Netrunner jak i Star Wars jest planowany na 1 stycznia 2014 r. Być może wcześniej pojawi się wersja testowa.

Każda z tych gier będzie miała swoja stronę tak jak Warhammer Inwazja.

DW - rok temu obiecałeś, że w styczniu ruszy ranking SW LCG - do dziś go nie ma... czy galakta ma "w głębokim poważaniu" wszystkich graczy, którzy kupili wersje PL?
nie odpowiadacie na maile, zamiatacie temat pod dywan, za to obiecujecie przy Conquescie - sorry ale nie łykam tego, więc zapytam tutaj wprost:

1. co z rankingiem do SW LCG, który miał być w styczniu 2014?
2. co z wersją polską SW LCG, po drugim cyklu, który macie już wydrukowany?
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Teokrata

Netrunner LCG jak i Star Wars LCG miało bardzo zły start. Duże opóźnienie, które nie zależało od nas ale my za to płacimy. Dodatkowo oczywiście standardowa nagonka by nie czekać na polską wersję i lepiej kupić angielską. Każdy ma prawo do takiej decyzji ale one zawsze niosą za sobą konsekwencje.

Star Wars LCG – Czy będą kolejne dodatki? Zwyczajnie nie ma w tej sprawie jeszcze decyzji. Po prostu nie chcę kłamać w żaden sposób. Nie będę ukrywał, że sprzedaż nie jest zbyt duża i biorąc pod uwagę jak zachowują się wszystkie LCG tzn jak spada sprzedaż kolejnych dodatków to nie jest dobrze.

Nie uważam aby ranking, w którym gra niewielu graczy był dobry. Ranking nie jest najważniejszym problemem. Najważniejszym jest liczba graczy aby ranking krajowy miał jakikolwiek sens. Inaczej staje się rankingiem który niewiele wskazuje.

Niestety nasze plany w sprawie Netrunner i SW zostały całkowicie zniszczone przez opóźnienie i na dodatek prawie równoczesne wydania. Po drugie musimy wyciągnąć z tego wszystkiego wnioski na przyszłość i poprawić to co można. A szansa jest bo Podbój wyjdzie równocześnie i jeśli na dodatek gracze zrozumieją sprawę i ograniczą zakup angielskich wersji to jest szansa na taki właśnie program. I po trzecie Warhammer jest popularniejszą marką w Polsce jeśli chodzi o gry i jest szansa na zrealizowanie planów.
 
     
Troll
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

D.W. napisał/a:
Troll
Gracze w wersję angielską normalnie graliby i mieliby normalnie naliczany ranking i swoje statystyki. Jedyna różnica byłaby taka, że na głównej stronie nie byliby wyświetlani w tabeli bo nie mogliby uczestniczyć w finałowym turnieju.


To proponuję zrobić tabelę uwzględniającą wszystkich graczy, która miałaby na celu pokazanie punktów i realnych stanowisk, a osobno tabelę "polską", która decydowałaby o turniejach kończących ligę. Pewna część graczy będzie miała gdzieś rankingi, ale inni choćby z ciekawości zobaczą jak wyglądają na tle innych - a tego taki wyłącznie polski ranking nie pokaże.

D.W. napisał/a:
Jeśli jakiś gracz grający w wersję angielską po jakimś czasie stwierdzi, że jednak dobrze byłoby grać polską wersją i uczestniczyć w naszym programie lojalnościowym będzie to mógł zrobić oczywiście grając polską wersją (np. po określonym czasie ilości rozegranych turniejów itp.). Wtedy zostanie mu odblokowany dostęp do wszystkich możliwości jakie będzie dawał system.


Mi tam wydaje się to przekombinowane. I nawet nie chodzi o łatwość oszukiwania ale też o to, że część graczy gra kartami pożyczonymi, część ma karty i polskie i angielskie itp. a pilnowanie tego na regularnych turniejach ligowych może okazać się uciążliwe. Ale najpierw poznamy wasze "kryteria", wtedy będzie można się zastanawiać.

D.W. napisał/a:
W mistrzostwach Polski każdy będzie mógł uczestniczyć z każdą wersją. Ale np. różnica może być taka, że gracze będący w naszym programie lojalnościowym mieliby zniżkę na wpisowe. My byśmy np. tę zniżkę finansowali. Chyba mamy do tego prawo?


Informacja o tym, że MP będą dla wszystkich jest nieco uspokajająca.
Co do wpisowego. Mam nadzieję, że to faktycznie będzie zniżka, a nie podniesienie wpisowego dla graczy z wersją EN (niby jedno i to samo, ale wszyscy wiedzą jakie są normalne stawki wpisowego na turniejach regionalnych/krajowych, więc będzie to widać).

D.W. napisał/a:
Wszystkie kroki zależą od tego jak rozwinie się sytuacja. Jaka będzie sprzedaż itp. Im większa tym większe możliwości. Na razie nie wiemy na co będzie nas stać.


Ja wam jak najlepszych wyników życzę, także dlatego, że sam zamierzam grać i być może organizować, więc rozwój sceny mnie interesuje. Ale aby te wyniki były dobre, potrzeba mieć zaufanie graczy. Po ostatnich incydentach z LCG zaufanie macie niewielkie, więc mam nadzieję, że dzięki sprawnym wsparciu sceny WH40k je odbudujecie.

Bardzo ważne jest, żeby to faktycznie było tylko wspieranie wersji polskiej, a nie wykluczanie angielskiej. Pierwszy post zupełnie tego nie oddawał, na co dowodem jest ilość negatywnych reakcji, głównie na forum Inwazji. Jeśli jednak, jak piszesz, będzie to prowadzone w taki rozsądny sposób i wyłącznie przez pozytywny feedback, to może wypali. Osobiście cały pomysł ze wspieraniem tylko polskiej wersji uważam za słabo trafiony, ale wasz wybór - jak wyjdzie, zobaczymy.
 
     
Gildiril
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Wiadomo już czy będzie standardowe wydanie FFG, czyli niepełny Core Set czy może będzie niespodzianka i będzie w końcu po 3 kopie każdej karty?Jeśli opcja numer 2; to biorę w ciemno.
 
     
kowalxx
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Program lojalnościowy nie przyczyni się do rozwoju sceny LCG. Nikt nie wchodzi w karcianke bo moze dostac mate/byc w rankingu. Wchodzi się albo dla ludzi ktorzy w to graja albo dla klimatu /systemu samej karcianki , powodów jest mnóstwo ale na pewno nie bajery zwiazane z grą.

Fajnie ze cos robicie wokół gry ale to przypomina troche wyboru rządu. Naobiecywać, stracić zaufanie klienta a potem odzyskiwać je szantażem że jak kupicie polską wersje to bedzie się żyło lepiej.. (przykład innych karcianek )

Każdy powazny człowiek wie ze gdy w rankingu nie bedzie uwzględnionych tak wielu graczy, to ten ranking bedzie nic nie warty.

Troll zaproponował zajebiste rozwiązanie sytuacji ale jak widać "góra" nie ma zamiaru zmienic nic. Szkoda bo juz w tym momencie masa ludzi się smieje i straciła zaufanie do Galakty. Lepiej naprawić to w czas i nie wyciskac hajsu na siłe.
 
     
Troll
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Gildiril napisał/a:
Wiadomo już czy będzie standardowe wydanie FFG, czyli niepełny Core Set czy może będzie niespodzianka i będzie w końcu po 3 kopie każdej karty?Jeśli opcja numer 2; to biorę w ciemno.


Niestety na 90% potrzebne będą 3 Core Sety, by mieć komplet kart. Ale pojawiają się pomysły, by robić w ramach ligi drafty z Core Sety jak było w niektórych miastach przy WHI, dzięki czemu będzie można sobie uzupełnić braki bez 3 kopii. To już zależy od tego gdzie grasz i jak tam sobie ustalicie.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

D.W. napisał/a:
Dla mnie dziwna jest sytuacja w której osoby, którym jak piszą, tak leży na sercu przyszłość tej gry w naszym kraju upierają się aby kupować wersję angielską. Wydawałoby się, że powinno być odwrotnie bo tym razem wersja polska wychodzi równocześnie co zawsze było argumentem aby kupić wersję angielską.

Zawsze było argumentem dla niektórych osób. Inne i tak zawsze wybiorą wersję angielską, nie dlatego, że nie chcą wspierać Galakty, sceny turniejowej czy zrobić na złość. Tylko dlatego, że zawsze jeśli była dostępna wybierały wersję angielską. Po prostu wolą pomarańcze od jabłek.

Wasze wsparcie ma wpływ na 3 docelowe grupy kupujących:
1 graczy, którzy na pewno kupią polską wersję, jeśli tylko się ukaże
2 graczy, którym wersja językowa jest obojętna i mogą zdecydować się na polską, ze względu na jakieś dodatkowe bonusy
3 graczy, którzy na pewno kupią angielską wersję, bez względu na to, czy polska będzie miała jakieś dodatkowe bonusy

Wasze stanowisko obecnie jest dobre dla dwóch pierwszych grup, ale nie dla trzeciej, co widać po negatywnych komentarzach w tym temacie.

Dopuszczenie do bycia "wyświetlanym w rankingu" zadowoliłoby wszystkie grupy, bo nie wierzę, że przeszkadzałoby to komukolwiek z dwóch pierwszych grup. A tak pojawiają się głosy: wolę ściągnać wersję angielską nawet z za granicy, byle tylko nie dać zarobić Galakcie.
D.W. napisał/a:
Gracze w wersję angielską normalnie graliby i mieliby normalnie naliczany ranking i swoje statystyki. Jedyna różnica byłaby taka, że na głównej stronie nie byliby wyświetlani w tabeli bo nie mogliby uczestniczyć w finałowym turnieju.

- Cała klasa zaliczyła test, wyniki są wystawione w gablocie na zewnątrz klasy, oprócz twoich Bambo, bo chociaż zaliczyłeś, nie możemy pokazać, że miałeś więcej punktów niż Rejczel.
D.W. napisał/a:
Oczywiście traktujmy się poważnie bo jak czytam, że bardzo łatwo będzie oszukać jaką się gra wersją itp., ito się zastanawiam czy akurat to jest najważniejsze… Nie bardzo widzę kłopoty ze sprawdzaniem kto jaką wersją gra. Po prostu gracz zgłasza organizatorowi, że gra taką a taka wersją i jak się okaże, że skłamał to po prostu to wyjaśnia. Nie bardzo rozumiem gdzie tu jest coś złego.

To tak jakby napisać, że kontrole drogowe nie są potrzebne, bo przecież nikt normalny pijany nie wsiądzie do samochodu :grin:
Nie ma tu nic złego, po prostu forsujecie przepisy, których w żaden sposób nie będziecie w stanie egzekwować.
W miejscowości X gra 6 osób, nie jeżdżą na turnieje regionalne, nikt ich w Polsce nie zna, ale zgłaszają ciągle wyniki z wersji pl, jak zamierzacie to sprawdzić?
Na turniejach regionalnych jak będzie sprawdzane, czy dany gracz jest właścicielem kart w wersji polskiej, a nie tylko je pożyczył? Paragony?

Rozumiem, że Galakcie wydaje się, że znalazła świetny sposób na odzyskanie zaufania graczy, wymuszenie na nich kupowania wersji pl. Problem w tym, że nie będzie tego w stanie zrobić. Bo jak sprawdzicie, czy ktoś nawrócił się na wersję pl. Pięć razy przyjedzie na regionalsa pożyczoną talią? :wink:
Rozumiem, że teraz z tego nie możecie się wycofać, bo trzeba walczyć o każdy sprzedany core set. Mam tylko nadzieję, że jak sprzedaż okaże się zadowalająca to napiszecie, że teraz w akcie dobrej woli pozwalamy na...
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Naprawdę wydaje mi się, że zupełnie część z Was nie rozumie sytuacji. O stracie zaufania piszą najczęściej te osoby, które zarzekają się tutaj i na innych forach, że w życiu i tak nie kupią wersji polskiej.

Tymczasem cała akcja „lojalnościowa” jest skierowana do wszystkich niezdecydowanych a także tych którzy dotąd grali w wersję angielską. Chcemy im dać powód do zmiany wersji do których dotąd byli przyzwyczajeni. Tym bardziej, że gra polska wyjdzie równocześnie z angielską. My nie musimy przekonywać graczy, którzy i tak chcą kupić wersję Polską bo oni są do tego i tak przekonani z różnych względów. I za to można im tylko podziękować. Oczywiście chcemy podjąć też próbę promocji tego tytułu na dużą skalę ale to nie jest tutaj najważniejsze w tej rozmowie.

Wszystko robimy po to aby przetrwała polska wersja. Chodzi nam o stworzenie takiej bazy aktywnych graczy w polską wersję Podbóju aby było to możliwe.

Im więcej aktywnych graczy zdecyduje się na grę w wersję angielską tym mniejsze szanse dla wersji polskiej. I niezależnie co ktoś będzie tutaj pisał tłumacząc dlaczego się decyduje na wersję angielską taka jest prawda i trzeba sobie zdawać sobie z tego sprawę.

Co do zaufania to sprawę stawiamy jak zawsze całkiem jasno. Zrobimy wszystko także przez program lojalnościowy aby gra w wersji polskiej stała się na tyle popularna aby przetrwała. Jednak to czy tak się stanie zależy od tego ilu graczy będzie aktywnie kupowało dodatki. To jest prosta sprawa i nie zamierzamy tutaj zmyślać i tutaj zaufanie nie ma nic do rzeczy bo zawsze tak było.

My ryzykujemy naszymi pieniędzmi włożonymi w produkt, promocję itp. A gracze ryzykują tylko tym, że jeśli nam się wspólnie nie uda uzyskać odpowiedniej popularności gry i zamknęlibyśmy linię będą zmuszeni dalej do zakupu dalszych dodatków w wersji angielskiej. I tutaj nic nie ma do tego zaufanie to jest jasne postawienie sprawy.

Uważam, że jest ogromna szansa na zrobienie z tą karcianką czegoś naprawdę fajnego jeśli chodzi o rozgrywki. Równoczesna premiera daje nam szansę na podjęcie ryzyka z wieloma działaniami, którymi w żadnym innym kraju nie zostaną podjęte.

Kowalxx
Proszę czytaj ze zrozumieniem. Dokładnie to samo napisałem w swoim pierwszym poście co podsumował Troll a wy to przez wasze oburzenie ciągle przekręcacie. Jedyna różnica dotyczyła wyświetlania rankingu. Zastanowimy się nad takim rozwiązaniem bo już i tak dyskutowaliśmy o tym w firmie.

Mógłby być ogólny ranking w którym są uwzględniani i wyświetlani wszyscy i a z tego rankingu będzie dodatkowo wyłoniony ranking graczy polskich, którzy grają w Lidze graczy w polską wersję i na podstawie tabeli Ligowej zostanie rozegrany finał.

Nie wiem czego najwierniejsi gracze wersji angielskiej jeszcze od nas jeszcze oczekują? Mamy zrezygnować z wydawania polskiej wersji żeby byli zadowoleni czy też może każdemu kto kupi angielską wersję dawać specjalny prezent? Przepraszam za tą ironię ale naprawdę wydaje mi się, że przez swoje zacietrzewienie część z Was nie rozumie o co się martwimy i jaki jest cel naszych działań.

Każdy z Was zrobi co będzie chciał i koniec kropka. Ostateczne decyzje jak będzie wyglądało nasze wsparcie zostanie opisane w na głównej stronie. Tutaj przedstawiam jedynie nasze plany o których możecie dyskutować.
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

I proszę nie piszcie o OSZUKIWANIU kto jaką gra wersją językową w turniejach bo wystawiacie bardzo złe świadectwo graczom angielskim. Bo to oznacza, że zamiast kupić polską wersję planujecie oszukiwać? Bo na pewno nie będą oszukiwać gracze w wersję polską. Myślę, że nikt ostatecznie nie będzie się wstydził tego jaką podjął decyzję.

Powiem inaczej. Poznałem wielu graczy jakoś nie wyobrażam sobie aby wszyscy chcieli oszukiwać. Jak tak to po prostu oszuści będą mogli się cieszyć, że nasz przechytrzyli i tyle.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

D.W. napisał/a:
Naprawdę wydaje mi się, że zupełnie część z Was nie rozumie sytuacji. O stracie zaufania piszą najczęściej te osoby, które zarzekają się tutaj i na innych forach, że w życiu i tak nie kupią wersji polskiej.

Ja do was zaufania nie straciłem, chociaż wiem, że straciły je osoby kupujące polską wersję NTRa, Władcy Pierścieni i SW. To jest akurat fakt, o którym można przeczytać na tym forum, a także na tych dedykowanych.
D.W. napisał/a:
Jedyna różnica dotyczyła wyświetlania rankingu. Zastanowimy się nad takim rozwiązaniem bo już i tak dyskutowaliśmy o tym w firmie.

Mógłby być ogólny ranking w którym są uwzględniani i wyświetlani wszyscy i a z tego rankingu będzie dodatkowo wyłoniony ranking graczy polskich, którzy grają w Lidze graczy w polską wersję i na podstawie tabeli Ligowej zostanie rozegrany finał.

I tylko o to większości tutaj wypowiadających się chodzi, cieszę sie, że pomału, ale dochodzicie do tego konsensusu.
 
     
Blaze
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Skoro Galakta sama stwierdziła że może wydawać tylko Polską wersje LCG bo ma do tego prawo, to dlaczego tego nie robi ?
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

D.W. napisał/a:
Teokrata

(ciach)

Nie uważam aby ranking, w którym gra niewielu graczy był dobry. Ranking nie jest najważniejszym problemem. Najważniejszym jest liczba graczy aby ranking krajowy miał jakikolwiek sens. Inaczej staje się rankingiem który niewiele wskazuje.

Niestety nasze plany w sprawie Netrunner i SW zostały całkowicie zniszczone przez opóźnienie i na dodatek prawie równoczesne wydania. Po drugie musimy wyciągnąć z tego wszystkiego wnioski na przyszłość i poprawić to co można. A szansa jest bo Podbój wyjdzie równocześnie i jeśli na dodatek gracze zrozumieją sprawę i ograniczą zakup angielskich wersji to jest szansa na taki właśnie program. I po trzecie Warhammer jest popularniejszą marką w Polsce jeśli chodzi o gry i jest szansa na zrealizowanie planów.


czyli - nie planujecie dalszego wydawania SW LCG po polsku, w zwiazku z tym nie bedzie juz na tym zarabiac, wiec nie dotrzymacie slowa i nie zrobicie zadnego rankingu. Prosze nie pisac mi o ilosci graczy bo skad niby Galakta wie ilu jest graczy? forum liczy ponad 300 osob a na pewno nie wszyscy gracze sa zajerestrowani, nie wszczy zajerestrowani graja. Wlasnie ranking jest w miare miarodajnym odzwierciedleniem tego ilu jest graczy.

z tego co napisaliscie wychodzi na to, ze robicie "all in" z Podbojem... i moze nawet by Wam sie udalo, gdyby nie: dzielenie graczy jeszcze przed premiera, gry, skladanie obietnic odnosnie innych LCG (np SW) i ich niedotrzymywanie, zamykanie polskich wersji innych LCG (netrunner, lotr i z tego co piszecie SW).

nie rozumiem dlaczego o swoje porazki sprzedazowe obwiniacie graczy a nie siebie. Od lat pracuje w branzy handlowej i wiem doskonale, ze samo sie nic nie sprzedaje. W jaki sposob zachecaliscie graczy do zakupu polskiej wersji? w jaki sposob promowaliscie te gry aby zwiekszyc grono graczy, czyli swoja sprzedaz? moze o czyms nie wiem ale mam nie odparte wraznie, ze nie bylo zadnych promocji, zadnych bonusow czy gadzetow dla graczy kupujacych wersje PL, nie bylo zadnego wsparcia sceny turniejowej, nie organizowaliscie eventow poza empekami, nie zrobiliscie chyba zadnego store championships w swoim wlasnym centrum gier. a teraz za slaba sprzedaz owiniacie nas - swoich klientow? serio?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14