galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Event z Czarnymi Jeźdźcami
Autor Wiadomość
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Paź, 2014   

Dziś odbył się w Warszawie event Fellowship 2014. Spodziewajcie się niedługo małej relacji. Krótko - było bardzo fajnie i epicko!
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Drodzy Gracze, słowo się rzekło.

Zaczęło się od spokojnego przeglądania nowych informacji na stronie FFG . Wtedy to zwróciłem uwagę na coś niecodziennego - event zaplanowany specjalnie pod Czarnych Jeźdźców! Nie turniej o złotą pietruszkę, ale coś, co niedzielni gracze i Ci bardziej wymagający są w stanie przeprowadzić. Sprawdziwszy warunki, jakie trzeba spełnić, zamówiłem w zaprzyjaźnionym sklepie zestaw. Jest on przeznaczony dla czterech graczy, każdy z nich otrzymuje:
- matę eventową,
- specjalny scenariusz, który można dołączyć do trybu kampanii Czarnych Jeźdźców,
- kartę promkę (pierwszą w historii LOTR LCG), Aragorna wywijającego płomieniami.

Gdy nadszedł upragniony październik, razem z Wektoorem spotkaliśmy się w stałym miejscu grania w karty, by wspólnie przeżyć nową przygodę. Nie odstraszył nas tekst angielski, nie przeraziła ilość Upiorów Kurhanów, nie przytłoczyła nas presja (i opresja!), podstępów, nie cofnęliśmy się przed kolejnymi obszarami.

Przygotowanie

Zdecydowaliśmy się na rozegranie taliami zaproponowanymi w najnowszym Saga-Box'ie "Droga Mrocznieje" :
pierwsza opierała się na bohaterach Aragorna, Sama i Pippina, druga na Gandalfie, Grubasku i Merrym.

Talie sprawdzają się zacnie.

Niestety pierwsze podejście skończyło się porażką - moi bohaterowie padli pod naporem Upiorów, przez co Wektoor musiał podnieść swój poziom zagrożenia o 10 i przekroczył magiczną granicę 50 pkt... A został nam ostatni etap wyprawy do przejścia.

Drugie podejście było już obiecujące. Znając lepiej swoje talie oraz to co nas czeka sprawniej planowaliśmy kolejne posunięcia. Od razu powiem ze swojej perspektywy jako gracz kierujący Gandalfem - warto mieć w pierwszej rundzie laskę Gandalfa bądź fajkę czarodzieja. W drugiej jak dojdzie któryś z tych przedmiotów to wtedy zaczyna się jazda bez trzymanki z żonglowaniem kartami z decka i ręki. Bardzo fajnie się sprawdza. A "Płomień Arnoru" młóci wroga aż miło.

Gra

Bardzo przyjemna, w klimacie. Widać twórcy nie zrobili na odwal tego scenariusza. Czuć chłód Kurhanów, ciągłego zagrożenia przez Upiory. I ten Tom Bombadil, który jak jest potrzebny to chowa się na dnie talii :) ale to już urok tej gry.

Wrażenia

Osobiście jestem za tym, by w ten sposób propagować grę Władca Pierścieni LCG. Czy jest na to za późno - to już od Was zależy Drodzy Gracze. Ja dopóki mogę będę preferował ten rodzaj gry wspólnej, by się spotkać z innymi. Zanosi się, że event będzie organizowany raz w roku. Jest na tyle wcześnie ogłaszany, że Gracze z Polski też mogą się włączyć w to międzynarodowe wydarzenie. Dodam, że rozegraliśmy scenariusz zgodnie z zaleceniem, by w weekend 10-12 października br. pasjonaci z całego świata wzięli udział w wydarzeniu Fellowship 2014.

Podsumowanie:

plusy:
+ możliwość nerdowskiego spotkania w większym gronie,
+ zawartość powyższego zestawu (subiektywnie patrząc cena na osobę a mata, scenariusz i promka jest chyba już nie do przebicia - mogę napisać zainteresowanym na PM ile dałem za swoją część),
+ scenariusz, który jeszcze bardziej wzbogaca i uzupełnia pierwszą część Saga-Box'a

minusy:
- scenariusz i promka w języku ang. (ale gdyby polscy gracze włączyli się w to wydarzenie i zamówili więcej, to myślę, że udałoby się przekonać Wydawcę, by zlokalizowano scenariusz i pojedynczą kartę tak jak jest to w zestawach na turnieje LCG :) ).

I to tyle. Życzę Wam i sobie spotkania w większym gronie w przyszłym roku, osobiście bądź w relacji duchowej w różnych częściach Polski poprzez wspólne pokonywanie scenariusza w weekend "Drogi Mrocznieje" 2015.

Cread
 
     
tommifon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Dzięki wielkie za relację.
Żałuję teraz strasznie, że FFG nie wpadło na podobny pomysł dużo wcześniej! Wtedy może byłaby szansa na takie eventy w języku polskim;)
Ale nie ma co się zniechęcać i następnym razem, sam postaram się wziąć udział!
Teraz musimy się zmobilizować i powalczyć o przyszłość WP w Polsce!
 
     
wektoor
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

Cread,

Świetna relacja!

Dzięki z grę - zabawa była przednia. Najbardziej zapadły mi w pamięć te długie chwile planowania naszych ruchów, które następnie były niweczone w 100% przez pierwszą kartę wyciągniętą z talii Spotkań :) Warto przy tym podkreślić, że nie rzucaliśmy się optymistycznie na Wyprawę wszystkimi postaciami, by jak najszybciej przejść na następny etap, ale zawsze zostawialiśmy dość znaczące siły do obrony i ataku. Talia Spotkań zawiera naprawdę wredne Podstępy i dość mocnych wrogów.

Do zobaczenia na następnym evencie i oby było nas więcej!
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

tommifon napisał/a:

Żałuję teraz strasznie, że FFG nie wpadło na podobny pomysł dużo wcześniej! Wtedy może byłaby szansa na takie eventy w języku polskim;)
Ale nie ma co się zniechęcać i następnym razem, sam postaram się wziąć udział!
Teraz musimy się zmobilizować i powalczyć o przyszłość WP w Polsce!


Niestety FFG wpada na takie pomysły odpowiednio wcześniej - jeśli zbierze się grupa ludzi zdecydowanych na zamówienie zestawów, to ma się wtedy argument co do negocjacji spolszczenia scenariusza. Wszystko pozostaje w naszych rękach (portfelach, chęciach, co kto woli :P ).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13