galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vademecum gry na forum
Autor Wiadomość
ByeBye
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

Cześć!
Dopiero co zarejestrowałem się na forum. Miesiąc temu kupiłem drugą edycję Gry o tron, tak mi się spodobała, że mimo grania 2 razy w tygodniu ciągle mi mało. Jeśli powstawałaby nowa gra (2 edycja, w miarę bez wariacji) to jestem bardzo chętny do gry :)
 
     
guzu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

Witamy :-D
Sposob na grę jest bardzo prosty - prowadzisz grę - ktoś zaprasza cię do gry.
 
     
ByeBye
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

Póki co nie czuje się na siłach grę poprowadzić, myślę, że na to przyjdzie pora, a póki co chciałbym poczuć jak to jest być stroną konfliktu na forum. W każdym razie, jeśli jakaś nowa gra powstanie to jak najbardziej liczę na zaproszenie :D
 
     
Nero
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Lis, 2015   

Witam wszystkich serdecznie. :)

Chętnie wezmę udział w rozgrywce, jeżeli zostanie otworzona. Prowadzić gry nie będę, gdyż mam za mało doświadczenia.
 
     
guzu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Lis, 2015   

Nero napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie. :)

Chętnie wezmę udział w rozgrywce, jeżeli zostanie otworzona. Prowadzić gry nie będę, gdyż mam za mało doświadczenia.


ciężkie podejście, mało gier się otwiera teraz, poprowadzić, a potem uczestniczyć, na pewno pomożemy ;)
 
     
Nero
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Gru, 2015   

Dobra zasada, lecz niestety nie pomogę, gdyż właśnie poprzez uczestnictwo w grze przez forum chciałem utrwalić sobie zasady i nabrać wprawy w ich interpretacji, aby przygotować się do uczestnictwa w grze po raz pierwszy na żywo i jej prowadzenia (wśród ludzi, którzy nie czytali nawet jeszcze instrukcji). :smile:

Przejrzałem cały temat z wyjaśnieniem zasad, mam jeszcze prośbę: Możecie mi wskazać miejsce, gdzie znajdę własne zasady graczy GOT, które optymalizują/urealniają grę (np. czytałem o wykorzystaniu kart losów bitwy tylko podczas ataku na wojska neutralne; poza tym rzuciło mi się w oczy, że zamki/twierdze nie licząc tych z garnizonami, nie spełniają swojej roli taktycznej i ze względu na machiny oblężnicze łatwiej je zdobyć niż puste tereny, co jeszcze potęguje fakt, że jest ich dużo).

Pozdrawiam!!
 
     
Martin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Gru, 2015   

Nie wiem o co pytasz, przeczytaj najpierw dokładnie instrukcję, bo zasady dotyczące machin oblężniczych są właśnie w instrukcji, a nie w żadnych wersjach alternatywnych. Poza tym po co chcesz optymalizować/urealniać grę, jeśli jeszcze nigdy w nią nie grałeś?
 
     
Nero
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Gru, 2015   

Przeczytałem zasady bardzo dokładnie, dodatkowo przeanalizowałem pytania do zasad z forum, robiąc symulację. Wiem, jak to wygląda z wieżami oblężniczymi. Proszę jedynie o dojście do alternatywnych zasad, używanych na zjazdach itp..
 
     
Martin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Gru, 2015   

No to ja nie wiem, chyba jestem na to za mało doświadczony, nigdy na żadnym zjeździe nie byłem. Może wypowie się ktoś ze starych wyjadaczy :roll:
 
     
Nero
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Gru, 2015   

Założyłem nowy temat z tym pytaniem.
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=7307

Nie mam doświadczenia w GOT (mam w innych grach), ale nie widzę powodu, dla którego nie miałbym o to pytać, chociaż najwyraźniej jestem odbierany jako irytujący - jeżeli tak, to nie było to moim zamiarem, przez forum czasem nie da się przekazać naszych emocji. :wink:
 
     
Martin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015   

Ależ was łatwo urazić :roll: Przepraszam w takim razie. Nie wydaje mi się, żeby ktoś spisywał wszelkie modyfikacje gry. Może na BGG ale nie tu. Tutaj większość modyfikacji, w które graliśmy polegała na zmianie mapy. Były też inne, np. gra z celami na 6-ciu graczy, gry z wyborem kart rodów na początku, gry z sojuszami itp. ale służyły one raczej dobrej zabawie dla graczy, których znudziła już ograna wersja podstawowa.

Zasada jest prosta - zakładasz grę, ustalasz zasady. Jeśli znajdzie się 6-ciu chętnych (chyba że twoja wersja zakłada inną liczbę graczy) to będziesz miał okazję je wypróbować.

Cytat:
poza tym rzuciło mi się w oczy, że zamki/twierdze nie licząc tych z garnizonami, nie spełniają swojej roli taktycznej i ze względu na machiny oblężnicze łatwiej je zdobyć niż puste tereny, co jeszcze potęguje fakt, że jest ich dużo

Zakładam, że twórcy gry w ten sposób chcieli, by walka, która w końcu jest celem gry, była jak najntensywniejsza. Jak napisałem powyżej - nic nie stoi na przeszkodzie byś zaproponował grę, w której obrońca zamku/twierdzy będzie zyskiwał automatycznie bonusy.

Niemniej naprawdę polecam Ci najpierw rozegrać kilka gier z zasadami z instrukcji
 
     
Leśnik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015   

Większość home-ruli bierze się z znudzenia wersją podstawową i szukanie balansu w modyfikacjach. Na początek jest to zbędne.

po 10-15 partiach dopiero warto szukać kolejnych wariantów i modyfikacji. Zwłaszcza, że parafrazując Petyr Baelish Gra o Tron to nie jest zabawa dla Wszystkich. :wink:

BTW: zjazd takich dzików GoTowych i napierdalanie 5-7 partii w weekend do wyparowania mózgów mogłoby być fajną inicjatywą. :twisted:
 
     
Martin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015   

Leśnik napisał/a:
BTW: zjazd takich dzików GoTowych i napierdalanie 5-7 partii w weekend do wyparowania mózgów mogłoby być fajną inicjatywą. :twisted:


Sam jesteś dzik :P nie da rady tylu partii, moim zdaniem już przy trzeciej poszłoby na noże
 
     
Nero
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015   

Martin napisał/a:

Niemniej naprawdę polecam Ci najpierw rozegrać kilka gier z zasadami z instrukcji


Właśnie czekam na taką sposobność, żeby grać w większym gronie. Dzięki za pomoc, nikt nikogo chyba nie uraził.
 
     
Leśnik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015   

Martin napisał/a:
Leśnik napisał/a:
BTW: zjazd takich dzików GoTowych i napierdalanie 5-7 partii w weekend do wyparowania mózgów mogłoby być fajną inicjatywą. :twisted:


Sam jesteś dzik :P nie da rady tylu partii, moim zdaniem już przy trzeciej poszłoby na noże


no jestem :grin:
Chyba nie byłoby tak źle. Zakaz dla nastoletnich dziewczynek i osób z taką psychiką lub otwarty na miejscu bar powinien wystarczyć. :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13