galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanka :)
Autor Wiadomość
czarodziej

Wysłany: Czw 05 Sty, 2012   pytanka :)

Witam :)
Kupilem sobie ostatnio BLOOD BOWL - Menedżer Drużyny i mam problem z zasadami jakbyscie mogli odpowiedziec na moje pytania i jakby ktos mogl opisac przebieg rundy gracza to bylbym bardzo wdzieczny

Dzięki wielki :)

1.czy ilosc kart wydarzen jakie sa na stole zalezy od ilosci graczy ? ( jak gramy 4 to 4 a jak 2 to 2 )

2. Jak gram np. elfami (tylko 12 kart) to czy moge uzywac innych kart graczy czy tylko elfy i neutralne ?

3. ile kart moge wystawic na poczatku ? bo dobieram na srtarcie 6 i ile kart moge wystawic wtedy i czy place cos za wysawienie ?

kufel 

Wysłany: Czw 05 Sty, 2012   

Hmm trochę dziwne pytania bo wydawało mi się, że w instrukcji jest to dość jasno opisane. No ale spróbuję pomóc
1.
"Sprawdzenie wydarzeń: Pierwszy menedżer „sprawdza” wydarzenia poprzez dobranie z talii wydarzeń kart w liczbie równej liczbie menedżerów uczestniczących w rozgrywce (np. przy czterech menedżerach dobiera on cztery karty Wydarzeń)."
oraz wg specjalnych zasad dla dwóch graczy:
"Przy sprawdzeniu wydarzeń, odkrywane są cztery wydarzenia. Po tym jak do dwóch z nich zostanie przypisanych po co najmniej jednym zawodniku, pozostałe dwa wydarzenia są odkładane do pudełka. Menedżerowie rywalizują w dwóch, pozostałych na obszarze gry, wydarzeniach i turniejach."

2.
"Wybór drużyn:...Każdy menedżer otrzymuje: jedną Tablicę Wyników (ustawioną na „00”), 12 kart Początkowych Zawodników, pięć kart Rozwinięć Drużyny i trzy znaczniki drużyny – wszystkie odpowiadające jego drużynie."

3.
"Faza rozgrywki
Faza rozgrywki stanowi trzon gry. Podczas tej fazy drużyny rywalizują między sobą w bezpośrednich rozgrywkach. Mówiąc wprost, im więcej rozgrywek drużyna wygra, tym bardziej się rozwinie i zdobędzie więcej kibiców.
Każdy menedżer ma na ogół sześć tur podczas fazy rozgrywki, chyba że zdecyduje się wcześniej spasować. Zaczynając od pierwszego menedżera i kontynuując zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, każdy z menedżerów wykonuje w swojej turze następujące kroki:

1. Przypisanie jednego zawodnika do rozgrywki: Menedżer wybiera jedną kartę Zawodnika ze swojej ręki i kładzie ją odkrytą przy danej rozgrywce. Potem w następujący sposób rozpatruje kartę Zawodnika:

Rozpatrzenie zdolności w momencie zagrania: Menedżer rozpatruje wszelkie zdolności „w momencie zagrania” znajdujące się na karcie Zawodnika.

Użycie umiejętności: Menedżer używa umiejętności zawodnika w kolejności od lewej do prawej. Więcej informacji o umiejętnościach znajduje się na stronie 10.

2. Rozpatrzenie jednej akcji rozgrywki (opcjonalne): Menedżer może wyczerpać jedną kartę Rozwinięcia Personelu lub Drużyny, którą ma na swoim obszarze gry, aby zastosować tekst karty."

W tej grze nie "płaci" się za wystawianie kart, nawet nie ma czym :D
Gracze na przemian dołączają karty zawodników z ręki do rozgrywek rozpatrując ich zdolności podczas zagrywania.

czarodziej

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

wiem ze troche banalne pytania ale dzieki za odpowiedz

DZIĘKI WIELKIE :)

Gege 

Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

kufel napisał/a:
Hmm trochę dziwne pytania bo wydawało mi się, że w instrukcji jest to dość jasno opisane. No ale spróbuję pomóc
1.
"Sprawdzenie wydarzeń: Pierwszy menedżer „sprawdza” wydarzenia poprzez dobranie z talii wydarzeń kart w liczbie równej liczbie menedżerów uczestniczących w rozgrywce (np. przy czterech menedżerach dobiera on cztery karty Wydarzeń)."
oraz wg specjalnych zasad dla dwóch graczy:
"Przy sprawdzeniu wydarzeń, odkrywane są cztery wydarzenia. Po tym jak do dwóch z nich zostanie przypisanych po co najmniej jednym zawodniku, pozostałe dwa wydarzenia są odkładane do pudełka. Menedżerowie rywalizują w dwóch, pozostałych na obszarze gry, wydarzeniach i turniejach."

2.
"Wybór drużyn:...Każdy menedżer otrzymuje: jedną Tablicę Wyników (ustawioną na „00”), 12 kart Początkowych Zawodników, pięć kart Rozwinięć Drużyny i trzy znaczniki drużyny – wszystkie odpowiadające jego drużynie."

3.
"Faza rozgrywki
Faza rozgrywki stanowi trzon gry. Podczas tej fazy drużyny rywalizują między sobą w bezpośrednich rozgrywkach. Mówiąc wprost, im więcej rozgrywek drużyna wygra, tym bardziej się rozwinie i zdobędzie więcej kibiców.
Każdy menedżer ma na ogół sześć tur podczas fazy rozgrywki, chyba że zdecyduje się wcześniej spasować. Zaczynając od pierwszego menedżera i kontynuując zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, każdy z menedżerów wykonuje w swojej turze następujące kroki:

1. Przypisanie jednego zawodnika do rozgrywki: Menedżer wybiera jedną kartę Zawodnika ze swojej ręki i kładzie ją odkrytą przy danej rozgrywce. Potem w następujący sposób rozpatruje kartę Zawodnika:

Rozpatrzenie zdolności w momencie zagrania: Menedżer rozpatruje wszelkie zdolności „w momencie zagrania” znajdujące się na karcie Zawodnika.

Użycie umiejętności: Menedżer używa umiejętności zawodnika w kolejności od lewej do prawej. Więcej informacji o umiejętnościach znajduje się na stronie 10.

2. Rozpatrzenie jednej akcji rozgrywki (opcjonalne): Menedżer może wyczerpać jedną kartę Rozwinięcia Personelu lub Drużyny, którą ma na swoim obszarze gry, aby zastosować tekst karty."

W tej grze nie "płaci" się za wystawianie kart, nawet nie ma czym :D
Gracze na przemian dołączają karty zawodników z ręki do rozgrywek rozpatrując ich zdolności podczas zagrywania.

Pytanko odnośnie fazy rozgrywki
1. Gdy jest moja tura to wystawiam swoich zawodników naraz czy najpierw ja swojego i przeciwnik swojego i tak na przemiennie aż do wyczerpania kart na ręce lub spasowania jednego z menadżerów?

2.Użycie umiejętności zawodników - używam umiejętności swoich wszystkich zawodników, czy też to jest robione na przemian, raz ja raz przeciwnik?

3.Kart rozwinięć, które zdobyłem/zdobędę, wykładam wszystkie odkryte przed sobą i zagrywam taką jaka mi w danym momencie pasuje (z uwzględnieniem warunków zagrania - zagranie karty z nagłówkiem "w fazie rozgrywki" może być użyta tylko w fazie rozgrywki i tylko jedna na rundę - chyba dobrze zrozumiałem instrukcję, pozostałe karty mogę zagrać w dowolnej liczbie)???

To na razie tyle pytań, jeżeli coś mi jeszcze przyjdzie do głowy, to napiszę. Z góry dzięki.

P.S. Dobrze by było, żeby jakiś doświadczony gracz zrobił zdjęcie stołu w trakcie rozgrywki, żeby można było to wizualnie ogarnąć - dalej mi nie dają spokoju te karty rozwinięć (gdzie mają leżeć, czy są dokładane bezpośrednio do jakiegoś zawodnika itd.... itp........ :?: :?: :?:

kufel 

Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

1 (i w sumie 2) :D
Zawodników wystawiacie naprzemiennie, zaczyna aktywny gracz. Po wystawieniu zawodnika rozgrywa się jego akcje, od lewej do prawej. Tylko "Oszukiwanie" jest obowiązkowe, resztę akcji można zagrać ale nie ma przymusu, np.
Gracz aktywny A: zagrywam zawodnika (podanie, podanie, oszustwo) i piłka leży na środku... używam pierwszej akcji "podanie" aby zabrać piłkę, druga akcję "podanie" pomijam no i na koniec muszę rozpatrzyć "oszustwo"
Gracz B: zagrywa zawodnika (atak, atak, podanie)... atakuję zawodnika z piłką, załóżmy, że nic się nie stało, ponownie używam akcji atak (teraz sukces!) więc piłeczka ląduje na środku, trzecią akcją jest podanie więc nasz zawodnik przejmuje piłkę

3.
Kartę/karty rozwinięć układasz odkryte przed sobą. Ale uwaga! Nawet w polu nagrody za wydarzenie jest kilka rozwinięć drużyny/personelu losujesz taką ilość ale wybierasz tylko JEDNO!
Można użyć jednego rozwinięcia na turę.

Podsumowując Faza rozgrywki wygląda tak:
1 Gracz A zagrywa zawodnika
- rozpatruje efekt na karcie zawodnika „w momencie zagrania”
- można użyć zdolności umieszczonych na karcie zawodnika (oszukiwanie jest obowiązkowe!)
- gracz może wyczerpać 1 rozwinięcie Personelu lub Drużyny i użyć akcji rozgrywki z tej karty
2 Gracz B zagrywa zawodnika... itd

My robimy tak, że przez pierwszych kilka gier rozkładamy karty dokładnie jak to jest pokazane w instrukcji, z czasem modyfikujemy pole gry jak nam pasuje :)

makabrysio 

Wysłany: Nie 11 Mar, 2012   

w kwestii OCHRONY - zdolność ta działa bez względu na lokalizację zawodnika? Czy też gość z ochroną musi być przypisany do rozgrywki z ewentualnym chronionym? My gramy tak, że nie musi być, ale wolę się upewnić.
pzdr

kufel 

Wysłany: Nie 11 Mar, 2012   

hmm no jasne, że musi być. Każde wydarzenie to oddzielny mecz!

Kintaro27

Wysłany: Sro 11 Lut, 2015   Pytanie...

Witam
Dziś grałem pierwszy raz w Blood Bowl... Pojawił mi się kilka pytań:
1. Mam kartę zawodnika np. (Sprint, piłka, piłka)
Dokładam zawodnika do wydarzenia, wykonuje sprint wymieniam kartę, podaniem zabieram piłkę, to po co na karcie jest druga piłka? Co moge wtedy zrobić? Skoro piłkę już mam?

2.
A) Karta: czlowiek napastnik.
Czy jak zaatakuje innego zawodnika nie posiadającego piłki, to czy odbiera piłkę innemu zawodnikowi który ją posiada? Oczywiście w tym samym wydarzeniu.
B) Bacik Zmieciuch - jak zostanie powalony nie traci piłki, to tylko wytrąceniem można mu odebrać piłkę? No i kontuzją? Czy jeśli "przygotuję" powaloną postać, to czy znów kożystam z "pilki, podania, sprintu i ataku?
C) leśny Elf Miotacz - pytanie jak powyżej, co dają 2 piłki?

3. Talię sławnych zawodników robię ze wszystkich drużyn? Oczywiście dzielę na dywizje OWA i CWC? Czy tylko swoich zawodników i najemnicy?

4. Talia rozwinięć drużyny tasuję i układam na stos? Czy w poerwszej rundzie jakąś dobieram czy tylko po wygraniu meczu? I odebraniu "nagrody", to samo pytanie co do tali rozwinięć?
Kartę jak już mam odsłoniętą w swoim obszarze, to mogę raz ją w "tygodniu" tąpnąć. Później robię untap. W nowym tygodniu...

EDIT:
5. Czy jak zawodnik ma piłkę i chce wykonać atak, to czy punkty sławy z piłki dodają się punktów zawodnika trzymającego piłkę?
Z góry dziękuję za pomoc

Germanus 
OT- Inwazja

Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   Re: Pytanie...

Ad 1. Kiedy przeciwnik ma piłkę to jak ty masz 2 piłki na zawodniku to raz idzie ona na środek a z drugiej piłki zabierasz ją do siebie. Ponad to pamiętaj że możesz tez podawać swoim zawodnikom
Ad 2. a- nie, b-nie wykonujesz ponowie umiejętności,
Ad 3. ze wszystkich z danej ligi
Ad 4. jako nagorda jest dobierana
Ad 5. nie

Odpowiedz do tematu