galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pękajace kolumny podstawki
Autor Wiadomość
alainPKS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

Wygląda fajnie tylko pytanie czy cięższe statki nie będą się same przechylać.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

Gdyby wstawić neodymową kulkę w kolumienkę i neodymowy walec w statek, to powinno być stabilnie. Kumpel ma statki z magnesami na prętach i podczas gry cięgle mu się okręcają, czasem nawet o 90 stopni. Bywa mylące i trzeba cały czas patrzeć na kierunek zwrócenia podstawki a nie modelu.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

No ja po wymianie mojego VT-49 uszkodzonego (przechylenie ok 45 stopni w jedną ze stron względem prostej podstawki), niestety teraz mam taki model co bardzo słabo trzyma się kolumna (nie da się podnieść statku trzymając za model, bo od razi wypina się z kolumny). Co ciekawe z 2-gą sztuką już tak nie mam ;P Ale też czasami potrafi wypaść, ogólnie duże statki z tego co wiem mają z tym większy problem. Z małymi nie miałem takiego problemu ani razu, z dużymi już mi się to zdarzało przed VT-49.
 
     
slavkovic
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

Ja przy moim VT mam to samo. Co podniosę to wypada:) A moje B-wingi też były przekoszone ale jeden się udało przestawić a w drugim już niestety musiałem użyć kleju:)
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   

Jak wypada ze słupka, to go klejem posmarować a jak wyschnie zeszlifować ewentualnie.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   

Jaki klej polecasz? No i najlepiej by było posmarować jednak montaż w statku, co jest znaczeni trudniejsze. Bo tak to jak pogrubię jeden słupek, to będzie pasował tylko do tego VT-49, a do reszty statków może być za ciasny ;P
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   

Kropelką zwykłą, cyjanoakrylem. A słupek to ja trzymam razem z podstawką do danego statku.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   

No to ja mam inny system, słupki mam oddzielnie w pudełeczku, wraz z wszystkimi żetonami ;) Kropelka się sprawdzi w przypadku właśnie słupka. Dzięki tak za pomysł, coś się wykombinuje;) Szkoda, że nie są one od "nowości" po prostu wkręcane.
 
     
Michał87
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015   

witam wszystkich

od jakiegoś czasu zaciekawiła mnie gra x-wing i mam pytanie

1. czy pękające podstawki kolumny czy nawet statki to powszechne zjawisko w tej grze?

2. można kupić gdzieś w Polsce zamienniki np kolumny lub podstawki?

3. Jak unikać pęknięć czy nie można raz złożyć statków kolumn i podstawki i tak zostawić już na stałe? czy żeby cieszyć się grą trzeba to rozkładać?
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015   

Pękające do stanu nieużywalności zdarzają się rzadko, ale takie mikropęknięcia, które powodują trochę luzu, są częste. Możliwości kupienia zamienników jeszcze nie widziałem, ale gra cały czas zyskuje na popularności. Spodziewałbym się, że w końcu ktoś zaoferuje coś takiego. Jeśli chodzi o unikanie, to można trochę zeszlifować wypustki kolumienek, żeby mniej rozpychały otwór drugiej kolumienki. No i można zostawić je na stałe złożone (przynajmniej same kolumienki).
 
     
Michał87
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015   

czyli głównie pękają kolumienki nie podstawki tak?
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015   

Musiałbym sprawdzić czy kolumienki do Star Trek Attack Wing pasują do X-Winga, bo do STAW można dokupić dodatkowe podstawki z kolumienkami, chociaż tylko kolorowe (jak coś to na Planszomani widziałem takowe).

Sprawdziłem, praktycznie pasują, kolumienki wchodzą ładnie w podstawkę tylko w statki jakoś bardziej ciasno, ale też wchodzą.
Ostatnio zmieniony przez Crane Czw 16 Kwi, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015   

Podstawki są niezniszczalne, chyba że bardzo chcesz je zniszczyć ;)
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015   

Gram ponad pół roku, mam większość z tego co wyszło. Nic mi nie pękło jak dotąd. Nie słyszałem też, żeby ktoś na to narzekał. Kolumienki nie pękają, a nawet gdyby to masz stos zapasowych, bo do każdego statku masz dwie. Jeśli już, to może pęknąć ta część sklejona z modelem, w którą wkłada się kolumienkę, ale wydaje mi się, że wystarczy rozsądnie używać siły przy wkładaniu, aby tego uniknąć. Zamiast wciskać na chama jak głupek można wziąć inną kolumienkę, która wchodzi luźniej. Także nie pękaj tylko kupuj.
 
     
Michał87
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015   

ok, dzięki jutro zamawiam :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14