galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Turniej GoTa w Hexie
Autor Wiadomość
figol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Cze, 2014   

To kiedy wbijamy? :grin:
 
     
Shutt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Cze, 2014   

Ja po sesji.
 
     
Sardo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Ktoś się wybiera na kolejny turniej?
https://www.facebook.com/events/846076765411227/
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

ja :D
 
     
Shutt
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

ja juz zapisany ;)
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sie, 2014   

za późno informacja, nie dojadę :/
 
     
Jazmatos
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sie, 2014   

Czemu jest zawsze wtedy kiedy nie mogę :P Bo egzamin w środę mam ważny, a i tak jeszcze mnie w Kraku mnie nie ma i 2 turniej mi przejdzie koło nosa :D A potem się ludzie dziwią, że nie brałem udziału jak biorą udział czasami jakieś noobki :D Przynajmniej niech ktoś z was wygra, żeby znowu nie było przypadkowego zwycięzcy. Choć pamiętajcie, że są losy bitwy :P Więc tego się nie da wykluczyć :D
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Sie, 2014   

szkoda ze 31 sierpnia

Mistrzostwa w X-winga a pozniej Osadnicy itd

28 wrzesnia bylby lepszy ale moze to bedzie 3 turniej i wowczas dojade do Krk ;)
 
     
Jazmatos
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Sie, 2014   

Będzie tak gdzieś za 2,5-3 miesiące tak napisał właściciel Hexa.
 
     
Shutt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Sie, 2014   

Podsumowanie turnieju.

Pierwsze 2 partie eliminacyjne trwały po 3h, zarówno ja i Sardo byliśmy jedynymi graczami z dwoma zwycięstwami. Niestety muszę się przyznać, że pierwsze zawdzięczam głównie nieogarniętemu Greyjoyowi chociaż losy ewidentnie mi nie spasowały - jako Stark w 2 turze straciłem gwiazdki i dopiero w 5 czy 6 padła mobilka.
Minusem był fakt, że było 37 graczy (ostatni pojawił się tuż przed rozpoczęciem losowań) i zamiast 6 stołów po 6 graczy mieliśmy 5x5 i 2x6.

Partia finałowa to chyba największy zbiór pomyłek, który zacząłem ja grając upragnionymi Greyjoyami, wygrał Sardo Martellami. Gra 10-turowa, wg mnie mega ciekawa głównie orzez te błędy, chociaż końcówka była już o niebo lepsza i gdyby nie nieogarnięty Tyrell to kto wie jakby to się wszystko skończyło.

Ogólnie polecam, bo nagrody są warte tych 10zł wpisowego.
 
     
Jazmatos
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Wrz, 2014   

A jak generalnie oceniasz poziom graczy?
 
     
Sardo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Wrz, 2014   

Turniej wypadł spoko. Jedynie ta 1 osoba za dużo popsuła, bo te 5-osobowe gry były niefajne. Miałem szczęście, że trafiłem tylko do 1 takiej (na 2 eliminacyjne), ale za to grałem Starkiem, więc mogłem jedynie instruować Tyrella i Baratheona by nie dali sobie wzajemnie wygrać :P

Pierwsza partia eliminacyjna:
Grałem na 6 osób, trafił mi się Greyjoy - jedyny ród, którym nie umiem/nie potrafię/nie lubię grać. Trochę za szybko poszedłem na 5 zamek (Winterfell), a nie miałem w zasięgu innych łatwych więc musiałem przystopować. I przez kolejne 4-5 tur do końca walczył o utrzymaniu na Seagardzie, Palcu Flitna i Pyke (a raczej zatoce). Zaczynając ostatnią turę z 3 zamkami skończyłem ostatecznie na 5 i wygrałem, a miałem bitwy na styk i na szczęście losy bitwy mi nie przeszkodziły.

Druga partia eliminacyjna:
Gra 5-osobowa, trafił mi się Stark. Po pierwszej turze wyczułem poziom graczy i czułem wygraną. Tak jak wcześniej pisałem, musiałem się starać by południowcy nie skończyli za szybko, a mieli ciągle 5-6 zamków. Na szczęście się udało, a ja skończyłem koło 5-6 tury z 7 zamkami.

Finał:
Tym razem Martell. Od razu udało mi się dogadać z Baratheonem i oboje na tym czerpaliśmy korzyści idąc powoli w stronę Tyrella. Baratheon w pewnym momencie ruszył statkami na Starka i zdobywa 6 zamek (i tutaj mógł być już koniec bo tym samym marszem dało się zająć mój Koniec Burzy tylko z żetonem). Sojusz się musiał skończyć zaraz potem i zdobywając Zatokę Rozbitków rozdzieliłem wojska Baratheona, który już nie był w stanie walczyć o wiele. W podobnym momencie Shutt zaczął w końcu wychodzić na swoje z pojedynków z Lannisterem, a Tyrell kisił się na 2 twierdzach i "zbierał siły". Po niedługim czasie Stark się pozbierał i w sumie walka o zwycięstwo została między 4 graczami Martell - Greyjoy - Stark - Tyrell. Ostatecznie udało mi się skończyć z 6 zamkami (powinienem z 5, ale Tyrell był mało rozgarnięty, ale nie zmieniało to zbyt wiele, bo drugi gracz miał i tak ich 4). Generalnie było ciekawie, masa błędów i to u każdego.

Poziom graczy bardzo zróżnicowany, w partiach eliminacyjnych byli dobrzy gracze, ale jednak sporo było ... mniej doświadczonych ;) W finale było lepiej i rozgrywka była dzięki temu naprawdę fajna.
 
     
Czarny Jaszczur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Wrz, 2014   

Gratuluje wam obu dotrwania do finałowej partii a dla Sardo gratulacje ekstra za zwycięską Gre o Tron - monopolista na wygrane w Hexie :)

Rożnicę w liczbie zgłoszeń a faktycznymi grającymi można przemilczeć ale wcale nie trzeba - w kulki sobie polecieli co poniektórzy i spłoną w ogniu R'holla [opcjonalnie odwiedzą podwodną krainę Utopionego Boga] ;p

Wpisowe niskie, nagrody całkiem fajne ale zapominasz Shutt o najważniejszym czyli przyjemności z gry. Inaczej gra się z osobami których styl gry jako-tako już się zna a inaczej z obcymi których należy rozpracować, nawet jeśli są dopiero początkującymi zdobywcami Tronu. Podoba mi się także to że w dwójkę reprezentowaliście naszą małą grupkę i obaj graliście finałową partie. Na następną edycję będzie trzeba pomyśleć o jakieś reklamie i przyciągnąć tutaj co odważniejszych graczy, świeże mięsko jakby to ujął Sandor :)
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

właśnie w grze na żywo jest to coś czyli błędy, na forum błędy są nie wybaczalne bo każdy może skończyć się wyłączeniem w walce o tron. Liczę że w końcu na 3 turniej uda mi się zgłosić i dotrzeć na turniej ;)

A tak poza tym gratuluje obu forumowiczom!
 
     
Sardo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Lis, 2014   

Ktoś się jeszcze wybiera? ;)
https://www.facebook.com/events/984379324911049/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 14