galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska wersja - The Road Darkens
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   Polska wersja - The Road Darkens

Pozwolę sobie powielić swoja wypowiedź z innego tematu.

W przypadku Władcy Pierścieni to dobrą wiadomością jest to, że zdecydowaliśmy się normalnie pracować w tej chwili nad tłumaczeniem drugiej części Sagi. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji o jej wydaniu... ale jest to możliwe. Nie będziemy jednak prowadzić żadnych zapisów itd raczej podejmiemy decyzję na podstawie sprzedaży pierwszej części czyli Czarnych Jeźdźców. Dlatego jeśli ktoś do tej pory nie kupił jej, to kupując ją odda w ten sposób swój głos za wydaniem drugiej części.

W przypadku powodzenia w sprzedaży Sagi przy kolejnych tego typu samodzielnych dodatkach będziemy podejmować decyzję na podstawie sprzedaży właśnie poprzednich części.

Tego typu dodatki miałyby podniesioną cenę sugerowaną na 120 zł. Tylko wtedy to będzie mogło mieć szansę realizacji.

Aby był jakiś cel i to naprawdę niewielki to jeśli w ciągu 3 tygodni sprzedamy 50 szt Czarnych Jeźdźców to ukaże się druga część.

Tak wygląda sytuacja w chwili obecnej...
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Dziękuję bardzo za naświetlenie sytuacji. Jest jakiś promyk nadziei :) Mam tylko jeszcze pytanie, czy informacja o tym będzie podana gdziekolwiek poza tym forum? Na stronie wydawnictwa, facebooku, na jakiś portalach związanych z planszówkową tematyką? Chodzi mi tu o to by wiadomość ta trafiła do jak najszerszego grona graczy, nie tylko do garstki osób znajdujących się na forum.
Ostatnio zmieniony przez schen Pon 05 Maj, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Witam - światełko w tunelu - :mrgreen:

Dla mnie cena 120 PLN jest jak najbardziej "do przełknięcia" i bardzo cieszy mnie, że wydawnictwo pochyliło się / na zamiar pochylić się nad głosem ludu...

Co do ustalonego minimum 50 szt./ 3 tygodnie - warto zamieścić info. na stronie głównej, ew. jakiś newsletter do sklepów - bo zapewne już część ludzi "się zraziła" nieprzychylnymi wiadomościami i dała sobie na wstrzymanie...
Trzymam kciuki - ja oczywiście Czarnych Jeźdźców już mam :mrgreen:

Tak na marginesie - to świetny dodatek - zachęcam niedowiarków do kupna, hobbickie przygody - to jest to!
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Właśnie na to liczyłem :)
 
     
Mando
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   Re: Polska wersja - The Road Darkens

D.W. napisał/a:
Aby był jakiś cel i to naprawdę niewielki to jeśli w ciągu 3 tygodni sprzedamy 50 szt Czarnych Jeźdźców to ukaże się druga część.


Bardzo cieszy mnie ta informacja. Nie planowałem kupowac Jeźdźców jeszcze przez dłuuugi czas bo mam jeszcze spore zaległości a do tego jestem bardzo mocno pod kreską ale co zrobić, jak mus to mus :-) Rozumiem, że te 50 zamówień dotyczy waszego sklepu a nie jakiegoś miejscowego z grami, w którym egzemplarz kurzy się na półce od jakiegoś czasu? Bo dla mnie priorytetem podczas zamówień przez Internet jest Poczta Polska a już całkowicie i szerokim łukiem omijam sklepy, które oferują mi tylko dostawę Siódemką... ale co tam... i tym razem zrobię wyjątek dla sprawy :-)

120 zł to dla mnie akceptowalna cena. Mam ogromną nadzieję, że się uda.

I faktycznie gdzieś by się to przydało rozreklamować
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   Re: Polska wersja - The Road Darkens

Mando napisał/a:
Rozumiem, że te 50 zamówień dotyczy waszego sklepu a nie jakiegoś miejscowego z grami, w którym egzemplarz kurzy się na półce od jakiegoś czasu?

Przyłączam się do pytania
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Mam już Czarnych Jeźdźców, więc cieszy mnie spora, jak się wydaje, szansa na drugą część Sagi.
Co prawda 120zł za dodatek, gdy w tej chwili taniej można dostać znacznie obszerniejszą podstawkę, to trochę wysoka cena, ale jak będę miał do wyboru wersję angielską za ok.100zł i polską o 20zł droższą, to chyba przeboleję tę nadpłatę i raczej wybiorę wersję polską. Boję się jednak, że część chętnych może zrezygnować właśnie ze względu na cenę...
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Te 20zł nie jest tak wielką różnicą, zwłaszcza gdy ma się resztę gry w PL i chce się mieć w tym języku jak największą ilość dodatków.

Jest to i tak bardziej opłacalne niż ceny druków na żądanie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę zawartość.
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Przydałaby się informacja na tematycznych portalach internetowych. Jak ktoś ma jakieś wtyki to może niech napisze. Na razie informacja padła tylko tutaj, a kolega wojo wrzucił info na forum.gry-planszowe.pl
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Dotyczy to ilości gier, które zostaną w dowolny sposób sprzedane przez nasz magazyn. Czy to do sklepów czy też przez nas sklepik internetowy. Czyli każdy może kupić gdzie chce.

Dlaczego taka ilość a nie inna? Powiem więcej to może być i 40 lub 30 szt. Bo to są niewielkie ilości i właściwie chodzi jedynie o to, aby osoby, które twierdziły, że będą takie dodatki kupować ale nie miały czasu na jego zakup, teraz taki czas miały.
Czarni Jeźdźcy są dostępni od początku października 2013 r. i wiemy jaka jest ostatnio sprzedaż miesięczna dlatego każda duża różnica będzie interpretowana jako mobilizacja graczy.

Czy zakup tych sztuk ma dla nas aż takie znaczenie finansowe? Nie, ale odpowie na pytanie ilu fanów tej serii jest wstanie się zmobilizować.

Po co w ogóle ten jakiś test z taką śmieszną ilością sprzedanych gier? Bo naprawdę, chcemy wydać ten dodatek ale dajcie nam jakikolwiek powód…

Akcja namawiająca? Na zakup 30 szt? Bez przesady. Więcej osób się tutaj wypowiadało w tej sprawie…
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Problemy z "ruchem w interesie" mogą polegać na np.:

- gracze zrazili się do dodatków PL po ostatnich czarnych wieściach... i część nie ma zamiaru "inwestować" w nie dokończoną sagę...
- "śpiochy" i ci co kupują po kolei - nie wiedzą o tym, że zakup daje szanse na druk nowości... i że w przyszłości ich mobilizacja (czyli w miarę szybki zakup) wpłynie na stan dodatków PL...
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Problemów jest sporo ale jak my fani niczego nie zrobimy to na pewno się nie uda. Dlatego wklejam to co napisałem na forum gier planszowych:

Cytat:
Natomiast wracając do meritum czyli co można zrobić aby była szansa na te 50 sprzedanych Jeżdżców. Miałem zamiar zrobić recenzję tego dodatku po połączeniu z samym Core Setem ale będzie masakra ciężko w 3 tygodnie. Wyszło mi że te 3 tygodnie zajmie mi ogranie 3 scenariuszy a gdzie czas na napisanie opublikowanie i aby ludzie zobaczyli? Testował ktoś ten dodatek w takim wariancie (tylko z podstawką)? Może wspólnie by to opisać. Chętnie pomogę w spisaniu/redakcji wrażeń. Tekst powinien powstać w przeciągu tygodnia jeżeli ma mieć jakikolwiek wpływ. Co do publikacji mogę spróbować pogadać z Tycjanem z ZnadPlanszy, myślę że WinOnBoard też można by poprosić (publikowali mój poradnik dla Solo graczy).


Nasz forumowy kolega Balint pisuje dla Poltergeista - opublikował tam świetną recenzję dla fanów, może dałby się namówić na tekst dla początkujących? Sam jestem na bakier z FB ale może ktoś ma w tej dziedzinie doświadczenie?

Kolejny pomysł to organizacja konkursu - przydałaby się tutaj składka wśród nas na zakup nagrody. Sam deklaruję że mogę spokojnie się dorzucić. Mam następujący pomysł:
- Kup Jeźdźców w sklepie Galakty w ciągu najbliższych 3 tygodni a weźmiesz udział w losowaniu dowolnego (wybranego przez zwycięzcę) innego dodatku do WP:LCG. Jeżeli pojawią się chętni to mogę wziąć się za organizację tego (choć przyznam że regulaminy konkursów to dla mnie czarna magia).
 
     
Chrostek84
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

D.W. napisał/a:


Akcja namawiająca? Na zakup 30 szt? Bez przesady. Więcej osób się tutaj wypowiadało w tej sprawie…


Niestety , niektórzy zakupili już tę grę wcześniej. Zaraz po premierze.
 
     
Mando
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Obawiam się, że ta akcja żadnych rezultatów nie przyniesie i pewnie Galakta mogłaby zmniejszyć granicę zamówień na jeszcze śmieszniejszą. Starzy wyjadacze już dawno kupili, z nowych kupi część a reszta pewnie będzie dalej kłapać dziobem, że po co kupować skoro i tak nie dostaną pewnie pełnego produktu, skoro i tak nie będzie małych dodatków, skoro i tak prędzej czy później będzie seria wstrzymana itd. Zakłdac, że w ogóle informacja do nich dotrze.

A co by nie było, że ja sam tylko dziobem kłapię to właśnie kupiłem i opłaciłem zamówienie. Nie planowałem tego kupować przez najbliższy rok, dwa lata, ale dla sprawy się zmobilizowałem. Dodatkowo kupiłem w sklepie Galakty, który paradoksalnie jest najdroższym znanym mi sklepem z grami Galakty ale to temat na inną dyskusję, a do tego korzysta z najgorszego kuriera z jakim miałem nieprzyjemność „współpracować” ale to już temat na zupełnie inną dyskusję :-) Tak czy inaczej wolałem nie zamawiać w innym sklepie (choć w jednym mam otwarte zamówienie i zawsze by jedna przesyłka odeszła). Tak jak zacząłem tego posta, obawiam się jednak, że akcja zapiszę się tylko jako akcja pokazowa i Galakta wytrąci argumenty tym, którzy krzyczeli, że tak bez żadnych zapowiedzi skasowali grę i że trzeba było dać czas na mobilizację graczy. No to teraz jest ten czas.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

D.W. napisał/a:
Aby był jakiś cel i to naprawdę niewielki to jeśli w ciągu 3 tygodni sprzedamy 50 szt Czarnych Jeźdźców to ukaże się druga część.


D.W. napisał/a:
Dlaczego taka ilość a nie inna? Powiem więcej to może być i 40 lub 30 szt. Bo to są niewielkie ilości i właściwie chodzi jedynie o to, aby osoby, które twierdziły, że będą takie dodatki kupować ale nie miały czasu na jego zakup, teraz taki czas miały.
Czarni Jeźdźcy są dostępni od początku października 2013 r. i wiemy jaka jest ostatnio sprzedaż miesięczna dlatego każda duża różnica będzie interpretowana jako mobilizacja graczy.

Nie ukrywam, że podoba mi się takie stanowisko Galakty. Od swojej decyzji spadła masa krytyki (zupełnie zasłużonej) na Galaktę, ale teraz pojawił się konkret dla społeczności WP. Zaktywizujcie się, zmobilizujcie tych, którzy jeszcze nie mają wszystkiego, by kupili konkretny produkt, a my wam wydamy jego kontynuację. Uczciwie postawiona sprawa.

Ja swój egzemplarz mam, kupiłem wcześniej też chrześniakowi. Zastanawiałem się nad dokupieniem wersji po angielsku, żeby mieć całość w jednym języku, ale teraz na pewno będę czekał na potencjalną wersję pl, nawet nieco droższą od oryginału.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13