galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec wersji PL
Autor Wiadomość
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Kulgan napisał/a:

Spodziewałem się, że pociągną to do końca po polsku, to chyba zrozumiałe, prawda?

Oczywiście, ja również na to liczyłem, zwłaszcza po głosach, że jest to najlepiej sprzedające się LCG na świecie.
Kulgan napisał/a:

Przerwanie w pewnym momencie wydawania całości - bez ostrzeżenia i żadnej informacji - jest po prostu niepoważne. Galakta to oczywiście nie Caritas, ale firma, która powinna nie tylko zarabiać pieniądze, ale i dbać o swój wizerunek. Rozpoczyna się Saga książkowa - żadnej informacji. Wyszedł Głos Isengardu - jak wyżej. To po co zaczęto wydawać te 2 dodatki po polsku, skoro dokończenie ich będzie po angielsku? Ktoś to chyba wcześniej planował?

Zgadzam się, brak wczesniejszej informacji nie był dla graczy ani przyjemny, ani logiczny. Pytanie, czy i ile mogą podawać do wiadomości publicznej (z góry mówię, że nie wiem, pytam retorycznie).

Kulgan napisał/a:

Nie dziwię się rozgoryczeniu klientom, recenzentom i organizatorom turnieju, bo sam jestem rozgoryczony.

Ja również, ale czy to powód do wylewania wiader pomyj? Nie podoba mi się, nie będę kupował i tyle. Ale zachowujmy się na pewnym poziomie, a nie jak żule przy śmietniku (wczoraj przeczytałem kilka wypowiedzi, które poza obelgami nic nie wnosiły do tematu).
Dałem trzy propozycje (dwie dla Wydawnictwa - wrzucenie dodatków w DnŻ lub wydawanie ich po zebraniu wczesniej zamówień, jedną dla nas, graczy - samodzielne tłumaczenie kart i udostępnianie w sieci). Pytanie, czy będzie jakikolwiek odzew?
 
     
Samanar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Radziol88 napisał/a:
PS Odnośnie tamtej dyskusji to DnŻ będzie wydany ;)


Niech kolejne Sagi zostaną wydane po polsku w druku na żądanie.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

W zasadzie wszystko już zostało powiedziane, ale dołączę swój głos, żeby było widać, że grupa zawiedzionych nie jest mała (chociaż wiem, że nigdy nie będzie tu tylu wpisów, żeby wpłynąć na decyzję o opłacalności wydawania polskiej wersji).

Rzeczywiście najbardziej boli rozpoczęcie dwóch cykli i urwanie ich po wydaniu jednego zestawu z każdego z nich.
Nie wiem jak to jest z opłacalnością druków na żądanie, ale wydaje mi się, że więcej chętnych byłoby na kontynuowanie rozpoczętych serii niż dodatki w rodzaju talii koszmarnych (te od początku ignorowałem ze względu na przelicznik ceny do tego co otrzymujemy w zamian - żadnej nowej przygody, żadnych kart gracza, po prostu kilka kart utrudniających wcześniejsze scenariusze - na pewno jest to dla mnie dużo mniej warte niż połowa zestawu zawierającego nowy scenariusz i kilka kart gracza, które zazwyczaj bardzo fajnie uzupełniały się z kartami z analogicznego zestawu z danej serii).
Jeśli druk na żądanie różni się od standardowego nakładem, to na pewno dobrym pomysłem byłoby wydanie w tej formule przynajmniej tego co rozpoczęto.

Nie wiem tylko czy ktoś z Galakty będzie czytał te nasze pomysły w dziale poświęconym umierającemu produktowi...
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

tomtom napisał/a:
[...] krzywa sprzedaży zacznie opadać poniżej założonego poziomu, bo sobie wymyślił, że potem to się już nie opłaca, ignorując oczywiście takie bzdety jak "wizerunek firmy" "szacunek dla klienta", "wzajemne zaufanie", etc, bo on się już na danym produkcie napasł, ogolił z całkiem solidnej sumy paru frajerów i pójdzie szukać następnych.

Człowiecze przeczytaj wpierw samego siebie... albo zwyczajnie zaprzestań publicznego wyrażania zdania swego...
Boję się zapytać o wiek szanownego autora postu (ekonoma bez wyjęcia), acz zapytanie czy prowadziłeś/prowadzisz swój własny biznes będę tutaj jak najbardziej zasadne?

Mnie też boli serce, wszystkich nas bolą inne części ciała, o portfelach nie wspominając. Piwo się wylało i tyle. Konsekwencją prowadzenia biznesu są czasem takie właśnie nie pomyślne dla drugiej strony decyzje. Skoro dokładasz do interesu w imię idei kilka-kilkanaście tysięcy miesięcznie, to retorycznym pozostaje pytanie, ile jeszcze pociągniesz. Galakta przyjęła stanowisko - albo idziemy na dno albo wydajemy grę dalej po polsku. Rynek zna pojęcia sentyment czy wierność. Sprawa stanęła na ostrzu noża i ktoś niestety musiał się skaleczyć.

Włodarze Galakty napisali wyraźnie i spokojnie - wyjaśniając i tłumacząc zaistniałą sytuację w innym wątki, - iż podadzą bardziej szczegółowe informacje dotyczące wyników sprzedażowych etc. Poczekajmy i wspólnie zastanówmy się w jakim modelu finansowym wydawanie dalszych ZP czy Rozszerzeń będzie się kalkulowało polskiemu wydawcy.
Na forum padają niestety tak nierealne propozycje, że mnie osobiście ogania pusty śmiech i opadają ręce. Pisanie listów błagalnego do FFG? FFG nie interesuje nasz rynek, pogódźcie się z tym wreszcie.
Dofinansowanie wydawnictwa na zasadzie "wspieram-to", pośrednio okey. Pytanie na jakim pułapie obliczona zostanie cena końcowa produktu, po druku, składzie, tłumaczeniu, przechowaniu, dystrybucji, opłaceniu pracowników itd. itd.

Podsumowując. Jedynym żalem jaki możemy mieć do firmy jest postawienie nas wobec faktu dokonanego, tak nagle i trzask. Wydanie Głosu Isengardu uważam za decyzję krzywdzącą. Z jednej strony cieszą się, że wyszło jeszcze po polskiemu, z drugiej wizja całego cyklu ZP dołączonego doń w innym języku mnie estetycznie razi. I tyle.
Zaaplikowałem sobie maść na ból okrężnicy i będę żył z tym dalej. Język angielski nie boli, język użyty na kartach nie jest językiem literackim. Kupiłem polski produkt, bo lubię polskie produkty. Polakiem jestem i używam POLSKIEGO języka. Wspieram również polskie firmy.

Galakcie dziękuję za możliwość przeprowadzenia I Oficjalnego Turnieju oraz za 3 lata niesamowitej przygody w świecie LOTR LCG po polsku właśnie. Decyzję z pobudek finansowych rozumiem, ale jako gracz-nerd jej nie akceptuję.

Gdy kurz opadnie, byłoby wskazane, gdyby rzeczywiście Galakta podjęła w ramach zawarcia paktu o nieagresji konsultacje ze społecznością graczy w kwestii dalszego wydawnictw wersji PL.
 
     
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Radziol88 napisał/a:
Teraz też luzuj.
Albo nie. Wkurzaj się i to ostro. Ja też jestem wkurzony :evil:
Żadnej informacji o problemach, niskiej sprzedaży, zaczęto sagę i nową serię i nagle koniec, już, teraz...

PS Odnośnie tamtej dyskusji to DnŻ będzie wydany ;)


To wspaniale, że będzie wydany SoE po polsku, już lecę robić przedpłatę...
W ramach luzowania zastanawiam się nad jednym: sprzedawać mój komplet od razu, czy poczekać? W aspekcie ekonomicznym oczywiście.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Kilka przemyśleń:
1. Pomijając na chwile fakt że FFG w życiu nie pójdzie na wydanie dodatków PL w trybie druk na żądanie to jest on tak koszmarnie drogi że: (rachunki poprawione dzięki uwadze Radzi88o)
Kod:
MROK NAD OSGILIATH: 45 kart = 60zł
Zestaw przygodowy: 60 kart = 80zł
Duży dodatek: 165 kart = 220 złotych

Nie wiem czy znalazłby się dużo gracz gotowych zapłacić te kwoty (nawet spośród 100 która wg danych Galakty regularnie kupuje dodatki), zwłaszcza że jakość kart w druku na żądanie pozostawia wiele do życzenia.

2. Źle jest odbierane przez sporą część z Was że Galakta zakończyła wydawanie Władcy akurat teraz. Mnie się natomiast wydaje że próbowali do ostatniej chwili w jakiejś formie ratować grę:
- Być może wydali Czarnych Jeźdźców po to by przesondować rynek czy może uda się chociaż sagę pociągnąć dalej. Widocznie wyniki sprzedaży na to nie pozwoliły. Sam swoją kopię kupiłem dopiero w ten poniedziałek kiedy Galakta już decyzję podjeła.
- Podobnie z Głosem Isengardu - może nowy cykl chwyci. Chociaż być może był to poprostu pożegnalny prezent dla fanów (jeszcze 3 scenariusze i sporo kart dla tych którzy nie zamierzają kontynuować gry w wersji ENG). Ktoś kto będzie kontynuował grę w ENG może się poczuć tym prezentem oszukany (jednak myślę że można go odsprzedać z małą stratą)
- Gdzieś na forum (chyba na grach planszowych) ktoś psioczył że dopiero był pierwszy turniej a teraz zamykają grę. Ja niestety myślę że frekwencja na turnieju tylko potwierdziła to co Galakta widzi w wynikach sprzedaży - miałkość*.

3. Miksowanie kart PL i ENG jest dla znających język żadnym problemem. Próbowałem już tego (zaczynałem grać na wersji ENG przed przesiadką na PL). Jest to dużo mniej upierdliwe niż granie z taliami koszmarnymi (które mają inne kolory/fakturę).


A teraz uwaga ogólna: Osobiście myślę że wersję PL zabiło FFG szalonym tempem wydawania dodatków do tej gry (jest tego więcej niż w każdym innym LCG). Dla naszych polskich kieszeni jest to wydatek tak duży, że tylko najzagorzalsi fani, mający sporo wolnej gotówki byli w stanie za tym nadążyć.
- Spójrzcie w USA małe dodatki kosztują 15$ ... gdyby u nas kosztowały 15 złotych to więcej osób byłoby w stanie to udźwignąć.
Drugi problem to czas.
- Mało kto ma na tyle czasu aby ograć każdy dodatek chociaż trochę (dla mnie to oznacza zagrać scenariusz 10 razy). Wszedłem w grę rok po premierze i grałem momentami jak oszalały. Pomimo tego nadal jestem do tyłu - rozgrywam dopiero drugi dodatek przygodowy trzeciego cyklu. Talie koszmarne czekają chyba na emeryturę.

* Tutaj chciałbym podziękować organizatorom turnieju w WP:LCG. Chłopaki podjęliście się czegoś co z perspektywy czasu okazało się ostatnią próbą uratowania gry przez fanów (chociaż nie tak było planowane). Gdyby na Pyrkonie pojawiły się tłumy graczy może Galakta jeszcze by się wstrzymała z decyzją - jednak to już nie było zależne od Was. Wy odwaliliście kawał niesamowitej roboty i dopięliście tego w co większość z nas (łączenie ze mną) wątpiła. Wielki szacun!
Ostatnio zmieniony przez wojo Czw 10 Kwi, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Sorry za post pod postem ale sporo ciekawych informacji jest tutaj:

http://miroslawgucwa.znad...-polskiego-lcg/
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

wojo napisał/a:
* Tutaj chciałbym podziękować organizatorom turnieju w WP:LCG.
[...]
Sorry za post pod postem ale sporo ciekawych informacji jest tutaj...

Odnośnie turnieju mieliśmy obawy, że sami staniemy się kozłami ofiarnymi, ale walczyliśmy do końca. I też rzucimy kilka liczb.

Zebraliśmy od 7 osób 105,00 zł wpisowego. Jakby tego było mało, dano nam bonu dla uczestników o takiej właśnie wartości oraz nagrody za blisko 800,00 zł. Dlatego nisko kłaniam się Galakcie i mimo bólu rozumiem decyzję. Napisałem to już dziś raz - wolę LOTR LCG po angielsku niż Galaktę na dnie...

Za słowa uznania oficjalnie dziękuję :) Równie oficjalnie w imieniu Creada.

W temacie Netrunner LCG/ Władca Pierścieni LCG - PL włodarze Galakty zajęli już stanowisko.

EDIT: wojo Twoją jak to określiłeś "miałkość", nazwałbym przekleństwem i urokiem (albo orkiem...) tej karcianki - konieczność turniejowej kooperacji.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Co do kosztu DnŻ - dodatki mające po 60 kart (to chyba max dla DnŻ) też kosztują 60zł, więc ten przewidywany koszt byłby 3 razy mniejszy.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Tak prawda - mój błąd. Zasugerowałem się absurdalnym kosztem talii koszmarnych podczas gdy większe dodatki też kosztują 60 złotych. Niemniej jednak nadal uważam że są one niesamowicie drogie zwłaszcza biorąc pod uwagę tragiczną jakość kart.

Poprawiam rachunki powyżej
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Dla tych co śledzą tylko ten wątek: Galakta skomentowała sprawę TUTAJ

Kwestia druku na żądanie niestety tak jak przypuszczałem na razie odpada ze względu na niechęć do takiej inwestycji ze strony FFG. Natomiast o dziwo (dla mnie) Galakta próbowała to załatwić już dawno.

Natomiast sprawa sagi nie jest oficjalnie zamknięta. Niestety jest smutniejsza wiadomość w tym samym poście - żadna saga nie zarobiła na siebie. To co FFG przewidziało jako punkt wejścia dla nowych graczy tak nie zadziałało (przynajmniej w wersji PL). Stawia to pod mocnym znakiem zapytania szanse że jednak dalszy ciąg wyjdzie po polsku. Skoro Czarni Jeźdźcy nie sprzedali się jakoś specjalnie to dla kolejnych pudeł będzie tylko gorzej.

Jedyne co mogłoby to zmienić to dotarcie do graczy mających tylko podstawkę i powiedzenie: Słuchajcie jest świetny dodatek dla Was. Zapomnijcie o tych wszystkich cyklach, pudełkach o Morii, Gondorze i zanurzcie się w przygodach prosto z powieści Tolkiena. Nie potrzebujecie innych dodatków (mam nadzieję że to prawda, wiem że tak było z Hobbitem) aby czerpać pełną przyjemność z podstawki plus Czarni Jeźdźcy.

Niestety pojawiają się zrozumiałe głosy że nie ma sensu wchodzić w sagę po PL skoro nie wiadomo czy wyjdzie coś jeszcze w naszym języku. I tutaj jest pies pogrzebany:
Nie chcemy ryzykować PL bo może nie wyjdzie ale jak nie zaryzykujemy PL to na pewno go nie dostaniemy.
 
     
Mando
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

wojo napisał/a:
Źle jest odbierane przez sporą część z Was że Galakta zakończyła wydawanie Władcy akurat teraz.


Mnie bardziej boli to, że nikt wcześniej nie powiedział słowa. Gram we „Władcę” od niedawna, regularnie kupuję dodatki, ale siłą rzeczy jestem bardzo do tyłu. Szczerze to gdybym wiedział wcześniej, że los gry jest zagrożony to kupowałbym nowe na bieżąco i odkładał na półkę na lepsze czasy. Nawet kosztem SW LCG, z której i tak chcę chyba zrezygnować. Na zeszłorocznym Polconie namówiłem na grę buriala, który też się wciągnął i już ma tego więcej niż ja, ale też daleko mu do kupowania aktualnych dodatków, jednak prędzej czy później je kupimy. Ok, dwie osoby wiosny nie czynią, ale przy liczbach takich jak 120 sztuk to jest już 1,6% więcej. A dwie osoby tu, dwie osoby tam. Sam piszesz, że nowe dodatki kupiłeś dopiero teraz. Gdybyśmy wiedzieli o problemach z grą może więcej ludzi zaczęłoby kupować na bieżąco.


wojo napisał/a:
Gdyby na Pyrkonie pojawiły się tłumy graczy może Galakta jeszcze by się wstrzymała z decyzją - jednak to już nie było zależne od Was. Wy odwaliliście kawał niesamowitej roboty i dopięliście tego w co większość z nas (łączenie ze mną) wątpiła. Wielki szacun!


Osobiście unikam turniejów bo nie lubię grać w taki sposób. Wolę się bawić grą, a gra turniejowa mi osobiście zabawy by chyba nie dostarczyła. Zresztą kompletnie nie rozumiem jak można zrobić turniej „Władcy” ale jak widać można. No i po trzecie nie miałem kart potrzebnych na turniej, ale i tak pół Pyrkonu spędziłem z burialem w Games Roomie grając właśnie we „Władcę”.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

A ja jednak wzbraniałbym się przed nazywaniem szamba perfumerią (przepraszam za parafrazę).

Po pierwsze: Galakta twierdzi, że Doliny Morgul poszło około 140 sztuk. Biorąc pod uwagę, ile sklepów ma na stanie ten dodatek, i że nie ma problemu z jego dostępnością w tych sklepach, to wydaje mi się, że mamy do czynienia z próbą krętactwa. Oznaczałoby to, że sklepy nie zamówiły towaru, a to kłamstwo jest. A że w dowolnym sklepie jest taniej, niż na stronie Galakty, to nie dziwmy się, że tam może i zamówiono ledwie 140 sztuk....

Po drugie: promocja produktu. Po wydaniu Czarnych Jeźdźów napisałem tekst, który po publikacji udostępniłem ze zgodą na jego zamieszczanie gdzie chcą, choćby na profilu na FB. Nic takiego niestety się nie stało. Podobnie z poprzednimi tekstami. Więc jeśli ktoś robi im darmową reklamę, a oni nie chcę, to nie dziwmy się że produkt padł....

To tyle.
 
     
Mando
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

balint napisał/a:
A że w dowolnym sklepie jest taniej, niż na stronie Galakty, to nie dziwmy się, że tam może i zamówiono ledwie 140 sztuk...


Nigdy nie zamówiłem nic w sklepie Galakty, a przez ostatni rok na gry Galakty (WP LCG, SW LCG i X-Wing) wydałem pewnie ze 2 tysiaki, ale boję się to liczyć. Ostatnio chciałem zamówić u nich DNŻ ale w ostatnim kroku okazało się, że mają tylko opcję przesyłki kurierskiej (w dodatku Siódemka z którą miałem okrutne przeboje) i zrezygnowałem. Zamówiłem przez sklep, wydłużyło to przesyłkę, ale omijam szerokim łukiem wszelkie "usługi" kurierskie. Ale z tego co ja zrozumiałem z wypowiedzi tego człowieka to mówimy tu o 140 sztukach łącznie z zamówieniami sklepów.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Mando napisał/a:
balint napisał/a:
A że w dowolnym sklepie jest taniej, niż na stronie Galakty, to nie dziwmy się, że tam może i zamówiono ledwie 140 sztuk...

Ale z tego co ja zrozumiałem z wypowiedzi tego człowieka to mówimy tu o 140 sztukach łącznie z zamówieniami sklepów.


A mi się wydaje, że to skamlanie mające na celu wzbudzenie litości, nie mające wiele wspólnego z prawdą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13