galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: D.W.
Pon 05 Maj, 2014
Netrunner LCG/ Władca Pierścieni LCG - PL
Autor Wiadomość
Mando 

Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

D.W. dwoma poprzednimi wypowiedziami wyjaśniliście więcej niż we wcześniejszych wywiadach/postach. Kurcze ciężka sprawa. Czyli każde LCG prędzej czy później u nas zdechnie. Nie możliwym jest wydawanie tego formatu w PL na dłuższą metę.

D.W.
Galakta

Wacho ale na coś takiego nie ma w chwili obecnej zgody dlatego nie ma nad czym debatować. Ja tylko napisałem dlaczego to nie jest proste.

Jeśli chodzi o Władcę Pierścieni to nie wykluczamy wydania samodzielnych dodatków. O tym już pisaliśmy w wywiadzie. W przypadku WP jest to możliwe, jednak na pewno nie będziemy wydawać całości dodatków i w terminach FFG. To wszystko będzie zależało od zainteresowania graczy. Co i jak to zobaczymy w przyszłości kiedy będzie taka możliwość.

thorgal83 

Cytat:
To wszystko będzie zależało od zainteresowania graczy. Co i jak to zobaczymy w przyszłości kiedy będzie taka możliwość.

D.W. - co do zainteresowania graczy... spójrzcie na to forum i na ten topic. Zazwyczaj jest tutaj spokój, najwyżej kilka postów dziennie. Od czasu opublikowania przez Was wiadomego newsa (ok. tydzień temu?) piszemy już -nastą stronę. Jak jeszcze mamy wykazać nasze zainteresowanie, skoro większość z nas nie zarabia nie wiadomo ile żeby od razu podbić sprzedaż? Nikt nie robi Wam na złość, nikt Was nie olewa - każdy z nas próbuje pogodzić pod kątem materialnym codzienne życie z hobby. Ktoś już tu wcześniej napisał, że wydawanie nowych dodatków to sa zamrożone pieniądze, które zwracają się po czasie, bo pojawiają się nowi gracze, którzy muszą "dojechać" do konkretnego dodatku, a inni zbierają też inne tytuły (wydawane też zresztą przez Was) i nie da sie kupić od razu wszystkiego. Wywiad czytałem już kilka dni temu, ale jeśli mnie pamięć nie myli, to tam chyba pisaliście o możliwości wydania dodatków (Sagi?), ale w wersji ANG. Naprawdę nie da rady wydać tych 2 gier rocznie ? Albo przeznaczyć częśc funduszy z jakichś nowych tytułów na dokończenie Sagi, którą się zaczęło ? Co to za kraj, że opłaca się wydawać wersje ANG, a PL już nie - masakra :(

D.W.
Galakta

thorgal83 zainteresowania graczy, które przełoży się na zakup. Bo jeśli policzy się ilość osób piszących to nie wyjdzie ich tak dużo :)

Mówię o Sadze w języku polskim. Zainteresowanie sprawdzimy poprzez może jakieś rezerwacje, I wtedy zobaczymy. Tyle mogę obiecać. Teoretycznie jeśli gracze się zmobilizują to powinno się udać przynajmniej w przypadku tej jednej części. Zobaczymy.

Nie mówcie o zamrożonych pieniądzach bo... to, że ktoś "powiedział" nie oznacza, że dobrze mówi. Bo nie zna ani sytuacji, ani tego jak zachowują się LCG. Po prostu teoretyzuje. Gdyby było takie proste to nie byłoby problemu. Czekanie na zwrot w przypadku gier to normalna sprawa ale musi być możliwy.

uday 

Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Czyli co? Trzeba już zacząć odkładać na ewentualny preorder Sagi?

Dla mnie ok.

7koliberek9 

Powiem szczerze że jestem zdruzgotana wieściami o zamknięciu wersji pl do WP, spać po nocach nie mogę. Tematykę WP lubię od dawna, gry planszowe od 2010 r. Nie miałam pojęcia o istnieniu WP LCG i dopiero od niedawna wiem w ogóle co to jest LCG. Pewnego listopadowego wieczoru minionego roku po obejrzeniu oczywiście Władcy Pierścieni zaczęłam szukać fajnej gry w tej tematyce. Zainteresowała mnie ta pozycja, kupiłam, zagrałam i powaliła mnie na kolana! W życiu w lepszą grę nie grałam!

Zastanawiam się dlaczego jest taka słaba promocja tak fantastycznej gry? Wydawnictwo słabo udziela się nawet na forum gry-planszowe. Porównuję z innymi wydawnictwami które robią zapowiedzi wydawnicze, opisy wydawanych gier i dodatków, o korektach błędów itp. Moim zdaniem to zaniedbanie ze strony Galakty.

Od grudnia zebrałam pełną kolekcję dodatków pl więc nie uważam żeby problemem było "udźwignąć LCG". Wystarczyło sprzedać kilka gier, zrezygnować z kilku przyjemności, poprosić na gwiazdkę i są :)

Problemem moim zdaniem jest to że zbyt mało osób wie o tej grze. Grono planszówkowiczów się powiększa ale przecież nikt nie jest jasnowidzem i nie przyśni mu się że WP LCG to świetna gra. Sama bym ją przegapiła (gram w euro) a tu proszę miłość od pierwszego zagrania :)

Język angielski jest dla mnie dużym problemem a dla mojego współgracza bardzo dużym. Pomimo tego będę kupować dodatki jak tylko się ukarzą. Jeśli miałby się jakiś ukazać pl to fajnie by było wiedzieć wcześniej o tych planach żeby niepotrzebnie nie kupować angielskich.

Najbardziej bolesny jest fakt jak zostało to zakończone. Złe wieści trzeba umieć przekazać. Jak z rwaniem zęba. Najpierw podaje się znieczulenie potem się rwie a tu było rwanie na żywca. Moim zdaniem na początek powinno iść info o tym że dodatki bardzo słabo się sprzedają i jeśli nic się nie poprawi to wydawnictwo będzie zmuszone zakończyć wersję pl. Dać graczom 3 miesiące na dokupienie brakujących części, sprawdzić sprzedaż i jeśli wyniki byłyby niezadowalające ogłosić złe wieści do których gracze mogli się przygotować. Rozumiem powody ale niesmak pozostał.

hsiale

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=4762

Czy ten Game Night Kit będzie możliwy do zamówienia w wersji polskiej?

TomB

Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

D.W. napisał/a:
Jeśli chodzi o Władcę Pierścieni to nie wykluczamy wydania samodzielnych dodatków. O tym już pisaliśmy w wywiadzie. W przypadku WP jest to możliwe, jednak na pewno nie będziemy wydawać całości dodatków i w terminach FFG. To wszystko będzie zależało od zainteresowania graczy. Co i jak to zobaczymy w przyszłości kiedy będzie taka możliwość.

Cieszy taka możliwość, ale im dłużej Galakta będzie zwlekać z jednoznacznym określeniem się, czy wydaje, czy nie, tym więcej osób będzie decydować się na zakup wersje EN.
Działać tu będą co najmniej dwa czynniki:
- oficjalna wiadomość, że nie ma wersji PL, więc nie ma na co czekać,
- kupowanie na bieżąco - tu wchodzi mój przypadek - bo już raz nadganiałem i więcej nie chcę, a przecież tempo wydawnicze + ceny to tandem, który prawdopodobnie zabija LCG w Polsce.

Jeśli w okolicach premiery dodatku z cyklu Saga nie będzie wiadomo, czy tenże wyjdzie w wersji polskiej, to późniejsze wypuszczenie go w wersji PL może nie przynieść potrzebnych wyników sprzedażowych, a już z całą pewnością Galakta zachowa się nie fair wobec wiernych fanów serii. Cóż, nie byłoby to uczciwe zagranie, nawet jeśli jest nas tylko garstka...

RNS 

Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

Dokładnie. Im dłużej nie ma informacji o tym, że macie w planach wydanie jakiejś gry to gracze sprowadzają gry z różnych części świat. Ja mam juz dwie podstawki discowrsów ze Stanów co ciekawe tam ta gra jest za uwaga 70 zł !!! tak jak i podstawki do wszystkich LCG.
Szansą dla Galakty jest Conquest bo masa ludzi zamierza w to grać, tylko od was zależy na jakim poziomie będzie sprzedaż. Ludzie oddolnie organizuja turnieje, których nie wspieracie. Moglibyście na jeno miast w roku przekazac jedną podstawke do draftu z LCG. Warhammer dlatego się tak rozwinął bo na początku w ten sposób wspieraliście turnieje dodatkami z cyklu spaczenia.

zvish 

Wysłany: Nie 20 Kwi, 2014   

Tak jak wielu przedmówców pisało, i jak ja też pisałem o promocji gier, o reklamie.
Że jak Szanowna Koleżanka napisała nikt nie jest jasnowidzem i się mu nie przyśni że coś jest dobre. Poza tym nie każdy potencjalny gracz siedzi w necie i szuka co se kupić. Ale jak by mu ktoś to podsunął to by kupił.
Ja sam zacząłem przygodę z planszówkami i karciankami od wizyty u znajomych kilka lat temu gdzie mnie "poczęstowano" rozgrywką w genialnego Arkhama. Zainteresowałem się tematem gier planszowych i poszloz górki. Teraz ledwo jestem w stanie zorganizować miejsce na gry. Mma już jeden regał i myslęo kupieniu nowego regału na trzymanie gier.

Tak jak pisałem, moim zdaniem Galakta powinna między innymi zacząć wydawać raz na jakiś czas coś w stylu katalogu swoich porduktów. W nim mocna promocja nowości itd. I wysyłać to do sklepów które zajmują się sprzedaża gier wraz ze swoimi produkatami - wszak oni pewnie pd Was biorą te gry jakie póxniej sprzedają.

A te sklepy też z chęcią zacznął to do paczek pchać, jest jeden taki slep który dodaje Builetyn GRA promujący gry wydawnictwa E3 i jeszcze pisze że to GRATIS! :D

Ostatnio przybyła do mnie podstwka do SW LCG. Otwieram go a tam ulotka, z jednej strony promuje filmik instruktarzowy jaki jest na Waszej stronie, z drugiej X-Winga - no i super. Tak moim zdaniem powinno to wyglądać.
Ja wiem o istnieniu gry X-Wing. Ale takie SW LCG mógł kupić jakiś fan mitologi SW nie dlatego ze lubi gry, ale jako gadżet. Następnie odkryje że może mieć jeszcze X-Winga, i dzięki temu może też go kupić.

Corran 

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Temat w naturalny sposób zamiera, bo już chyba wszystko się wyjaśniło, ale postanowiłem dodać jeszcze dwa zdania.
Po pierwsze dołączam się do tych, którzy wciąż wierzą w możliwość kontynuacji Sagi po polsku (skoro D.W. dał taką nadzieję...).
Po drugie mam propozycję/prośbę do Galakty: skoro wciąż będą dostępne dodatki w wersji angielskiej, to czy istnieje szansa na wsparcie tych wersji w postaci polskich instrukcji w wersji elektronicznej? To zazwyczaj krótkie teksty, więc ich tłumaczenie nie powinno być dużym obciążeniem, a dla osób, które słabo znają język angielski może to stanowić duże ułatwienie w przypadku nowych słów kluczowych lub innych elementów zmieniających/rozszerzających zasady, a także znacznie ułatwi wczucie się w fabułę dodatku (teksty fabularne w ostatnim okresie stały się bardziej rozbudowane i w naprawdę fajny sposób komponują się z samymi dodatkami).

D.W.
Galakta

Jeśli chodzi o najnowszy duży dodatek do gry Netrunner LCG czyli Honor and Profit to opublikowaliśmy właśnie wyjątkowo polskie tłumaczenie. Mamy nadzieję, że pomoże to graczom.

W przypadku Władcy Pierścieni to dobrą wiadomością jest to, że zdecydowaliśmy się normalnie pracować w tej chwili nad tłumaczeniem drugiej części Sagi. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji o jej wydaniu... ale jest to możliwe. Nie będziemy jednak prowadzić żadnych zapisów itd raczej podejmiemy decyzję na podstawie sprzedaży pierwszej części czyli Czarnych Jeźdźców. Dlatego jeśli ktoś do tej pory nie kupił jej, to kupując ją odda w ten sposób swój głos za wydaniem drugiej części.

W przypadku powodzenia w sprzedaży Sagi przy kolejnych tego typu samodzielnych dodatkach będziemy podejmować decyzję na podstawie sprzedaży właśnie poprzednich części.

Tego typu dodatki miałyby podniesioną cenę sugerowaną na 120 zł. Tylko wtedy to będzie mogło mieć szansę realizacji.

Tak wygląda sytuacja w chwili obecnej...

Corran 

A czy jest szansa na polskie tłumaczenia samych instrukcji do innych dodatków (np. do cyklu The Ring-maker)?

hsiale

D.W. napisał/a:
Jeśli chodzi o najnowszy duży dodatek do gry Netrunner LCG czyli Honor and Profit to opublikowaliśmy właśnie wyjątkowo polskie tłumaczenie. Mamy nadzieję, że pomoże to graczom.
Pewnie pomoże. Przejrzałem tłumaczenie. Skoro jest wyłącznie cyfrowe, to ma taką zaletę, że można łatwo poprawiać. Proponuję następujące trzy poprawki:

#8 Jest "Prezes Hiro", powinno być "Przewodniczący Hiro" (takie tłumaczenie było użyte na odwrocie pudełka pakietu danych "Ilość śladowa").
#26 Powinno być "każdy zdalny serwer z zainstalowaną w nim kartą" (żeby nie liczył się serwer składający się wyłącznie z lodu).
#45 Wystarczy porównać obrazek na karcie z obrazkami ze strony http://pl.wikipedia.org/wiki/Bosak żeby zobaczyć, że przedstawiają zupełnie różne rzeczy (bosak ma tylko jeden hak, nie jest zamocowany na linie i nie służy do rzucania, grappling hook zazwyczaj ma trzy, jest zamocowany na linie i służy wyłącznie do rzucania. Sensownym tłumaczeniem byłoby "Kotwiczka".

D.W.
Galakta

W chwili obecnej skupmy się na dodatku do Sagi.

Założyłem temat w sprawie Władcy Pierścieni i tam proszę fanów tej gry się wypowiadać. Będzie prościej i przejrzyściej.
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=6087

Tam też napisałem, że informacją czy tak naprawdę jest zainteresowanie ukończeniem Sagi będzie sprzedaż pierwszej części czyli Czarnych Jeźdźców.

Natomiast uwagi dotyczące Netrunnera LCG proszę wpisywać w temacie

http://www.forum.galakta....p=120727#120727

Jako, że są to naprawdę różne gry trzeba je traktować oddzielnie. Dlatego pozwalam sobie zamknąć ten temat i przejdźmy na tematyczne fora.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi