galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: D.W.
Pon 05 Maj, 2014
Netrunner LCG/ Władca Pierścieni LCG - PL
Autor Wiadomość
thorgal83 

Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

Galakta widocznie nie rozumie przedstawionego powyżej przez Mando zjawiska dotyczącego zamrożonych pieniędzy oraz tego o czym również ja pisałem, że firma powinna stawiać na sprawdzonych i lojalnych klientów, ponieważ handluje produktem niszowym.

Zazwyczaj miesięcznie mogę wydać 100-150 zł na gry, ponieważ w Polsce zarabia się tak, a nie inaczej, a nasze hobby do najtańszych nie należy. Tak więc logiczne jest, że np. takiego Descenta nie kupiłem od razu. Mimo wszystko kupuję produkty Galakty od ponad 2 lat i średnio co 1-2 miesiące robię jakieś zamówienie; uważam się więc za stałego klienta. Jednakże oprócz WP LCG są jeszcze inne tytuły (oraz ich dodatki), które mnie interesują, więc niemożliwością jest kupienie wszystkiego od razu i w dniu premiery żeby podbić im statystyki.

Ponieważ z AH i PS (moje priorytety) jestem na bieżąco, pod koniec zeszłego roku zabrałem się za WP LCG - w tej chwili jestem na połowie dodatków wydanych w wersji PL. Galakta swoją decyzją sprawiła, że już w tym momencie wiem, iż na Spadkobiercach Numenoru i cyklu Przeciwko Cieniowi zakończę moją przygodę z tym tytułem. Nie mam zamiaru kupić Głosu Isengardu, bo nie dostanę The Ring-Maker. Nie kupię Czarnych Jeźdźców, bo na cholerę mi 1/6 całego produktu. Co, więcej nie kupię też żadnej części Hobbita, bo chciałem go traktować jako prequel do WP Sagi. Tak więc na samym WP Galakta nie zarobi od stałego klienta, którego mogłaby "doić" dalej. Co, więcej, z niepokojem oczekuję podobnej decyzji co do AH (którego już niewiele zostało) i co do innych tytułów, bo nigdy nie wiadomo co im nagle przestanie sie opłacać.

Gratuluję, Galakto, podejmujcie dalej takie decyzje, a na pewno sprzedaż wam wzrośnie. Nie znam waszych słupków i cyferek, ale sam pracuję w handlu i w kółko mam powtarzane - po pierwsze Klient.

Krionah

thorgal83 napisał/a:

Zazwyczaj miesięcznie mogę wydać 100-150 zł na gry, ponieważ w Polsce zarabia się tak, a nie inaczej, a nasze hobby do najtańszych nie należy. Tak więc logiczne jest, że np. takiego Descenta nie kupiłem od razu. Mimo wszystko kupuję produkty Galakty od ponad 2 lat i średnio co 1-2 miesiące robię jakieś zamówienie; uważam się więc za stałego klienta. Jednakże oprócz WP LCG są jeszcze inne tytuły (oraz ich dodatki), które mnie interesują, więc niemożliwością jest kupienie wszystkiego od razu i w dniu premiery żeby podbić im statystyki.

Trafiłeś w sedno sprawy moim zdaniem. Nie da się kupić wszystkiego natychmiast po premierze. Oprócz NR chciałbym w końcu kupić Pegasusa i Świt do BSG, karciankę Blue Moon, dodatki do Descenta, dodatki do AH i masę innych tytułów od innych wydawnictw. Więc sorry ale nie podcieram tyłka banknotami 200zł abym kupił to wszystko w miesiąc. Moim zdaniem przeinwestowaliście, zabraliście się za trzy gry LCG równocześnie i to was przerosło i finalnie nie doprowadzicie żadnej z nich do końca. Było by naprawdę super gdyby chociaż duże dodatki do NR wyszły po polsku, nawet jako Druk na Żądanie.

Breed9000 

@Krionah
O jakiej trzeciej grze LCG mówisz która nie została doprowadzona do końca?
Ja naliczyłem tylko dwie.

Krionah

Stawiam na SW, ale dobrze - oficjalnie zdechły dwie.

psborsuk 

SW póki co żyje i ma się (chyba) nie źle. Dziś było na stronie info o kolejnym dodatku.
Według mnie problemem było wejście w kilka LCG, zamiast tego chyba lepiej byłoby trzymać się jednej pvp i jednego coopa.

Wallenstein

Ja tak trochę nie związany z tematem jestem (nie zbieram LCG PL), ale może zróbcie petycję do Galakty, by dodatki (wszystkie) wydawała w preorderze w druku na żądanie.

PLUSY:
1. Nie wszyscy gracze są na bieżąco, więc można dłużej zbierać do potrzebnego minimum.
2. Gry wychodzi nadal, ale trochę wolniej.
3. Wydawca nie ponosi strat, bo uruchamia druk dopiero po uzbieraniu minimum.

W takiej formie wszyscy powinni być zadowoleni.

P.S. Star Wars czeka taki sam los jak poprzednie 3 gry (WP, Netrunner, Inwazja). Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Dla pocieszenia dodam, że wersje ENG też zostaną przez FFG zamknięte (wcześniej czy później).
Ostatnio zmieniony przez Wallenstein Sro 16 Kwi, 2014, w całości zmieniany 1 raz  

psborsuk 

Wallenstein, niestety D.W. pisał kilka stron wczesniej, że FFG nie bardzo się na to chce zgodzić. Oczywiście, takie rozwiązanie byłoby z punktu widzenia zarówno graczy, jak i wydsawnictwa, najlepsze, ale, niestety, mamy tu niewiele do gadania.

Wallenstein

Aaa to nie wiedziałem.
Może Galakta powinna się bardziej postarać. W końcu dla FFG też lepszy druk na żadanie niż nic.

Mitrel 

Dla FFG sprzedaż 100 sztuk to tyle co nic, nadal sprzedają tylko po ENG.

Wallenstein

Niby nic, ale pozostają jeszcze relacje biznesowe i tu mogliby zrobić ukłon w stronę partnera.

D.W.
Galakta

Druk na Żądanie to nie jest normalny druk. To nie jest tylko nazwa oznaczająca, że można wydrukować co się chce w dowolnej ilości za normalną cenę.

W technice Druku na Żądanie FFG wykonuje tylko karty do specjalnie zaprojektowanych dodatków. To nic innego jak druk cyfrowy ale to ma wiele ograniczeń.

Po pierwsze druk się różni od druku ofsetowego (czyli gdy gry są drukowane "normalnie"). Jest różnica w materiale z którego są karty. Różnią się kolorystycznie itp itd. Kto kupił kiedykolwiek jakiś dodatek w Druku na Żądanie wie o czym mówię.

To po pierwsze. Po drugie nie ma możliwości wykonania pudełek. A raczej jak zawsze, możliwości teoretyczne są ale to nie jest robione bo to już ogromne byłyby koszty.

Dlatego niemożliwe jest wykonanie w Druku na Żądanie dodatków o normalnym wyglądzie - to musiałyby być same karty, zapakowane w plastikowe pojemniki. Na dodatek karty różniące się jakością od tych które dotąd zostały wydane lub są wydawane w wersji angielskiej.

Toby był po prostu półprodukt. Na coś takiego niezależnie od wszystkiego zgodzić by się musiały firmy, które udzielają FFG licencji na wykorzystanie Władcy Pierścieni, Netrunnera.

Jednym słowem Druk na Żądanie nie jest żadnym rozwiązaniem bo oprócz tego, że byłby to znacznie droższy produkt to jeszcze dużo gorszy od normalnej wersji.

Nestor 

@D.W - Skoro rozmawiamy o liczbach. Jakie minimalne zamowienie musi zlozyc dystrybutor (Galakta) aby wydac lokalna wersje dodatku/gry? Jak rozumiem 200 sztuk jest zbyt malym nakladem?

Nadal nie zostal poruszony watek zapisow/przedplaty na dodatek, ktory bylby wydawany/drukowany po osiagnieciu pewnego minimum, z pewnym opoznieniem.

D.W.
Galakta

200 szt nie wchodzi w rachubę tak samo jak 300 i 400...

Generalnie w zależności od spraw poza licencyjnych gdzie czasami są zapisy o minimalnych nakładach to tak naprawdę jakaś sensowna cena za druk zaczyna się od 1000 szt. Można mniej drukować ale cena wtedy wzrasta drastycznie. A w ogóle takie możliwości są wyłącznie wtedy jak jest bardzo duży druk międzynarodowy.

Niestety z LCG jest jeden kolosalny problem. Nawet zakładając, że gracze Polscy zgadzają się, że gra będzie wydawana w innym tempie co angielska co teoretycznie jest możliwe w przypadku Władcy Pierścieni (gra Netrunner na pewno odpada) to jest praktycznie niemożliwe.

Po prostu jeśli nie wejdzie się w druk orzyjmijmy to dodatku XZ z godnie z harmonogramem to nie wiadomo kiedy będzie ponownie możliwość jego druku. Może juz nie być nigdy.
Czyli przykładowo wstrzymujemy się z dodatkiem XZ i może się okazać, że już nigdy go nie dodrukujemy. Bo przy takich nakładach na nasz rynek są one możliwe tylko przy drukach międzynarodowych.

A jeśli FFG nie skończy się ten dodatek tak samo jak innym partnerom to nie będzie dodruku.

Jahmel 

W którymś temacie padło stwierdzenie, że wydawnictwo zarabiając na jednym produkcie jest w stanie przez pewien czas wydawać drugi ponosząc świadome straty. Może w momencie kiedy wskaźniki podskoczą Galakta przychyli się przynajmniej do ukończenia sagi, którą rozpoczynając Czarnymi Jeźdźcami narobiła wielu graczom smaku. Nie wiadomo kiedy one się pojawią więc to taka cicha prośba, która może mogłaby być spełniona ku uciesze maniaków.

Wacho 

D.W. - odnośnie poprzedniej wypowiedzi - jak już się wcześniej okazało - podczas dyskusji na forum, większość graczy jak najbardziej akceptuje jakość kart w DNŻ (minimalne różnice w jakości nie wpływają na karty i tak wkładane do koszulek) , co do pudełek to nie problem (pisałem o tym wcześniej) - uważam również, że nawet przesunięcia w czasie są akceptowalne - wszystkie te niedogodności to nic w porównaniu z brakiem możliwości gry w PL i rezygnacją z ulubionego hobby...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi