galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HOBBITY
Autor Wiadomość
cahir7
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Mar, 2014   HOBBITY

Może ten deck to żadne odkrycie, ale rzadko zdarza mi się przejść scenariusz za pierwszym podejściem, a " Cień Przeszłości" czyli kampania " Czarni Jeźdźcy" część 1, się jak najbardziej udało,zatem jest powód do dumy, a może ktoś będzie rozpoczynał przygodę kampanijną, to mu się kilka wskazówek przyda. Wzorowałem się na podpowiedziach decku ze scenariuszy " Czarnych Jeźdźców" ale musiałem dokonać kilka zmian, jak zobaczyłem, że polecają dodać " namiestnika Gondoru", a to przecież nieklimatyczne;) Nie ma się też co obawiać aż trzech różnych stref, w końcu i tak nie będzie co robić z nadmiarem zasobów. Uwagi mile widziane. Do rzeczy:

BOHATEROWIE:
Frodo Baggins + jedyny perścień + pan underhill - prawdę mówiąc tylko raz rozważałem użycie pierścienia, a potem o nim zapomniałem. Pan underhill przydatny, ale jednorazowy.
Sam Gamgee - świetna zdolność, z hobbickim płaszczem blokował ataki Nazguli.
Merry - zabójca Nazguli, ze sztyletem i niespodziewanym uderzeniem, trafia za 9 siły. Zdolność dodatkowa,raczej nieprzydatna.
Pippin -niby najsłabszy z ekipy,ale ma najcenniejszą zdolność do dobierania kart.

SPRZYMIERZEŃCY - 12:
Gildor Inglorion -dorzucony w ostatniej chwili jako " drugi Beorn", ale w końcu on zagrał mi w decku i jego zdolność bardzo się przydaje,przy małym doborze kart. Oczywiście haczykiem jest to, ze w tali spotkań jest inna kopia Gildora, o czym zapomniałem, ale wszystko skończyło się dobrze, bo tamten spadł na testach. W dalszej części kampanii przy wybraniu Gildora jako " łaski" trzeba będzie poszukać zamiennika.
Kucyk Bill x2- niezbędny, do tego darmowy
Henmarth Rzeczna Pieśń -chyba w każdym decku z odmianą zielonego, aczkolwiek przy szybkich węzłach i pierścieniu, nie jest niezbędny.
Gandalf X3 (CS) - wiadomo, można się tylko zastanowić, czy nie włożyć jednego Gandalfa podążającego z drużyną.
FarmerMaggot x2 -przydatny dodatek dla Merry`ego
Beorn - wiadomo, pod atak z zaskoczenia i kamień elfów. Ale nie jest niezbędny, skoro Merry sam niemal radzi sobie z Nazgulami.
Bariman Butterbur x2 -raczej nieprzydatny, jeden chyba wystarczy.

DODATKI -18:
Płaszcz hobbita x2 - wspaniały
Ereborskie buty x2 - raczej chyba do wymiany, jeśli znajdzie się coś bardziej przydatnego,choć na początku mogą pomóc Samowi.
Sztylet z westernesse x3 - niezbędny, ale można zmniejszyć x2 powinno wystarczyć.
Zaradny x2 - najlepiej na pierwszą rękę koszt 1, choć wystawiłem w dalszej części gry za pełen koszt, bo można finansować z Froda. wspomaga tego, komu brakuje żetonów, w moim przypadku Pippina( może przeważają w decku zielone karty?)
Kram x2 - przydatne, ale jak znajdzie się coś bardziej wartościowego, do wymiany, bo w końcu są szybkie węzły.
Kamień elfów - moje odkrycie, nie wiedziałem, że działają tak dobrze :smile: skoro elficki, to pomógł mi wystawić Gildora. Można dorzucić co najmniej jeden.
Szybki wezeł x3 - niezbędne w takij ilość, szczególnie przy tak licznych testach "ukrywania się"
Płonaca gałaź - nie użyłem ani razu i chyba nie jest bardzo potzrebna, bo karty cienia, nie były jakieś straszliwe, choć to się może zmienić im dalej od Bag End :wink:
Kolczuga x2 - może jedna starczy, dla Sama.

WYDARZENIA 20:
Intuicja froda x3 - karta świetna, szkoda, że ani razu mi nie podeszła :evil:
Deszcz kamieni x2 - raz ubiłem nazgula, przy szybkich węzłach, bardzo przydatne.
Niespodziewane uderzenie x3 - dla Merry`ego do zabijania Nazguli jednym cięciem.
Atak z zaskoczenia x3 - ratuje szczególnie w pierwszych turach gry.
Niezłomnośc Niziołka x3 - chyba must have.
Ruiny daeorna x3 - przydatne.
Skrót - nieprzydatne, nie podeszło, do wymiany. Obszary w tej grze były chwilą wytchnienia, zatem trzeba szukać czegoś na zastępstwo.
Finta x2 - wiadomo.
 
     
cahir7
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   

WERSJA 2.0. po pozytywnym przejściu, znowu za pierwszym razem " sztyletu w ciemnościach". Dobry początek gdy dzięki odczytaniu " run daerona", z pomocą "górnika z żelaznych wzgórz", " atakiem z zaskoczenia" ekipa spuściła na Billa Fenry`ego w 1 turze " deszcz kamieni" skutecznie eliminując jego knowania w grze. I to przy ograniczeniu dociągu pierwszej ręki przez " spóźnienie Gandalfa". Dzięki temu na wichrowym czubie pojawiły się tylko trzy Nazgule.
Opisuje tylko nowości i zmiany podejścia co do niektórych kart. Reszta w pierwszym poście.


BOHATEROWIE:
Frodo Baggins + jedyny perścień
Sam Gamgee
Merry
Pippin - po drugiej przygodzie, wartość Pippina rośnie, bo okazuje się, że jego zdolność do podwyższania kosztów zwarcia o cztery, uratowała życie co najmniej jednego hobbita,jeśli nie kilku i powodzenia całej wyprawy.

SPRZYMIERZEŃCY - 15:
górnik z żelaznych wzgórz x2 -wszedł jako odpowiedź na złowrogie dodatki z tali spotkań, ale w drugiej przygodzie jego zdolność się nie przydała. zastanawiam się czy pojawi się w trzeciej przygodzie.
Kucyk Bill x2- niezbędny, do tego darmowy
Henmarth Rzeczna Pieśń
Gandalf X3 (CS)
FarmerMaggot x2
bystrooki Tuk - dla klimatu, nie wyszedł,ale może jeszcze odegra swoją rolę.
Landrowal - wszedł zamiast Gildora, ale nie pojawił się, na szczęście nie było potrzeby skorzystać z jego zdolności,ale myślę, że dla tej talii jest ciekawą propozycją, szkoda, że nie ma lepszych statystyk.
Beorn
Barliman Butterbur x2 -tu zmieniam zdanie, Barliman jak najbardziej przydatny,nawet wyczerpany potrafi przyjąć rany z niebronionego ataku, zginął walcząc z Czarnoksiężnikiem:wink:

DODATKI -14:
Płaszcz hobbita x2
Sztylet z westernesse x2 - jednak trzeba komplet, bo Merry musi mieć broń jak najszybciej.
Zaradny x2
Kram x2
Kamień elfów - jeden chyba wystarczy w zupełności.
Szybki wezeł x3
Kolczuga x2

WYDARZENIA 21:
Intuicja froda x3
Deszcz kamieni x2 .
Niespodziewane uderzenie x3
Atak z zaskoczenia x3
Niezłomnośc Niziołka x3
Ruiny daeorna x3
Finta x2
Spokój w rozmyślaniach - świetna karta, przy szybkich węzłach i zdolności Sama, można stosować, podeszła w kluczowym momencie,dociąg 5 kart nieoceniony.
szlachetne poświęcenie - podobne zastosowanie jak powyżej, ale raczej do wymiany na drugą kopię " spokoju w rozmyślaniach"


WERSJA 3.0. po pozytywnym przejściu, za pierwszym razem " biegu do brodu", który okazał się najłatwiejszym ze scenariuszy dotychczasowej kampanii, jeśli dasz radę zgromadzić i spłukać większość Nazguli przy brodzie Bruien. Minusem, że zamiast łask, na koniec dokładasz tylko kolejne brzemię do kolejnej przygody. Przeklinam również wzięcie " spóźnienia Gandalfa" zamiast tego drugiego brzemienia w pierwszym scenariuszu...
Opisuje tylko nowości i zmiany podejścia co do niektórych kart. Reszta w pierwszym poście. Nie dysponuję na tą chwilę 4 ostatnimi dodatkami z cyklu " przeciwko cieniowi", a na pewno coś tam dla hobbitów się znajdzie. Choćby nowy Pippin czy " hobbicki zmysł"...


BOHATEROWIE:
Frodo Baggins + jedyny perścień
Sam Gamgee
Merry + "mężny wojownik"
Pippin

SPRZYMIERZEŃCY - 14:
Erestor - doszedł w ostatniej chwili wraz z kolejnym "kamieniem elfów" ale nie odegrał żadnej roli. Może druga kopia "Landrowala" na jego miejsce :?:
Kucyk Bill x2- niezbędny, do tego darmowy
Henmarth Rzeczna Pieśń
Gandalf X3 (CS)
FarmerMaggot x2
bystrooki Tuk
Landrowal
Beorn
Barliman Butterbur x2

DODATKI -15:
Płaszcz hobbita x3 -doszła 3 kopia
Sztylet z westernesse x3 -wróciła 3 kopia
Kram x2 - ciagle mam to wymieniać,ale nie znajduje nic lepszego, może w kolejnych dodatkach.
Kamień elfów x2
Szybki węzeł x3
Kolczuga x2

WYDARZENIA 21:
Intuicja froda x3
Deszcz kamieni x2 .
Niespodziewane uderzenie x3
Atak z zaskoczenia x3
Niezłomnośc Niziołka x3
Ruiny daeorna x3
Finta x2
Spokój w rozmyślaniach x2
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13